Witamy w dziale galeria
tu zobaczycie Państwo najciekawsze zdjęcia z wydarzeń, uroczystości jakie miały miejsce w naszym przedszkolu. ZAPRASZAMY!!!

·         mąka – owoc ziemi i pracy człowieka, symbol dostatku,

·         jajko – symbol początku,

·         miód – symbol zdrowia, bogactwa, pomyślności,

·         przyprawa do pierników – zapach korzenia przyciąga marzenia, kreatywne myśli i ułatwia ich realizację,

·         jeszcze tylko cukier, masło, soda lub proszek do pieczenia i  po połączeniu wszystkich składników ciasto zostało wyrobione, podzielone na części i rozwałkowane. Wycinaniem pierniczków zajęły się sprytne i pracowite przedszkolaki.

Życzymy smacznego.

Jasełka 2014
 Dnia 15 grudnia dzieci z grupy IV „Pracowite Pszczółki” wzięły udział w Przeglądzie Przedstawień Kolędniczych JASEŁKA ‘2014, które organizowało Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki. Przedszkolaki pierwszy raz prezentowały swoje umiejętności teatralne na dużej, prawdziwej scenie. Przedszkolaki wcielając się w  role bohaterów „Szopki Betlejemskiej”opowiedziały w sposób tradycyjny historię narodzin Pana Jezusa. Opowieść przeplatana była śpiewem kolęd. Jury Konkursowe biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, spójność z elementami tradycyjnej obrzędowości ludowej oraz ogólny wyraz artystyczny artystom z naszego przedszkola przyznało wyróżnienie. Bardzo się cieszymy!

W godzinach przedpołudniowych 17 grudnia przedszkolaki zaprezentowały „Jasełka” dla całej społeczności przedszkolnej – Wigilia Przedszkolna – po obejrzeniu przedstawienia pani dyrektor złożyła życzenia świąteczne dla dzieci i personelu przedszkola, po czym nastąpiło dzielenia się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Dzieci z grupy „Pracowite Pszczółki” w godzinach popołudniowych trzeci raz z kolei odegrały role bohaterów „Szopki Betlejemskiej” dla najważniejszej publiczności – rodziców i rodzeństwa.

Spotkanie zakończyło się wizytą Mikołaja.

Pieczenie pierniczków w gr II
 Dnia 3 grudnia dzieci z grupy II Kubusie piekły wraz z Paniami pierniczki.

Pierniczki były pieczone na kiermasz świąteczny. I etap mają już za sobą - pierniczki gotowe i bardzo smaczne!

Teraz w pudełeczkach miękną i czekają na lukrowanie. Zabawa była pyszna.

Pieczenie pierniczków w gr I
 Przedświąteczną gorączkę czas zacząć ;-) . Dzieci z grupy "Krasnale" wraz ze swoimi paniami w miniony wtorek tj. 2 grudnia po raz pierwszy odbyły warsztaty kulinarne , podczas których, własnoręcznie przygotowały ciasto na pierniczki a następnie odbyła się nauka wałkowania i wycinania ciasteczek. Zapach unosił się w całym przedszkolu. Po upieczeniu w przedszkolnej kuchni odbyła się bardzo wyczekiwana przez dzieci degustacja. Kolejnym etapem warsztatów będzie zdobienie kolorowym lukrem i posypką, a następnie pakowanie do ozdobnych torebek i sprzedaż podczas kiermaszu, który odbędzie się 15 grudnia.