Miejskie Przedszkole nr 1 Ciechanów
Menu
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
tu zobaczycie Państwo najciekawsze zdjęcia z wydarzeń, uroczystości jakie miały miejsce w naszym przedszkolu. ZAPRASZAMY!!!
Galeria
komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-05

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom którzy wzięli udział w konkursie pt.,, Pisanki- konkurs na ozdobę wielkanocną”. Gratulujemy pomysłowości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-04-12

W czwartek 31 marca gościliśmy czworonożnych  mieszkańców wraz z  wolontariuszami ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Dzieci chętnie  głaskały, patrzyły jak na nie reagują, łaszą się. Wizyta psów dała dzieciom wiele radości i dumy, że one też potrafią dbać o zwierzęta. Na ręce pracowników przekazaliśmy wszystkie dary przyniesione przez dzieci dla zwierząt. Każda puszka karmy to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-04-03

Dnia  25 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji panie wraz z dziećmi  przygotowały dla przedszkola  barwne przedstawienia pt.”Witaj, Wiosno!”. Dzieci miały okazję wzbogacić i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu edukacji teatralnej i przyrodniczej. Z pewnością było to przeżycie niecodzienne oglądać młodszych rówieśników w roli Wiosny, Żaby Bociana, Kwiatuszka, Motyla. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przedstawieniu, wcieliły się w swoje role, zaprezentowały swoje umiejętności zgromadzonej publiczności . Pomysłowość i estetyka wykonanych strojów, rekwizytów, oprawa muzyczna oraz gra aktorska zaskoczyła naszych wychowanków , czego dowodem były gromkie brawa i radość na ich twarzach. Barwna, pełna wiosennych zdarzeń opowieść, przeniosła widzów w świat beztroskiej radości i  zabawy. A mali aktorzy... bawili się świetnie recytując, śpiewając, tańcząc...

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-25

22 marca dzieci z grupy Niezapominajki i Motylki odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną . Miały okazję uczestniczyć tam w zajęciach dotyczących Lasu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-23

21 marca dzieci z grupy Kubusie z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-21

 Kiedy wiosna się zbliżała, rzekła Madzia do Michała: "Dziś Marzannę utopimy, by przegonić resztki zimy."

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-02-17

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci  podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycielki- wodzirejki. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-01-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-20

3 grudnia nasze przedszkole odwiedził Górnik. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą górnika, z wyglądem stroju, a także z orkiestrą Górniczą. Zobaczyły jak wygląda kopalnia i co można z niej wydobyć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-09

W piątek 27 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej j kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-09

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

W drugim tygodniu dzieci z grupy II Kubusie zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu.  Dzieci mieszały składnik ,wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów- choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.                                                                                                                                                                          

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-25

Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! " 10 listopada świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.  Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne. Dumnie odśpiewały też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Było dostojnie, wytwornie, spokojnie …Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-16

Dnia 25 października w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4 w Ciechanowie dzieci z grupy Niezapominajki brały udział w kursie młodego znawcy kości. Zajęcia wzbudziły wiele radości i zainteresowania budową człowieka. Zwrócono uwagę na zasady zdrowego odżywiania się. Odbyły się ćwiczenia będące podstawą utrzymania właściwej postawy ciała, a na koniec zajęć dzieci obserwowały kość przez mikroskop i otrzymały certyfikat udziału w zajęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-30

27 października odbyła w grupie dzieci najmłodszych uroczystość "Pasowania na przedszkolaka" . Dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym ( wiersze, piosenki). 

W uroczystości brali udział przedstawiciele Rady Rodziców, którzy oklaskami nagradzali dzieci za ich piękne występy. 

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-28

Zabawy z liśćmi i instrumenty z darów jesieni .

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-28

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 27 października. Od samego rana trwały przygotowania. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy  ,,KUBUSIE” artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-28

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków z gr. Muchomorki do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Spacerując ulicami miasta dzieci  poznały  Pomnik  św. Piotra patrona miasta. W dobrych humorach wróciły do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-21

Motylki dnia 19 października odwiedziły Pana Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego w Urzędzie Miasta. A tak naprawdę zwiedziły ratusz. Od dziś wiedzą gdzie odbywają się sesje, śluby i gdzie pracuje Pan Prezydent. Dzieci otrzymały od Pana Prezydenta upominki- misie. Panie Prezydencie dziękujemy za poświęcony nam czas i pomimo wielu obowiązków za chęć spotkania z przedszkolakami.

E. A

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-19

Pszczółki wykonują ,, Przyrodniczy obrazek'' z materiałów przyrodniczych do projektu ,, Z darami natury świat nie jest ponury''. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-19

Dnia 14 października 2021r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup III, IV,,V i VI z przedstawicielami Policji w Ciechanowie. Dzieci  doskonale wiedzą, jakie zasady obowiązują w poruszaniu się po ulicach ,potrafią korzystać z przejścia dla pieszych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-19

W ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej grupa "Niezapominajki" i "Motylki" obejrzała film pt. "Kacper i Emma najlepsi przyjaciele".
To była nasza pierwsza wycieczka do kina, ale z pewnością nie ostatnia! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-15

Dnia 14 października 2021r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z grupy : IV  Muchomorki z funkcjonariuszem Policji w Ciechanowie. Dzieci  doskonale wiedzą, jakie zasady obowiązują w poruszaniu się po ulicach ,potrafią korzystać z przejścia dla pieszych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-14

W naszym przedszkolu szczególny Dzień Dziewczynek uczciliśmy w poniedziałek, 11 października. W tym wyjątkowym dniu  nie zabrakło niespodzianek, upominków oraz wspaniałej zabawy. Każda dziewczynka otrzymała prezent oraz medal z napisem: „Mała Księżniczka” lub „Super Dziewczynka”. Chłopcy składali  dziewczynkom życzenia, śpiewali piosenkę, zaprosili do wspólnej zabawy przy muzyce. Poprzez swoje dobre zachowanie sprawiali radość koleżankom, a nauczycielki przypominały, że szacunek i uprzejmość należą się dziewczynkom każdego dnia, nie tylko od święta. Oprócz życzeń, śpiewów i tańców były oczywiście pląsy i zabawy. Dzień dziewczynek dostarczył dzieciom dużo wrażeń, śmiechu i radości, a każda dziewczynka na pewno poczuła się wyjątkowo.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-14

Dnia 12 października 2021r.odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup:  IV,V,VI z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W czasie zajęć edukacyjnych dzieci przypomniały sobie zasady poruszania się po ulicach,korzystania z przejścia dla pieszych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały opaski i znaczki odblaskowe,dzięki którym będą mogły poruszać się bezpiecznie po drogach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-13

8 października dzieci z grupy Niezapominajki i Motylki odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną. Podczas wycieczki zapoznały się z pracą bibliotekarza , wysłuchały czytanych   bajek i zwiedziły bibliotekę. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-13

12 października dzieci z grupy Niezapominajki miały przyjemność spotkać się z pielęgniarką kardiologiczną , która pokazała dzieciom jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-13

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Było mnóstwo dobrej zabawy, radości, trochę sportowej rywalizacji. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in kolorowe krawaty .Wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami  i dyplomem "Chłopak na medal". Nie zabrakło też słodkości dla  wszystkie dzieci.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-07

20 września grupa II Kubusie po raz pierwszy uroczyście świętowali Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji bawili się przy muzyce i nie tylko. Dzieci losowały obrazki ze zwierzętami, które musiały naśladować. Były także zabawy z balonami. Uśmiechy na twarzach dzieci z pewnością były dla nas wszystkich bardzo ważne i miłe. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i medal ,,Super Przedszkolaka”.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-07

Tak się bawimy kiedy skończymy zajęcia.Lubimy układać układanki, puzzle, budować z klocków, a także rysować.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-29

Dnia 28.09.21 grupa ,,Niezapominajki "  i  grupa ,,Motylki" na jesiennym spacerze po parku Marii Konopnickiej w Ciechanowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-29

W dniu 28 września  Dzieci z gr Niezapominajki  i  II Kubusie wysłuchały przepięknej bajki pt. O myszy , która chciała być lwem, czytanej przez panią z Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-29

Mimo, że wakacje i czas kąpieli już za nami, bardzo ważne jest to, aby dzieci wykształciły nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Mieliśmy ten zaszczyt, by gościć w naszym przedszkolu 23 września  ratowników WOPR,  Celem wizyty naszych gości była edukacja dzieci w zakresie pierwszej pomocy i zapoznanie z pracą ratownika wodnego.  Przedszkolaki  poznały sprzęt jakim posługują się ratownicy wodni oraz sposoby jego wykorzystywania. Panowie przedstawili dzieciom w zabawny sposób wszystkie kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Dzieci na pewno na długo zapamiętają to spotkanie oraz informacje, które zostały im przekazane. Było nam niezmiernie miło gościć Panów w naszej placówce. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-29

A to nasz kącik przyrody. Zbieramy w nim wszystkie ,, dary jesieni''. Oczywiście urządzamy go wspólnie z Rodzicami. Bardzo dziękujemy za przynoszenie pięknych okazów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-15

15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcanie do tworzenia, działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna  kropka zmieniła świat małej Vashti.  Na zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, a każdy uczestnik zajęć otrzymał dyplom i medal za udział w International Dot.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-09-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-06

W poniedziałek 31 maja odbyły się w naszym przedszkolu magiczne pokazy iluzjonisty. Dzieci mogły podziwiać czarodziejskie sztuczki Magika Adasia. Przedszkolaki również same mogły spróbować magicznych sztuczek. Występ ten sprawił dzieciom dużo radości. Wszyscy byli zachwyceni pokazem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-31

