Galeria

Witamy w dziale galeria
tu zobaczycie Państwo najciekawsze zdjęcia z wydarzeń, uroczystości jakie miały miejsce w naszym przedszkolu. ZAPRASZAMY!!!

Spotkanie choinkowe w grupie I Krasnale
 
We wtorek 18 grudnia dzieci z grupy Krasnale zaprezentowały swoje umiejętności na przedszkolnej scenie. Program artystyczny poświęcony był zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia – były piosenki o choince i Mikołaju, wiersze i taniec. Gromkimi brawami występy dzieci nagrodzili  rodzice.
Na zakończenie programu artystycznego nastąpiło spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Następnie  był słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice przynosząc przepyszne ciasta owoce i inne słodkości. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. 
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej klasowej uroczystości. A w szczególności Mikołajowi i jego pomocnikowi. WESOŁYCH ŚWIĄT!
Spotkanie choinkowe w grupie II Kubusie
Spotkanie choinkowe w grupie II Kubusie
„Kolorowe świeczki, kolorowy  łańcuch, wkoło choineczki przedszkolaki tańczą….”
We wtorek 18 grudnia dzieci z grupy Kubusie zaprezentowały swoje indywidualne umiejętności na przedszkolnej scenie. Program artystyczny poświęcony był zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia – były piosenki o choince i Mikołaju, wiersze i tańce. Gromkimi brawami występy dzieci nagrodzili  rodzice.
Na zakończenie programu artystycznego pani dyrektor Renata Kowalik złożyła życzenia świąteczne i noworoczne, po czym nastąpiło spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. 
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej klasowej uroczystości. WESOŁYCH ŚWIĄT!
B.P
Choinka w Jagódkach

17 grudnia dzieci z grupy Jagódek zaprezentowały zgromadzonym rodzicom program artystyczny o tematyce świątecznej. Następnie spotkały się z długo wyczekiwanym gościem Mikołajem. Pełne wrażeń wróciły do domu.

D. L

Warsztaty kulinarne w grupie Kubusie

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki pieką świąteczne ciasteczka – pierniczki. Dzieci uwielbiają wszystkie etapy przygotowywania tych łakoci -  zarówno wycinanie kształtów, jak i ozdabianie lukrem i bakaliami. A potem? Można powiesić pierniczki na choince, ozdobić nimi świąteczny stół, można je także wręczyć jako upominki bliskim…..

Kiermasz świąteczny

Dnia 12 grudnia  odbyl  sie w przedszkolu " Kiermasz swiateczny ". Ozdoby robione byly przez panie i dzieci z grupy Motylki. Wszystkie  ozdoby zaprezentowane zostaly w holu. Kiermasz cieszyl sie  ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodzicow i dziadkow. Bardzo dziekujemy  wszystkim nabywcom tak niepowtarzalnych  ozdob.            E.A

Święta tuż,tuż..czas więc na pieczenie pierników w grupie Jagódki

 

12 grudnia dla dzieci z grupy Jagódek był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

A.W

Spotkanie z przedstawicielem WORD

Dnia 10 grudnia 2018r odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup: III, IV,V,VI z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z panią Anną Smolińską. W czasie zajęć edukacyjnych dzieci przypomniały sobie zasady poruszania się po ulicach,korzystania z przejścia dla pieszych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały opaski i znaczki odblaskowe,dzięki którym będą mogły poruszać się bezpiecznie po drogach.

E.A