Witamy w dziale galeria
tu zobaczycie Państwo najciekawsze zdjęcia z wydarzeń, uroczystości jakie miały miejsce w naszym przedszkolu. ZAPRASZAMY!!!

Wizyta Górnika

3 grudnia nasze przedszkole odwiedził Górnik. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą górnika, z wyglądem stroju, a także z orkiestrą Górniczą. Zobaczyły jak wygląda kopalnia i co można z niej wydobyć.

Andrzejkowe ,,Czary ? Mary? w grupie II Kubusie

W piątek 27 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej j kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce.

Pieczenie Pierników w grupie II Kubusie

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

W drugim tygodniu dzieci z grupy II Kubusie zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu.  Dzieci mieszały składnik ,wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów- choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

11 listopada w pamięci przedszkolaków. Uroczystość Święta Niepodległości.

Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! " 10 listopada świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.  Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne. Dumnie odśpiewały też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Było dostojnie, wytwornie, spokojnie …Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!

Młody znawca kości

Dnia 25 października w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4 w Ciechanowie dzieci z grupy Niezapominajki brały udział w kursie młodego znawcy kości. Zajęcia wzbudziły wiele radości i zainteresowania budową człowieka. Zwrócono uwagę na zasady zdrowego odżywiania się. Odbyły się ćwiczenia będące podstawą utrzymania właściwej postawy ciała, a na koniec zajęć dzieci obserwowały kość przez mikroskop i otrzymały certyfikat udziału w zajęciach.

Pasowanie w grupie " Krasnale"

27 października odbyła w grupie dzieci najmłodszych uroczystość "Pasowania na przedszkolaka" . Dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym ( wiersze, piosenki).

W uroczystości brali udział przedstawiciele Rady Rodziców, którzy oklaskami nagradzali dzieci za ich piękne występy.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.