Urodziny Marii Konopnickiej

Dnia 21 maja przedszkolaki z grupy „Pszczółki” brały udział w  wydarzeniu „Urodziny Marii Konopnickiej” organizowanym przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio. W ramach wydarzenia dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, zajęciach plastycznych i ekologicznych – spotkanie z pszczelarzem. Wysłuchały wybranych utworów autorki – „Stefek Burczymucha” i fragmenty utworu „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Uczestniczyły w spotkaniu z przesympatycznym Krasnalem Kacperkiem z Górki Wielkiej. Urodziny poetki zakończyły się wspólnym zdjęciem pod pomnikiem Marii Konopnickiej. Przedszkolaki otrzymały drobne upominki, a przedszkole figurę krasnala do przedszkolnego ogródka. Wydarzenie było dla przedszkolaków wielką frajdą.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-24

 W poniedziałek 19 kwietnia w naszym Przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Ziemia krzyczy spod śmieci - RATUJCIE MNIE DZIECI!". Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce ekologicznej.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-25

                     

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-17

        

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-17

  

  

  

  

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-17

W środę, 17 lutego dzieci z grupy V ,,Jagódki” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.Na zakończenie dzieci kolorowały maski kota,oraz otrzymały dyplom za udział w zajęciach z okazji ,,Światowego Dnia Kota”, które następnie zabrały do swoich domów. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-17

W dniu 16 lutego naszym gościem specjalnym w grupie ,,Jagódki” była pani Hania przedszkolna szefowa kuchni. Dzieci dowiedziały się na czym polega jej praca, jakich zasad bezpieczeństwa i higieny musi przestrzegać w pracy, jak wyposażona jest profesjonalna kuchnia, jakie potrawy się w niej przyrządza i dla kogo. Porównywały wielkość niektórych przyrządów, którymi kucharz posługuje się w pracy, z tymi, które znajdują się w kuchni domowej.Pani Hania przypomniała także dzieciom zasady zdrowego odżywiania i zachęcała do spożywania dużej ilości warzyw. Wszystkim przedszkolakom bardzo przypadł do gustu zawód kucharza i wielu z nich już dziś stwierdziło, że w przyszłości z pewnością nim zostaną.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-07

Wraz z pojawieniem się pierwszych opadów śniegu i mrozów na parapecie za oknem naszej sali pojawił się karmnik. Przedszkolaki z pomocą nauczyciela codziennie rano wysypują ziarenka dla ptaszków. W ten sposób dbają o swoich skrzydlatych przyjaciół zza okna oraz pomagają im przetrwać zimę. Jest to też dobra okazja do obserwacji zachowania się ptaków i pogłębiania swoich wiadomości przyrodniczych.

Dziękujemy Michałowi za ziarenka dla ptaszków.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-13

W dniu 17 grudnia grupę Motylki odwiedził Mikołaj. Dzieci przedstawiły wiersze, zaśpiewały kolędy, porozmawiały z Mikołajem. Wizyta Mikołaja i prezenty sprawiły dzieciom wiele radości. Drogi Mikołaju bardzo dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-26

 

7 grudnia dzieci z grupy najmłodszej odwiedził Mikołaj. Krasnoludki przywitały gościa bez strachu. Otrzymały prezenty, zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk. Na koniec pięknie podziękowały i głośno pożegnaly.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-10

Dzieci przywitały Mikołaja piosenką i powiedziały wierszyk. Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Dzieci również wręczyły Mikołajowi drobny upominek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-10

Dnia 7.12.2020r. do grupy V „Jagódki” zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego słodkie podarunki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki, oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-08

30 listopada dzieci z grupy Jagódek brały udział w andrzejkowych zabawach. Poznały tradycje i zwyczaje ludowe związane z andrzejkami. Chętnie współdziałały w grupie. Dzieliły się swoimi wrażeniami i przeżywały radość ze wspólnej zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-01

W środę 25 listopada przedszkolaki z grupy Motylki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Czas tego dnia był wypełniony wspólnymi zabawami, w miłej atmosferze. Dzieci przeszły również "szkolenie" na Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia, złożyły swoje ślubowanie i otrzymały dyplomy . Na koniec obejrzały Legendę o Misiu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-29

25 listopada dzieci, z grupy Jagódek po raz kolejny obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Spędziły czas na wspólnych zabawach, w wesołej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-27

Z okazji Dnia Niepodległości wszystkie grupy zebrały się w swoich salach, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych w odświętnych ubraniach i pięknych kotylionach wspólnie uczciły to ważne święto.Nie obyło się bez wspólnych śpiewów piosenek i recytowania wierszy o tematyce patriotycznej. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

A.W
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-04

W świecie komputerów i Internetu.
 
Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych cieszył się „Przenośny, okazjonalny kącik komputerowy”, który został zorganizowany przez nauczycielki w ostatnim tygodniu października, którego celem było rozwijanie kompetencji cyfrowych, bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów Internetu, tak potrzebnego w czasach pandemii. Odbyły się też rozmowy z dziećmi odnośnie zagrożeń, jakie płynąć mogą z korzystania z komputera bez nadzoru rodziców.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-01

Ekologiczny pingwin Dzieci z grupy VI Motylki w dniu 29.10.2020r. ze zużytej butelki plastikowej wykonały pingwina, który może służyć, jako ozdoba pokoju lub zabawka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-21

Dnia 15 października odbył się w naszym przedszkolu ,,Kolorowy Dzień”. Grupa -Jagódki zatrzymał się na kolorze fioletowyo- granatowym. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wszyscy i wszystko było ubrane w kolorze fioletowym: dzieci, panie,sala przedszkolna a panie kucharki przygotowały pyszne fioletowe smakołyki.W tym dniu były przeróżne zabawy i konkursy z wykorzystaniem fioletowych balonów. Również praca plastyczna dzieci była zdominowana przez kolor fioletowy.Dzień ten był pełen pozytywnych emocji i uczuć.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-17

Dzieci zaprezentowały wiersz pt.„Motylki " i zatańczyły przy piosence„Gram na gitarze ". Były również gry, zabawy, tańce i mnóstwo radości. Dzieci również własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.

E.A

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-07

W dniu 5 października odwiedziła Nas, pani Hania Żmijewska pracownik naszej kuchni.Opowiedziała, dlaczego warzywa i owoce są dla nas takie ważne. Powinny stanowić podstawę naszej diety, gdyż są niezwykle bogate w składniki odżywcze. Wiosna i lato obfitują w owoce i warzywa – dzięki nim jest tak kolorowo, przepysznie i przede wszystkim zdrowo. Jedzenie warzyw i owoców zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób przewlekłych. Dostarczają za to witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Są to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki .

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi na temat zdrowego stylu życia. Dziękujemy pani Hani za wspaniałe spotkanie.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-05

Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Każdy przyniósł z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet pamelo. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-05

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Chłopcy z naszej grupy musieli przejść przez specjalnie przygotowany test. Mieli za zadanie zaprezentować się, wykonać proste ćwiczenia gimnastyczne oraz odpowiadali na przygotowane zagadki. Oceniani byli przez koleżanki z grupy. Na zakończenie testu każdy chłopiec otrzymał dyplom Super Chłopaka oraz przygotowane przez Radę Rodziców kubki z imionami. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

28 września odwiedziła Nas, pani Lidia Maruszewska z Powiatowej Biblioteki. Przeczytała dzieciom opowiadanie z serii o Kubusiu Puchatku pt. „ Jesienne zabawy’’.

Zachęciła dzieci do wypożyczania książek z biblioteki.

D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-29

W poniedziałek 21 września dzieci z grupy Jagódki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem święta jest kultywowanie tradycji przedszkolnych. Rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci poprzez połączenie wrażeń słuchowych, wzrokowych, ruchowych i dotykowych.

Dzieci cały dzień spędziły na wspólnych zabawach. W wesołej atmosferze. Na koniec dnia otrzymały pamiątkowe dyplomy o odznaki Super Przedszkolaka.

D. L


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-23

 
Każdy przedszkolak dobrze wie, 
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.
 
Zabawy ruchowo – muzyczne organizowane przez nauczyciela oraz dowolne według zainteresowań dzieci dominowały w świątecznym dniu „Dniu Przedszkolaka”.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22

W piątek 18 września przedszkolaki z grupy VI "Motylki" wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji"Sprzątanie Świata". Dzieci dzielnie i z dużym zapałem wysprzątały ogród przedszkolny. Po skończonej pracy przedszkolaki zabrały się za sadzenie drzewek, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Sadzimy Drzewa". Ziemia jest naszą planetą - to my musimy o nią dbać by była naszym domem jak najdłużej. Tego powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat.

J.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-21

14 września dzieci z grupy V poszły na wycieczkę do Parku im. J. Dąbrowskiego. Celem wycieczki była obserwacja przyrody pod koniec lata. Dzieci znalazły między innymi dużo budek lęgowych, pierwsze żółte liście. Chętnie spacerowały po parku. W dobrych humorach wróciły do przedszkola.

D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-20

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. 

Dlatego 18 września, po zajęciach dydaktycznych, dzielne i pełne zapału przedszkolaki z grupy V ,,Jagódki"  wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.Po wysprzątaniu placu zabaw i trenu wokół przedszkola dzieci uczestniczły w sadzeniu sadzonek drzew , które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa w ramach Ogólnopolskiej akcji Sadzimy drzewa.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-20

W poniedziałek 14 września dzieci z grupy VI "Motylki" wybrały się wraz z Paniami na spacer do parku. Tam mogły zaobserwować oznaki nadchodzącej jesieni. Przedszkolaki poznały gatunki drzew rosnące w parku oraz zwierzęta w nim żyjące. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

J.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-20

 
W piątek 18 września przedszkolaki z grupy III i IV Iwzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Po wysprzątaniu placu zabaw uczestniczyły  w sadzeniu sadzonek drzew, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa w ramach Ogólnopolskiej akcji Sadzimy Drzewa, następnie zgromadziły się przy drzewku wysadzonym przez panią Beatę i Wiolę i obiecały, że będą się nimi opiekować. Dzieci zapoznały się też z Kodeksem Małego Przyjaciela Przyrody i przyrzekły go przestrzegać. Resztę wolnego czasu spędziły na bezpiecznej zabawie w czystym przedszkolnym ogrodzie.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-18

W poniedziałek 14 września korzystając z pięknej pogody przedszkolaki z grupy IV Pszczółki wybrały się na ostatni letni spacer. Dzieci spacerując chodnikiem w pobliżu przedszkola cieszyły się piękna pogodą, ale też zaobserwowały pierwsze oznaki nadchodzącej jesieni. Na ulicy 11 Listopada podziwiały piękne ogrody, zauważyć można było wybarwiające się liście, a na drzewach korale jarzębin. Podczas spaceru przedszkolaki przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Obserwacje przyrodnicza zakończyły w naszym przedszkolnym ogrodzie. Było miło i przyjemnie.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-10

7 września dzieci z grupy Jagódki wyszły na skrzyżowanie, aby przypomnieć sobie podstawowe zasady przechodzenia przez ulicę. Obserwowały również okoliczne znaki drogowe.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-13

Starszaki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3. Dzieci przywitał Pan dyrektor. Potem o obejrzały przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. 3. Na koniec dzieci zaproszono do klasy gdzie mogły zasiąść w szkolnych ławach i poczuć się prawdziwymi uczniami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-05

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie Czyściochowe Przedszkole organizowanym przez Rossmann.  Zachęcamy do głosowania na pracę  wykonaną przez dzieci podczas ferii zimowych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-18

 Przedszkolaki z trzech najstarszych grup: Pszczółki, Jagódki i Niezapominajki 18 lutego brały udział w zajęciach organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną „Ferie z biblioteką”. Po wysłuchaniu utworu o zimie przedszkolaki wykonały prace plastyczne, które zostaną wyeksponowane na holu biblioteki. Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy miłym paniom, a w szczególności naszej pani Nince.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-12

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 05.02.2020r w naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu pana Janka z Animatorką, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką.Niezliczone konkursy np. odgadywanie zagadek słuchowych,o różnych postaciach bajkowych, wyścigi w tunelach, zabawy z chustą animacyjną – i super muzyka, to już wyznaczniki dobrej zabawy! Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.Kolejny bal karnawałowy już za rok.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-07

Mnóstwo radości przyjemności i zabawy miały dzieci z gr Kubusie podczas robienia waty cukrowej  i popcornu.  Zapach unosił się w całym przedszkolu...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-31

Dzień Babci i Dziadka w grupie VI "Motylki"
22 stycznia dzieci z grupy  VI Motylki gościły swoje kochane Babcie i Dziadków. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Po uroczystości przedszkolaki wręczyły swoim Babciom i Dziadkom przygotowane upominki. Wielkie wzruszenie gościło na twarzach Dziadków. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w miłej atmosferze.
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-24

Dziadek i Babcia – para kochana.

Zawsze wesoła i roześmiana.

Oni dla wnuków co dzień czas mają

i za to wnuki Ich tak kochają.

W środę 22 stycznia przedszkolaki z grupy „Niezapominajki” gościły w przedszkolu swoich ukochanych dziadków i babcie. Po uroczystym programie artystycznym dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane drobne upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-22

W grupie Kubusie przed świętem Babci odbyły się  warsztaty plastyczne , podczas których dzieci wykonały piękne mydełka w kształcie serca by móc obdarować swoje babcie.  Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie Próchniak  za organizację i poprowadzenie warsztatów, a także za zakup niezbędnych materiałów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-22

W dniu 20 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

A.W


 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-16

10 stycznia starszki odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 6. Obejrzały przedstawienie pt: ,, Opowieść wigilijna ''w wykonaniu uczniów z tej szkoły. Szczytnym celem tej imprezy była zbiórka pieniążków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Starszaki również zagrały w tej orkiestrze, każdy wrzucił do puszki symboliczną złotówkę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-16

W środę  18 grudnia  dzieci z grupy Motylki zaprezentowały  swoje umiejętności  artystyczne. Program  poświęcony  był  tematyce  Bożego Narodzenia.  Tego dnia również odwiedził  dzieci święty Mikołaj.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-14

7 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy podleśniczego pana Michała Ciesielskiego z Nadleśnictwa Ciechanów Podleśnictwo Sulerzyż.Pan Michał zagrał na rogu myśliwskim hejnał polowania, a także opowiedział o roślinności w lasach i żyjących tam zwierzętach. Pokazał dzieciom jak mierzy się drzewa, przestrzegł jak nie należy zachowywać się w lesie, przypomniał o tym, że nie należy śmiecić , a także przyjął od nas prezent dla zwierząt w postaci orzechów ,kasztanów, kukurydzy .Wizyta przebiegła bardzo miłej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-10

We wtorek 17 grudnia dzieci z grupy Niezapominajki zaprezentowały swoje indywidualne umiejętności na przedszkolnej scenie. Program artystyczny poświęcony był zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia – były piosenki o choince i Mikołaju, wiersze i tańce. Gromkimi brawami występy dzieci nagrodzili rodzice i gość specjalny Św. Mikołaj.Na zakończenie programu artystycznego pani dyrektor Renata Kowalik złożyła życzenia świąteczne i noworoczne, po czym nastąpiło spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej klasowej uroczystości. WESOŁYCH ŚWIĄT!

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-17

"Kiermasz Świąteczny"
W dniach 12-13 grudnia odbył się w naszym przedszkolu charytatywny Kiermasz Świąteczny dla Filipka. Wszystkie wystawione ozdoby zostały ręcznie wykonane przez panie, rodziców oraz dzieci z naszego przedszkola. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy wszystkim nabywcom tak niepowtarzalnych ozdób za wsparcie tego szczytnego celu.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-16

W poniedziałek 16 grudnia dzieci z grupy Jagódki zaprezentowały swoje umiejętności na przedszkolnej scenie. Program artystyczny poświęcony był zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia – były piosenki o choince i Mikołaju, wiersze. Gromkimi brawami występy dzieci nagrodzili rodzice. Na zakończenie spotkania dzieci odwiedził św. Mikołaj, który dla wszystkich przyniósł drobne upominki a potem wspólnie z rodzicami  zasiadły do poczęstunku. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12

Święta bez pierniczków to Święta stracone. Kierując się tym przesłaniem nasza grupa ,,Jagódki” postanowiła zadośćuczynić tej tradycji. Dzieci zaprosiły do przedszkola rodziców,żeby pomogły przy pieczeniu pierniczków. Ciasto na pierniczki zostało już wcześniej przygotowane przez nasze panie.Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza. Wspólne wałkowanie z mamami ciasta na pierniki a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa.Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni,gdzie pod czujnym okiem pań nabierały złocistej barwy.Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Gdy pierniczki były już gotowe dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-10

10 grudnia ,, Pszczółki zaprosiły do przedszkola Rodziców , żeby pomogli przy pieczeniu pierniczków. Zabawa była przednia, a efekt wspaniały. Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

D.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-09

W ubiegły piątek dzieci z grupy Pszczółki uczestniczyły w zajęciach z cyklu: ,, Przędsiębiorczość''. Dowiedziały się jak wyglądał handel towarami w dawnych czasach. Brały udział w scenkach , podczas których miały wymienić się towarami i jak najlepiej zareklamować swój towar aby jak najwięcej za niego dostać . Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

D.P

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06

06.12.2019r. nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość-Święty Mikołaj!. Co prawda nie było śniegu, ale Mikołajowi udało się przybyć.Mikołaj zjawił się wraz ze swoim pomocnikiem -Elfem i wspólnie z dziećmi rozpoczął mikołajkową zabawę. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym. Wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja to, na co najbardziej czekały, czyli prezenty.Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06

W dniu 6 grudnia przedszkolaki z grup: IV-Pszczółki ,V- Jagódki wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie na przedstawienie teatralne pt:,, Królowa Śniegu” zaprezentowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Nowa, pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści Andersena wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek i rozbójników, zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Ta wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęceniu sprawiła dzieciom ogromną przyjemność. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06

W ramach programu "Bezpieczny przedszkolak" zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków konkurs plastyczny "Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.Do współpracy z dziećmi zaprosiliśmy rodziców. Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody, a rodzice podziękowania za rozbudzanie zainteresowań bezpieczeństwem i kulturą ruchu drogowego .

Z całego serca dziękujemy za aktywny udział w konkursie .

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-29

W poniedziałek 25 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu.Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania, następnie była „misiowa gimnastka poranna. Były także tańce z maskotkami, konkursy, zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”.Na koniec zaprzyjaźniona pani Nina Wichowska odwiedziła dzieci a one z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawych historii o przygodach misia czytanych przez naszego gościa.
A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-29

Pszczółki uczą się czytania. Bardzo lubią takie zajęcia. Dzieci układają wyrazy i zdania. Są bardzo zainteresowane, co widać na zdjęciach.

D.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-21

20 listopada dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk pt. „Lepiej czytać niż klikać” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arena z Białegostoku. Dzieci poznały główną bohaterkę, która uwielbiała spędzać wolny czas przed tabletem i objadać się słodyczami. Stroniła natomiast od wszelkich zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Nie miała również chęci czytać książek. Na szczęście w porę uświadomiła sobie jak bardzo zły tryb życia prowadziła.Dzieci bardzo chętnie brały udział w spektaklu. Mottem przewodnim było to,że książka przeniesie nas w świat magii i wyobraźni, a komputer tylko zabiera czas.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-20

Dnia 7 listopada odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielem Wojewódzkiego  Ośrodka Ruchu Drogowego z panią Anną  Smolińską. W czasie zajęć edukacyjnych dzieci przypomniały sobie zasady poruszania się po ulicach, korzystania z przejścia dla pieszych.  Dzieci wykazały się  dużą  wiedzą i aktywnie uczestniczyły w  zajęciach. Na koniec  dzieci  otrzymały  maskotki  odblaskowe i spacerowego węża  dla komfortu  i bezpieczeństwa  podczas  spacerów.  Bardzo dziękujemy  Pani Ani Smolińskiej.                                   E.A

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-18

14 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały o bezpieczeństwie na drodze. Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-16

Dzieci z grupy Pszczółki i Jagódki miały okazję dowiedzieć się o pracy takich służb jak Straż Miejska i Straż Pożarna. Same też wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Znały numery alarmowe i wiedziały jak należy zachować się w razie niebezpieczeństwa, czym miło zaskoczyły gości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-10

W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości . Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się , aby uroczyście świętować ten dzień . Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne. Dumnie odśpiewały też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego,jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-10

List gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała" w roku szkolnym 2018/2020

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-07

We wtorek,5.11.2019 roku,dzieci z grupy:III-Niezapominajki,IV-Pszczółki,V-Jagódki,przebrane za postacie z ich ulubionych bajek odwiedziły Powiatową Bibliotekę publiczną im. Zygmunta Krasińskiego w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Bibliotekarze przedstawili dzieciom adaptację bajki pt. ,, Czerwony Kapturek” autorstwa Braci Grimm. Dzieci na przykładzie nieostrożnego Czerwonego Kapturka zrozumiały, że rozmowy z nieznajomymi nie zawsze dobrze się kończą i najlepiej ich unikać. Następnie odbyły się zabawy grupowe oraz pląsy przy muzyce. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek i obicały ,że będą częściej odwiedzały bibliotekę.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-03

W ramach akcji MEN „Szkoła pamięta’’, dzieci z grupy V odwiedziły groby żołnierzy pomordowanych przez wojska niemieckie, znajdujące się na cmentarzu przy ul. Płońskiej . Postawiły na grobach zapalone znicze. Spacerując po cmentarzu, oglądały zabytkowe pomniki.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-15

A.CH.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-14

We wtorek 8 października Wiktoria i Ola z grupy „Niezapominajki” reprezentowały nasze przedszkole na konkursie plastyczny „Barwy jesieni” organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 4. Główną jurorką była pani Ewa Suwińska – absolwentka ASP w Poznaniu. Dziewczynki w swoich pracach wykorzystały jesienne liście i kredki pastelowe. Za wykonane prace otrzymały dyplom za wyróżnienie i drobne upominki. Był poczęstunek, bajka i wspólna zabawa. Była też bardzo miła atmosfera. Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych przez Olę i Wiktorię.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

,,Już przedszkolak wie, że świat sprząta się”

Tradycyjnie co roku nasze przedszkole włącza się do akcji ,,Sprzątanie Świata”, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. W tym roku nasze przedszkolaki zaopatrzone były w rękawice i worki przez Urzędu Miasta. Przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji,by posprzątać ,,naszą Ziemię”.Najmłodsze dzieci sprzątały tylko nasz ogród przedszkolny, ale starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola.Dzieci dzielnie zbierały papierki,worki foliowe, kartoniki, butelki i segregowały je do worków. Widząc jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać,dzieci nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy , zależy tylko od nas.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

Po wakacyjnej przerwie została wznowiona współpraca przedszkola z Powiatową Biblioteka Publiczną. We wtorek 24 września zaprzyjaźniona pani Nina Wichowska odwiedziła dzieci a one z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawych historii czytanych przez naszego gościa. Spotkania odbywają się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i uczestniczą w niej przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych. Mają one na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcają do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-24

Grupa V Jagódki w ramach realizacji programu ,,Bezpieczny Przedszkolak” przedstawiły w formie plastycznej swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze i ulicy. Utrwaliły zasady prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jednię z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej. Wiedzą co oznaczają kolory na sygnalizacji świetlnej.Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę.
A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-22

Spotkanie  adaptacyjne  w grupie  VI. W dniach 28, 29 sierpnia odbyły się  spotkania  adaptacyjne dzieci  i  rodziców. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy przekroczyły próg  sali.Dzieci zapoznały się z  salą, kącikami  zainteresowań,łazienką i  szatnią. Były też wspólne  zabawy  muzyczno- ruchowe. Wspólnie  bawiły się  dzieci,rodzice i panie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-20

 Przedszkolaki z grupy Niezapominajki, Pszczółki i Jagódki rozpoczęły cykl cotygodniowych spotkań na warsztatach „Klucz do uczenia się” organizowanych przez COEK Studio. Warsztaty odbywają się w zabytkowej Kamienicy Pianki położonej przy ulicy Warszawskiej 18. Jednym z podstawowych założeń programu jest rozwinięcie gotowości szkolnej u dziecka, a treści programowe „Klucz do uczenia się” zostały podzielone na następujące moduły: program literacki, wizualno – przestrzenny, ruch ekspresyjny, gry rozwijające, kreatywne modelowanie, od bazgrania do pisania, logika, konstrukcje, program badawczy. Przedszkolaki uczęszczają na warsztaty do grupy Motyle.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-24

Mali naukowcy – lekcja astronomii w Mobilnym Planetarium

Na zakończenie roku szkolnego przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych mogły uczestniczyć w niezapomnianej lekcji astronomii. Przedszkolaki podziwiały nocne niebo i odległe zakątki Wszechświata. Z wielkim zaciekawieniem oglądały loty rakiet na Księżyc. Przyglądały się, jak wygląda dzień astronautów pracujących na orbicie. Mamy nadzieje, że wrażenia z oglądanych wędrówek po Wszechświecie na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-12

Dziękujemy Rodzicom .Lody były pyszne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-12

Spotkanie z pracownikiem Poradni Stomatologicznej
W piątek 7 czerwca przedszkolaki z grup: Krasnale, Kubusie, Jagódki i Pszczółki uczestniczyły w spotkaniu z panią Kasią, która pracuje jako asystent stomatologa w gabinecie stomatologicznym. Pani asystentka opowiedziała i pokazała, w jaki sposób powinno się dbać o higienę jamy ustnej i prawidłowe czyszczenie zębów. Opowiedziała też o modzie na „zdrowy styl życia”. Spotkanie zakończyło się rozwiązywaniem zagadek słownych o zdrowiu. Przedszkolaki otrzymały karty pracy do pokolorowania i drobne upominki za prawidłowe rozwiązywanie zagadek. Dziękujemy pani Kasi za wspaniałe spotkanie i zapraszamy do dalszej współpracy.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-11

Dnia 05-06-2019r. do naszego przedszkola zawitał strażak p. Michał– tatuś Mateuszka z grupy Jagódki.

W trakcie spotkania dzieci zaznajomiły się ze specyfiką związaną z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru czy wypadku drogowego. Przedszkolacy dowiedzieli się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną,, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.Nasz gość w interesująsy sposób dokonał prezentacji stroju strażaka,sprzętu i urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej.

Serdecznie dziękujemy p. Michałowi za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.

A.W

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

29 maja Rodzice Pszczółek zawitali do przedszkola. Tego dnie dzieci występowały tylko dla nich. Przedstawiły inscenizację o grymaśnej stokrotce , wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki. Na koniec złożyły piękne życzenia i wręczyły upominki. Atmosfera była bardzo miła.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-04

29 maja w grupie VI "Motylki" odbyło się spotkanie dla Mam i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały program artystyczny - wiersze, piosenki i taniec - przygotowane dla swoich kochanych rodziców. Po prezentacji wręczyły rodzicom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Uroczystość odbyła się w radosnej i pełnej miłość rodzinnej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-04

28 maja do naszego  przedszkola  zawitały  panie pielęgniarki, które  na codzień pracują w  szpitalu. W spotkaniu  brały udział  grupy  II,III,IV,V,VI. Podczas spotkania  dzieci  miały okazję  dowiedzieć się  więcej o trudnym  zawodzie  pielęgniarki. Wizyta pań pielęgniarek  zakończyła się  pamiątkowym  zdjęciem. Serdecznie  dziękujemy  paniom za przybycie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-29

„Dziś dla Ciebie Mamo świeci słońce złote, dla Ciebie na oknie usiadł barwny motyl..”
28 maja dzieci z grupy Kubusie na popołudniowym spotkaniu gościły mamy z okazji Ich święta. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny – inscenizacja, wiersze, piosenki i tańce – wszystko o mamie i dla kochanej mamy. Po prezentacji programu artystycznego ukochane mamy otrzymały własnoręcznie wykonane upominki i życzenia. Spotkanie odbyło się w przyjaznej i pełnej miłości atmosferze i zakończyło się wspólnym poczęstunkiem zorganizowanym przez Radę Rodziców. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-27

W dniu 27.05.2019 r. w grupie III ,,Jagódki” odbyło się uroczyste spotkanie dla MAM i TATUSIÓW z okazji ich święta .Dzieci złożyły życzenia rodzicom- recytowały wierszyki, śpiewały piosenki.Na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upuminki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-27

22 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Jolanta Kownacka kolekcjonerka lalek z różnych stron świata.  W bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o historii powstania lalki Barbie , zaprezentowała swoją kolekcję lalek z różnych stron świata, a także poprowadziła zajęcia plastyczne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-23

17 maja dzieci z grup II,III,IV, V i VI odwiedził Pan Leśniczy Mariusz Opas. Opowiedział nam o swojej pracy,o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci miały możliwość dokładnego obejrzenia wszystkich rzeczy przyniesionych przez pana leśniczego.Podkreślał, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.Podczas spotkania dzieci zadawały leśniczemu wiele pytań na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie i poświęcony czas.

A.W


 

 


 


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

W środę 8 maja przedszkolaki z grupy VI "Motylki" udały się na wycieczkę do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, w której obchodzony był Dzień Przedszkolaka. Panie z biblioteki przygotowały dla dzieci niespodziankę: wspólną inscenizację "Rzepki" Juliana Tuwima. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z tej wizyty. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy oraz książeczki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

W środę 8 maja przedszkolaki z grupy VI "Motylki" udały się na wycieczkę do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, w której obchodzony był Dzień Przedszkolaka. Panie z biblioteki przygotowały dla dzieci niespodziankę: wspólną inscenizację "Rzepki" Juliana Tuwima. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z tej wizyty. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy oraz książeczki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

14 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z pracownikami WOPR, w którym uczestniczyły dzieci z grup II, IV, V i VI. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci wykazały duże zainteresowanie, zadawały wiele pytań, opowiadały o różnych sytuacjach, których doświadczyły. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-15

Kubusie w bibliotece
W czwartek 9 maja przedszkolaki z grupy II Kubusie skorzystały z zaproszenia i wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Nasza zaprzyjaźniona pani Ninka zapoznała dzieci z częścią pomieszczenia bibliotecznego przeznaczonego dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję do obejrzenia książek o różnorodnej tematyce, też audiobooków. Wysłuchały też kilku utworów Jana Brzechwy czytanych przez panią Ninkę. 
Przedszkolaki odebrały dyplomy i drobne upominki za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie. Wszystkie prace zdobyły zbiorowe wyróżnienie. Przedszkolaki  z upominkami i uśmiechem na twarzy wróciły na obiad do przedszkola.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-13

Pszczółki są bardzo ciekawe co się dzieje, że roślinka rośnie. Żeby się tego dowiedzieć ,wspólnie ze swoimi Paniami i przy pomocy Rodziców,założyły zielony ogródek w swojej sali. Codziennie obserwują jak roślinki rosną, dbają i pielęgnują swoje okazy. I mają bardzo dobre rezultaty.

D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-05

Pszczółki są bardzo ciekawe . Lubią wszystko wiedzieć, dlatego eksperymentują. Na tych zajęciach dowiedziały się jakie właściwości ma jajko surowe i gotowane, dlaczego w wodzie z solą pływa po wierzchu. A także co się z nim dzieje jeśli zanurzymy go w kolorowych płynach i wiele innych , ciekawych rzeczy.

D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-05

W piątek 29 marca nasze przedszkole odwiedziła pani mgr Anna Chrobocińska specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego pracownik pododdziału intensywnego nadzoru kardiologicznego Wojewódzkiego szpitala w Ciechanowie pani Ania w bardzo ciekawy sposób pokazała dzieciom jak można udzielić pierwszej pomocy . Jak ułożyć w pozycji bezpiecznej . W jaki sposób zachować się podczas krwotoku z nosa. Dzieci wykonały masaż serca na przyniesionym przez panią Anię fantomie . Zajęcia bardzo podobały się wszystkim dzieciom. Dziękujemy pani Ani za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc na rzecz naszych dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01

Prace Kubusi wykonane na konkurs "Kartka Wielkanocna" organizowany przez Powiatową Bibliotekę Pubilczną w Ciechanowie.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

W dniu  26 marca grupa VI "Motylki" wybrała się  do COEK Studio na przedstawienie pt. " Sklep z zabawkami ".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

 
Teatr to jest widownia i scena. Niby nic magicznego w tym nie ma, aż do chwili, gdy nagle na scenie dzienne zacznie się dziać przedstawienie….
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszym przedszkolu podczas obchodów Dnia Teatru motywem przewodnim były treści przyrodnicze. Występy małych aktorów rozpoczęły się od wspólnego zaśpiewania piosenki o teatrze „Magiczne miejsce”. Na scenie zaprezentowały  swoje umiejętności aktorskie przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych.
Prezentacje grupowe:
Grupa I Krasnale zaprezentowała:
• Recytację wiersza pt. „Dbamy o przyrodę” i zaśpiewała piosenkę „Żyrafa”
Grupa II Kubusie  zaprezentowała:
• inscenizację utworu W. Chotomskiej „Ślimak” i zaśpiewała piosenkę „Tęcz nad łąką”
Grupa III Jagódki  zaprezentowała:
• zabawę  muzyczno – ruchową „Wiewióreczka mała” i inscenizację „Kaczuszki”
Grupa IV Pszczółki  zaprezentowała: 
• inscenizację utworu „Grymaśna stokrotka”
Grupa V Biedroneczki  zaprezentowała”
• inscenizację pt. „Jak wiosna przychodzi na świat”
 Grupa VI Motylki zaprezentowała:
• Inscenizację pt. „Chrońmy las” i zaśpiewała piosenkę „W lesie”
Dziękujemy bardzo wszystkim małym aktorom oraz paniom za przygotowanie i przedstawienie tak ciekawych utworów o tematyce przyrodniczej na naszej przedszkolnej scenie. 
Do zobaczenia w naszym przedszkolnym teatrze za rok. Dziękujemy
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-27

21 marca dzieci z grupy Jagódek przywitały wiosnę. Wspólnie wykonały Gaik, a następnie wybrały się na pierwszy wiosenny spacer.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”, mama Filipka przeczytała dzieciom bajkę ,,Hura mamy pieska”.Dzieci w skupieniu słuchały tekstu i potrafiły opowiedzieć jej treść.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

Kubusie witają Wiosnę
Przedszkolaki z grupy II Kubusie w czwartkowe popołudnie wybrały się z „Gaikiem” na wiosenny spacer wokół przedszkola – w taki sposób przywitały nową, tak wyczekiwaną porę roku Wiosnę. Przed spacerem pozowały do zdjęcia z Marzanną, z  którą starszaki  wybrały się na konkurs organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

21 marca obchodziliśmy ogólnoprzedszkolne Święto Wiosny - "Dzień na zielono". W tym dniu uroczyście powitaliśmy Wiosnę. Grupy V "Biedroneczki" i VI "Motylki" wzięły udział w konkursie "Najładniejsza Marzanna" organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

Przyjemnie być dyżurnym
Od marca w grupie II Kubusie przedszkolaki pełnią dyżury przy nakrywaniu stołu do posiłków. Uczestnictwo w  dyżurach na celu wpajanie zasad dobrego wychowania i właściwego zachowania się przy stole podczas spożywania wspólnych posiłków. Dyżury uczą samodzielności oraz wyrabiają nawyki higieniczno – kulturalne.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

21 marca w nietypowy sposób powitaliśmy wiosnę. Twgo dnia nasze przedszkole odwiedził trener Michał Rząsiński ze swoim uczniem Danielem z Ciechanowskiego klubu Matsogi. Podczas zajęć trener Michał uświadomił dzieciom konieczność uprawiania sportu aby być zdrowym, prelekcja połączona była z pokazem sztuki walki Taekwondo i z pokazem samoobrony dzieci mogły wziąć udział w mini treningu. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom co widać na załączonych zdjęciach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-22

W dniu 28 lutego dzieci z grupy Biedroneczki i  Motylki uczestniczyly w wycieczce do Banku  Spółdzielczego w Ciechanowie. Dzieci poznały podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji oraz charakter  pracy  bankowcow. Dzieci rysowały  to co najbardziej sie  im spodobało  w banku. Pani dyrektor nagrodziła wszystkie dzieci upominkami. Po zwiedzeniu banku przedszkolaki pozowały do wspólnej  fotografii.  Dziekujemy Pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom  Banku Spółdzielczego  za miłe  przyjęcie  nas.                               E.A

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-05

W czwartek odwiedziła nas mama Leosia. Przeczytała nam bajkę pt „Czy ktoś widział zajączka?’’

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-28

Wybrać zawód – trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa!
Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w spotkaniach z panią Hanią pracownikiem naszej przedszkolnej kuchni, która opowiedziała o zasadach właściwego i zdrowego odżywiania. Przedszkolaki dowiedziały się, że najistotniejsze składniki pożywienia to białka, węglowodany, tłuszcze, sole mineralne i witaminy. Natomiast należy unikać cukru i słodyczy – powodują one powstawanie różnych chorób, np. próchnicy zębów. Przedszkolaki zwiedziły też kuchnię, poznały wygląd i przeznaczenie przedmiotów wykorzystywanych do przygotowywania posiłków i poznały jak ciężka jest praca pań z kuchni. Przedszkolaki obiecały, że ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki przygotowane przez panie kucharki w przedszkolnej kuchni.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-21

20 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji. W spotkaniu uczestniczyły grupy II, IV,V,VI. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego.Dzieci wykazały duże zainteresowanie tym zawodem,zadawały wiele pytań, opowiadały też o różnych zdarzeniach , które miały miejsce w ich życiu. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-15

 

23 stycznia dzieci z grupy Pszczółek gościły swoje kochane Babcie i Dziadków. Zaśpiawały, zatańczyły, wyrecytowały pięknie wiersze, a na koniec złożyły życzenia i wręczyły upominki zrobione własnoręcznie. Trzeba było widzieć jak wielkie wzruszenie gościło na twarzach Dziadków.

D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-25

Dnia  22 stycznia w grupie  Motylki odbyła się  uroczystość z okazji Dnia  Babci  i Dziadka. Dzieci  zaprezentowały przygotowany  program  artystyczny. Po uroczystym  programie dzieci wręczyły  swoim babciom  i dziadkom upominki. Spotkanie  zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w miłej atmosferze. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

 
„Kochani, dziś okazja rzadka, mamy Dzień Babci oraz Dziadka….”
W środę 23 stycznia przedszkolaki z grupy II Kubusie gościły w przedszkolu swoich ukochanych dziadków i babcie. Po uroczystym programie artystycznym dzieci złożyłyżyczenia i wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane drobne upominki. Spotkanie zakończyło się wspólny poczęstunkiem w miłej i serdecznej atmosferze.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-24

W dniu 21 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu grupa „Jagódki” również pamiętała o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-20

Dnia 8 stycznia aura zapewniła idealne warunki do lepienia śnieżnego człowieka. Tego dnia dzieci  z grupy  VI śmiało ruszyły do ogródka  przedszkolnego , aby wspólnie  bawić się   na świeżym, zimowym powietrzu. Lepienie bałwana zaczęliśmy od  przygotowania  śnieżnych kul. Radość i uśmiech na twarzach dzieci był znakiem, że wychowankom podoba się  taka forma spędzania  czasu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-09

Spotkanie choinkowe w grupie II Kubusie
„Kolorowe świeczki, kolorowy  łańcuch, wkoło choineczki przedszkolaki tańczą….”
We wtorek 18 grudnia dzieci z grupy Kubusie zaprezentowały swoje indywidualne umiejętności na przedszkolnej scenie. Program artystyczny poświęcony był zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia – były piosenki o choince i Mikołaju, wiersze i tańce. Gromkimi brawami występy dzieci nagrodzili  rodzice.
Na zakończenie programu artystycznego pani dyrektor Renata Kowalik złożyła życzenia świąteczne i noworoczne, po czym nastąpiło spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. 
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej klasowej uroczystości. WESOŁYCH ŚWIĄT!
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

 
We wtorek 18 grudnia dzieci z grupy Krasnale zaprezentowały swoje umiejętności na przedszkolnej scenie. Program artystyczny poświęcony był zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia – były piosenki o choince i Mikołaju, wiersze i taniec. Gromkimi brawami występy dzieci nagrodzili  rodzice.
Na zakończenie programu artystycznego nastąpiło spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci prezentami. Następnie  był słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice przynosząc przepyszne ciasta owoce i inne słodkości. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. 
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej klasowej uroczystości. A w szczególności Mikołajowi i jego pomocnikowi. WESOŁYCH ŚWIĄT!
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

17 grudnia w grupie VI "Motylki" odbyła się choinka. Przedszkolaki zaprezentowały zgromadzonym rodzicom i dziadkom program artystyczny o tematyce świątecznej. Tego dnia dzieci odwiedził również Święty Mikołaj.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

17 grudnia dzieci z grupy Jagódek zaprezentowały zgromadzonym rodzicom program artystyczny o tematyce świątecznej. Następnie spotkały się z długo wyczekiwanym gościem Mikołajem. Pełne wrażeń wróciły do domu.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki pieką świąteczne ciasteczka – pierniczki. Dzieci uwielbiają wszystkie etapy przygotowywania tych łakoci -  zarówno wycinanie kształtów, jak i ozdabianie lukrem i bakaliami. A potem? Można powiesić pierniczki na choince, ozdobić nimi świąteczny stół, można je także wręczyć jako upominki bliskim…..

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

Dnia 12 grudnia  odbyl  sie w przedszkolu " Kiermasz swiateczny ". Ozdoby robione byly przez panie i dzieci z grupy Motylki. Wszystkie  ozdoby zaprezentowane zostaly w holu. Kiermasz cieszyl sie  ogromnym zainteresowaniem dzieci, rodzicow i dziadkow. Bardzo dziekujemy  wszystkim nabywcom tak niepowtarzalnych  ozdob.            E.A

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-14

 

12 grudnia dla dzieci z grupy Jagódek był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-12

Dnia 10 grudnia 2018r odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup: III, IV,V,VI z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z panią Anną Smolińską. W czasie zajęć edukacyjnych dzieci przypomniały sobie zasady poruszania się po ulicach,korzystania z przejścia dla pieszych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały opaski i znaczki odblaskowe,dzięki którym będą mogły poruszać się bezpiecznie po drogach.

E.A

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11

Podczas zajęć kulinarnych dzieci wraz z paniami miały  okazję upiec dyniowe babeczki. Dzieci świetnie się bawiły.  A babeczki wyszły wyborne. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11

Motylki podczas zajęć plastycznych.                                 6 grudnia dzieci z grupy " Motylki"  robiły bałwana. Ozdabianie bałwanków sprawiło dzieciom wiele  przyjemności.                               E.A

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-10

7 grudnia przedszkolaki z grupy VI "Motylki" wraz z paniami zrobiły masę porcelanową. Dzieci bawiły się i wycinały różne kształty z suchej porcelany: dzwoneczki, bałwanki, gwiazdki, choinki i serca. Było mnóstwo radości i zabawy. Przygotowane ozdoby będą przeznaczone na Świąteczny Kiermasz.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

W dniu imienin Andrzeja, dzieci poznały tradycję wieczoru wróżb związanych z wieczorem andrzejkowym. Bardzo chętnie uczestniczyły w każdej zabawie i wróżbach. Wesoło spędziły wspólny czas.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

Jak, co roku, dzieci w naszym przedszkolu włączyły się w akcję Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku 23 listopada we wszystkich grupach bohaterem dnia był pluszowy miś. Wspólnie z dziećmi uczestniczył w zajęciach i zabawach. Kochany jest przez dzieci za to, że jest puszysty, można się do niego przytulić i jest przyjacielem. Dzieci w radosnej atmosferze spędziły dzień.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-24

A.CH

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

16 października grupa III ,,Jagódki ''wraz z Paniami wybrały się na spacer ulicą Warszawską. Odwiedziły pomnik patrona naszego miasta Świętego Piotra przy,którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Głównym celem wycieczki było obejrzenie wystawy poświęconej obchodom Święta Niepodległości,którą mogliśmy obejrzeć w powiatowej Bibliotece Publicznej. Dzieciaki odwiedziły też wypożyczalnię książek i zostały zaproszone do korzystania z niej z rodzicami. Wycieczka sprawiła dzieciom dużo radości. Przedszkolaki z uśmiechem wróciły na obiad do przedszkola.

A.W

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-19

Kubusie na wycieczce
W czwartek 15 listopada po drugim śniadaniu przedszkolaki z grupy Kubusie wybrały się na wycieczkę do powiatowej Biblioteki Publicznej w celu obejrzenia wystawy poświęconej obchodom Święta Niepodległości. 
Przedszkolaki odwiedziły też wypożyczalnię książek i zostały zaproszone przez naszą zaprzyjaźnioną panią Ninkę do korzystania z niej wraz z rodzicami. 
W drodze powrotnej przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Św. Piotra Patrona naszego miasta.
Pierwsza wycieczka była udana. Przedszkolaki z uśmiechem wróciły na obiad do przedszkola.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-19

7 listopada przedszkolaki z grup V i VI udały się wraz z paniami na spacer ulicą Warszawską. Celem wycieczki było utrwalanie znajomości historii narodu polskiego oraz rozwijanie uczuć patriotycznych. Dzieci miały za zadanie rozdać „100 kwiatów (listków) na stulecie” mieszkańcom naszego miasta. Spotkani przechodnie byli bardzo życzliwi i uprzejmi dla naszych małych patriotów. Z radością przyjmowali podarki naszej wesołej grupy. W trakcie rozdawania listków dzieci śpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” co spotkało się z ogromną aprobatą przechodniów. Na koniec przedszkolaki zapozowały do zdjęcia na tle muralu, który powstał z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wycieczka sprawiła im dużo radości jednocześnie wzbogacając ich wiedzę o historii polskiego narodu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

Kubusie na jesiennym spacerze.
W słoneczny, popołudniowy czwartek przedszkolaki z grupy II Kubusie wybrały się na pierwszy wspólny spacer chodnikiem wokół przedszkola. Dzieci podziwiały uroki jesieni oraz obserwowały budynki udekorowane flagami Polski z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08

„Miłych gości dziś witamy i na pasowanie zapraszamy” takim wierszykiem 30 października pani dyrektor powitała przybyłych  rodziców na pierwszą wspólną uroczystość klasową. 
Przedszkolaki po raz pierwszy wystąpiły przed rodzicami i zaprezentowały krótki program artystyczny. Śpiewając piosenki i recytując wiersze dzieci udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami. Po złożeniu krótkiej przysięgi przez dzieci, a następnie przez rodziców pani dyrektor pasowała wszystkie dzieci na przedszkolaków M. Przedszkola nr 1, dotykając ich ramienia ołówkiem. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz słodycze. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, która zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. 
Dziękujemy bardzo rodzicom za zaangażowanie i  pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałej uroczystości.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08

"100 kwiatów (listków) na stulecie" 7 listopada "Biedroneczki" i "Motylki" udały się wraz z paniami na spacer ulicą Warszawską. Dzieci miały za zadanie rozdać "100 kwiatów (listków) na stulecie" mieszkańcom naszego miasta. Spotkani przechodnie byli bardzo życzliwi i uprzejmi dla naszych małych patriotów. Z radością przyjmowali podarki naszej wesołej grupy. Na koniec przedszkolaki zapozowały do zdjęcia na tle muralu, który powstał z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wycieczka sprawiła im dużo radości jednocześnie wzbogacając ich wiedzę o historii polskiego narodu.

J.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08

Ostatniego dnia października dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki wraz z Paniami wybrały się na spacer ulicą Warszawską. Oglądały wystawy, odwiedziły pomnik patrona naszego miasta Świętego Piotra, odpoczęły przy fontannie i pomaszerowały do parku odwiedzić jesień. Wróciły do przedszkola zmęczone, ale uśmiechnięte. Wrażenia z wycieczki uwieczniły na swoich rysunkach.

D. P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-25

W dniu 17 października grupa VI wysłała pocztówki swojej miejscowości na adres pomysłodawczyni projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała''.Nasze przedszkole bierze udział w tym projekcie. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniu kartek o swojej miejscowości. Sprawiło im to dużo radości Motylki zrealizowały jedno z zadań.

E.A

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom’’, mama Alusia przeczytała dzieciom legendę „Smok Wawelski’’. Dzieci w skupieniu słuchały tekstu i potrafiły opowiedzieć jej treść.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-18

Spotkanie grupy Jagódki k z pracownikiem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Pani przeczytała dzieciom bajkę nawiązującą do pory roku: ,,Jesieni”. Dzieci z ogromną uwagą wsłuchały się w słowa czytanej bajki.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-17

W dniu 11 października  motylki spotkały się z  przedstawicielem Straży  Miejskiej. Pani opowiedziała  dzieciom na czym polega  praca służb mundurowych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

Pszczółki dowiadują się na czym polega praca Straży Miejskiej.

D.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-10

Nasze Przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Piękna nasza Polska cała”.Grupa Jagódki realizują jedno z zadań. Dzieci odświętnie ubrane z uśmiechem na twarzy i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje zdolności artystyczne -zabawy ludowe.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-06

27 września przedszkolaki z grupy VI udały się na wycieczkę pt. "Szlakiem Historii". Spacerując ulicą Warszawską poznały patrona naszego miasta - Św. Piotra Apostoła. Następnie udały się do Powiatowej Biblioteki Publicznej obejrzeć wystawę pt. "W stulecie odzyskania niepodległości - Ciechanów dawniej i dziś". Poznały architekturę miasta oraz zabytki.

J.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-04

Spotkanie dzieci z gr Pszczółki z Prezydentem Krzysztofem Kosińskim z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-26

Wycieczka na skrzyżowanie grupa VI                                            20 września dzieci z grupy motylki udały się na pobliskie skrzyżowanie aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnie. Dzieci obserwowały sygnalizacje świetlną, poznawały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnie. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

W ramach ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata", przedszkolaki z grupy VI przystąpiły do posprzątania terenu wokół przedszkola. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w sprzątaniu. Dowiedziały się, dlaczego należy dbać o środowisko.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

100 liści w koszu. Prezent dla p. Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego z okazji 100 rocznicy Odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-25

Kontynuacja akcji Cała Polska czyta dzieciom. Spotkanie dzieci z grupy Motylki i Kubusie z pracownikiem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

 

W ramach akcji „ Sprzątanie Świata – Polska’’, dzieci z grupy III przystąpiły do posprzątania własnego terenu przedszkolnego. Przyniosły jednorazowe rękawiczki i bardzo chętnie sprzątały. W klasie dowiedziały się, dlaczego należy dbać o środowisko.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

21 września dzieci z grupy lV, V i VI świętowały Dzień Przedszkolaka. Zabawa była wyśmienita. Wszyscy bawili się wspaniale podczas Jesiennego balu. Pogoda sprzyjała więc wszyscy byli zadowoleni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-19

W piątek 14 września odbyło się spotkanie z bajkopisarzem i rzeźbiarzem Panem Waldemarem Mazińskim oraz rysownikiem Panem Rafałem Kado w grupie Motylki, Pszczółki i Biedroneczki. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały czytanej przez Pana Waldemara Mazińskiego książki pt. "Polska Nasza". Dzieci uczestniczyły także w kursie rysunku przeprowadzonym przez Pana Rafała Kado, na którym nauczyły się rysować "Orła".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-19

Dzieci z grupy VI przebywając na świeżym powietrzu , korzystają nie tylko z wielu sprzętów, ale przede wszystkim mają okazję do spotkań z innymi grupami. Cierpliwie czekają na swoją kolej przy korzystaniu ze sprzętu. Zabawa na placu zabaw sprawia dzieciom wiele przyjemności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-18

Spotkanie z bajkopisarzem Waldemarem Mazińskim i rysownikiem Rafałem Kado w grupie Motylki, Pszczółki,Biedroneczki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-18

J.CH

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-03

 
W czwartek 30 sierpnia w grupie II „Kubusie” odbyło się spotkanie adaptacyjne dla rodziców i dzieci, które 3 września rozpoczną edukację przedszkolną w naszym przedszkolu. 
Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy przekroczyły próg sali, w której czekały na nie panie: Renatka, Bożenka i Beatka. Po powitaniu dzieci przy pomocy rodziców i pań rozpakowały przyniesione wyprawki. Zapoznały się z salą, kącikami zainteresowań, łazienką i szatnią. Była też wspólna, krótka zabawa z kolegami oraz zabawy muzyczno – ruchowe prowadzone przez wychowawczynię -  wspólnie bawiły się dzieci, rodzice i panie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały zaproszone na plac zabaw. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. 
Z uśmiechem na twarzy zapraszamy przedszkolaków w poniedziałek 3 września.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-01

Wycieczka do Płocka
Tradycyjnie na zakończenie edukacji przedszkolnej dzieci z dwóch najstarszych grup: „Pszczółki” i „Niezapominajki”  we wtorek 19 czerwca wyjechały na wycieczkę do Płocka. I tam w teatrze Dramatycznym obejrzały fantastyczny spektakl „Pchła Szachrajka”, a po jego zakończeniu wzięły udział w krótkiej lekcji teatralnej – rozmowa o teatrze i zwiedzanie pomieszczeń znajdujących się za sceną. Następnym etapem był posiłek w Mc Donald`s. Na koniec zostało zwiedzanie ZOO i pierwsze samodzielne zakupy! Wycieczka odbyła się bez niechcianych przygód i wszyscy bezpiecznie i zadowoleni z wielkimi wrażeniami wrócili do domu.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-08

4 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia odwiedził nas wyjątkowy gość p. Adam Duryło, który jest iluzjonistą. Pan Adam spotkał się ze wszystkimi przedszkolami. Zaprezentował dzieciom różne sztuczki. Dzieci bardzo chętnie pomagały w czarowaniu. Z zainteresowaniem obserwowały pokaz.

Następnie wszyscy dobrze się bawili przy muzyce przygotowanej przez panie: Martę i Wioletkę. Wspólnej zabawie nawet nie przeszkadzała upalna pogoda. To był dzień pełen wrażeń i miłej zabawy.

D. L.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-04

Nasi mali sportowcy!
Dnia 29 maja na Stadionie Miejskim odbyła się XV edycja NINI – SPARTAKIADY organizowanej przez Miejskie Przedszkole Nr 3. Nasze przedszkole reprezentowała 10 – osobowa drużyna z grup „Pszczółki” i „Niezapominajki”. Pozostali przedszkolacy zasiedli na trybunach i kibicowali swoim zawodnikom. Nasza wspaniała drużyna wywalczyła II miejsce i z medalami na szyi i dyplomem dla przedszkola za zajęcie II miejsca wróciliśmy do przedszkola. Mimo upalnej pogody zabawa była wspaniała i dla zawodników i dla kibiców.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-31

29 maja Kubusie zaprosiły do przedszkola swoich Rodziców. Długo się przygotowywały żeby zaprezentować się jak najlepiej. I udało się, o czym świadczyły łzy szczęścia Rodziców. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie upominków , szczere całusy i wspólny poczęstunek oraz podziękowania Rodziców.

D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-30

25 maja 2018r. grupa najmłodsza Krasnoludki świętowała Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość dzieci zaprosiły swoich rodziców i zaprezentowały specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny. Po występie dzieci wycałowały i uściskały mamusię i tatusia. Następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki w podziękowaniu za ich trud wychowania i miłość do nich .Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i zakończyło się wspólnym poczęstunku. Pełne emocji wróciły z rodzicami do domu.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

Dzień Mamy i Taty w grupie Niezapominajki
W piątkowe popołudnie 25 maja rodzice przybyli na spotkanie z okazji Ich święta -  Dnia Mamy i Dnia Taty. Przedszkolaki z okazji tej uroczystości zaprezentowały swoje umiejętności wystawiając przedstawienie teatralne pt. „Królewna Gburka” i inscenizację pt. „Jak mama tatę poznała”. Były dla rodziców piosenki  i taniec, życzenia i własnoręcznie wykonane upominki. Cała uroczystość przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze i zakończyła się wspólnym podwieczorkiem.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-22

Uczestnikiem konkursu Kocham Taniec, który odbył się 22 maja był Szymon Wysocki z grupy IV. Szymon zajął pierwsze miejsce, zaprezentował Taniec robota.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-22

Niezapominajki na  Dniu Przedszkolaka w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie
Dnia 17 maja przedszkolaki z grupy „Niezapominajki” zostały zaproszone na obchody „Dnia Przedszkolaka z Perraultem”. Dzieci wykazały się znajomością utworów wymienionego autora. Za zaangażowanie i aktywny udział otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze  i drobne upominki. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze sprzyjającej rozwijaniu zainteresowań czytelniczych przedszkolaków. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

Konkurs matematyczny „Świetnie liczę”
Dnia 15 maja Nikola i Dominik z grupy Niezapominajki reprezentowali nasze przedszkole na konkursie matematycznym „Świetnie liczę”, który odbył się w Miejskim Przedszkolu Nr 6 w Ciechanowie. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami przygotowanymi przez organizatorów konkursu. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem oraz drobnymi upominkami i zakończył się wspólnym poczęstunkiem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-07

Krasnale poznają zawód strażaka.

25 kwietnia dzieci z grupy I Krasnale odwiedził przedstawiciel Straży Pożarnej w Zegrzu pan M. Brodowski. Dzieci entuzjastycznie przyjęły gościa. Miały okazję poznać ubiór, jaki noszą strażacy oraz podstawowy sprzęt gaśniczy używany podczas gaszenia pożarów. Chętnie przymierzały: hełm, buty wraz ze spodniami, sprawdzały jak długi jest wąż do gaszenia pożarów. Dowiedziały się, na czym polega praca strażaka.

D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

19 kwietnia w przedszkolu nr 10 w Ciechanowie odbył się  międzyprzedszkolny turniej wiedzy "Znam swoje miasto Ciechanów ". Nasze przedszkole reprezentowali chlopcy z gr. IV Pszczółki zajmując pierwsze miejsce. :-)

W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

W środę 19 kwietnia odwiedziły nas dzieci że Szkoły Podstawowej nr 5 i zaprezentowały swoim młodszym kolegom i koleżankom przedstawienie muzyczno-wokalne  pt. "Rzepka ".

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-20

Niezapominajki na warsztatach muzealnych „Wielkanoc”
Dnia 16 marca dzieci z grupy V Niezapominajki wzięły udział w muzealnych warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Przedszkolaki miały okazję poznać polskie tradycje świąteczne związane z Wielkanocą. W trakcie zajęć po kierunkiem i z pomocą pracowników muzeum dzieci wykonały stroik na świąteczny stół – koszyczek z wiosennymi kwiatami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-19

15 marca naszą grupę odwiedziła pani Janina Wichowska z Powiatowej Biblioteki. Pani przeczytała dzieciom bajki nawiązujące do tematyki zbliżających się Świąt Wielkanocnych: pt.Pisanki”, ;,Potrawy Wielkanocne '' .Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-17

Dnia 6 marca przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i „Niezapominajki” skorzystały z zaproszenia i wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci obejrzały spektakl w wykonaniu szkolnych kolegów przygotowany przez panią Beatę Markowską oraz występ taneczny starszych koleżanek, który przypadł do gustu przedszkolakom. Następnie dzieci udały się do klas, gdzie uczniowie wraz ze swoim nauczycielem przygotowali miłe niespodzianki dla gości. 
Przedszkolaki z grupy „Niezapominajki” trafiły do klasy III g, gdzie z pomocą starszych kolegów wykonali kartę z zajączkiem oraz otrzymali miły upominek w postaci zakładki do książki. Wspólne spotkanie zakończyło się zdrowym poczęstunkiem – owocami. Przedszkolaki wróciły zadowolone do przedszkola – w szkole bardzo im się podobało.
Nadmienię, że spotkaliśmy wychowanków z naszego przedszkola, którzy brali udział w programie artystycznych, a innych wychowawczyni chwaliła za osiągnięcia – było nam miło.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

Dnia 5 marca gościliśmy w naszym przedszkolu p. Aleksandra Rębacza - mistrza pszczelarstwa z pasieki ,, Boża iskierka", który poprowadził dla dzieci. warsztaty przyrodnicze ,, Fascynujący świat mrówek". Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy z życia mrówek, widziały żywą królową mrówek wraz z robotnicami. Próbowały miodek spadziowy  na wafelku. Uwieńczeniem spotkania było rozdanie drobnych upominków oraz rzeczy potrzebnych do wykonania mrowiska, które dzieci z gr. Krasnoludków i Kubusiów wykonają jutro na zajęciach plastycznych.

D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-01

A.Ch

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-17

Spotkanie z pracownikiem Poradni Stomatologicznej
W środę 7 lutego przedszkolaki z grup „Pszczółki” i „Niezapominajki” uczestniczyły w spotkaniu z mamą Wiktorii, która pracuje w  gabinecie stomatologicznym. Pani asystentka opowiedziała i pokazała, w jaki sposób powinno się dbać o higienę jamy ustnej i prawidłowe czyszczenie zębów. Opowiedziała też o modzie na „zdrowy styl życia”. Spotkanie zakończyło się rozwiązywaniem zagadek słownych o zdrowiu. Przedszkolaki otrzymały karty pracy do pokolorowania i drobne upominki za prawidłowe rozwiązywanie zagadek. 
Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej współpracy.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-16

A.CH

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

Dzień Babci i Dziadka w grupie Niezapominajki
W ostatnie styczniowe popołudnie przedszkolaki gościły babcie i dziadka z okazji Ich święta. Przedszkolaki zabrały gości w magiczną podróż po latach minionych, wspomnieniach niezapomnianych, czasami głęboko w sercach skrywanych. Te wspomnienia podarowały poprzez ciepłe słowa, taniec i piosenkę. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały miłych i wspaniałych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami i zaprosiły na wspólny, uroczysty podwieczorek.
Było wiele wzruszeń i radości.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-04

 

W dniu 01 lutego odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka,dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta,które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość,uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami i Dzidkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-02

Niezapominajki dokarmiają ptaki
Wraz z pojawieniem się obfitych opadów śniegu i niskich temperatur przedszkolaki nie zapomniały o swoich skrzydlatych przyjaciołach za okna. Dzieci codziennie wykładają nową karmę i przysmaki dla ptaków pojawiających się w „ptasiej stołówce – karmniku”. Z wielką uwagą obserwują zachowanie się ptaków w karmniku, rozpoznają gatunki i nazywają je. Swoją wiedzę o ptakach pogłębiają korzystając z książek i atlasów o ptakach. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24

Zapraszamy rodziców z dziećmi na zimowy spacer na ulicę Warszawską w celu obejrzenia wystawy prac plastycznych o tematyce zimowej zamieszczonej w witrynach okien Powiatowej Biblioteki Publicznej. Podziwiajmy plastyczne zdolności, wyobraźnię i fantazję małych artystów. Nauczycielki.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

W naszym przedszkolu w piątek 12 stycznia odbył się uroczysty Bal Karnawałowy. W odświętnie udekorowanej sali,w kolorowych kostiumach,wszystkie przedszkolaki bawiły się przy dźwiękach różnorodnej muzyki prowadzonej przez animatorki: panią Martę Sosnowską i panią Wiolettę Tobolską,które prowadziły bal. Pierwszy taniec z dziećmi rozpoczął nasz honorowy gość ,pan Prezydent Krzysztof Kosiński. Bohaterowie bajek,królewny,czarodzieje,zwierzątka zamieniły przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat. Ciekawe i lubiane przez najmłodszych zabawy ruchowe, konkursy i tańce proponowane przez panie,sprawiły,iż z dziecięcych twarzyczek nie znikał uśmiech. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń .

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

Dnia 11 stycznia dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl w wykonaniu artystów Teatru Edukacji z Białegostoku pt ,,Uratujmy Krainę Baśni''. Dzieci dowiedziały się jak wielką wartością jest książka i jak zgubne jest nadmierne oglądanie telewizji. Zrozumiały też że gry komputerowe nie mogą równać się z czytaniem książek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

KOLĘDUJĄCE BRZDĄCE –ciąg dalszy…
W środę 3 stycznia w naszym przedszkolu pojawili się goście z Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO, by przedszkolakom z grup Niezapominajki i Pszczółki wręczyć płyty z nagranymi kolędami. Dzieci bardzo się ucieszyły i z wielkim wzruszeniem wysłuchały w szczególności swoje nagrania. Dziękujemy bardzo za miły upominek – pamiątkę na całe życie!
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-07

 
W środę 20 grudnia przedszkolaki z grupy Niezapominajki gościły Rodziców na spotkaniu Jasełkowym. Rodzice z wielkim zainteresowaniem i podziwem wysłuchali opowieści o narodzinach Jezusa – święcie radości, nadziei i miłości i razem z dziećmi śpiewali kolędy i pastorałki. Po złożeniu życzeń przez dzieci i panią Dyrektor przedszkolaki czekały już tylko na gościa specjalnego św. Mikołaja, który z workiem pełnym prezentów zawitał w naszej sali. Radości i niespodzianek było wiele. 
Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-28

 
W środę 20 grudnia cała społeczność przedszkolna obejrzała Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy Niezapominajki, które połączone były ze wspólnym opłatkiem pracowników przedszkola i przedszkolaków. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-28

Dnia 18 grudnia w naszym przedszkolu zapanował radosny i świąteczny nastrój. Dzieci z grupy I zaprosiły rodziców na swoje pierwszą uroczystość choinkową. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. Po przedstawieniu odwiedził dzieci Św. Mikołaj .Były tańce i wspólne zabawy Humor i radość nie opuszczały dzieci przez cały czas. A uwiecznieniem tego spotkania były zdjęcia z Mikołajem oraz otrzymanie upragnionych paczek. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie .Dzieci pożegnały się okrzykiem Uhu-ha do zobaczenia w przyszłym roku. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek,który został przygotowany dzięki pomocy rodziców.

A.W.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-19

KOLĘDUJĄCE BRZDĄCE – KONCERT
Przedszkolaki z grupy Niezapominajki  i Pszczółki wzięły udział w  świątecznym koncercie „Kolędujące Brzdące”, który odbył się  w sobotę 16 grudnia Na Placu Jana Pawła II. Mali artyści zaśpiewali kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego” i „Lulajże,  Jezuniu”. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Było czuć, że już blisko święta i upragnione spotkanie z Mikołajem.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1677862525631917&id=222889004462617
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

 
Przez ostatni tydzień przedszkolaki we wszystkich grupach wiekowych pracowały nad wykonaniem łańcucha choinkowego. Wszyscy okazali się zwycięzcami, a wykonane łańcuchy zdobią choinki i wnętrze naszego przedszkola.
A oto zdjęcia z  kolejnych etapów pracy przedszkolaków z grupy Niezapominajki: cięcie pasków, klejenie ogniw łańcucha, dekorowanie sali. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

JASEŁKA 2017
Przedszkolaki z grupy Niezapominajki 18 grudnia wzięły udział w Przeglądzie Przedstawień Kolędniczych „JASEŁKA 2017” organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Dzieci na scenie czuły się swobodnie i z wielkim zaangażowaniem odegrały powierzone role w opowieści o narodzinach Jezusa, śpiewały kolędy i pastorałki a na zakończenie złożyły życzenia świąteczne i Noworoczne. Występy zostały nagrodzone brawami i pamiątkowym „ANIOŁEM”.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-18

Kubusie dekorują pierniczki dla Rodziców, ale nie tylko dekorują.To co zostało z dekoracji nie może się zmarnować .

D.P.


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14

A.Ch.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

Krasnoludki słuchają bajki

11 grudnia kolejny raz naszą grupę odwiedziła pani Janina Wichowska z Powiatowej Biblioteki. Pani przeczytała dzieciom bajki o Świętym Mikołaju nawiązując tematykę do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.

A.W

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

Warsztaty kulinarne w grupie Niezapominajki
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki pieką świąteczne ciasteczka – pierniczki. Dzieci uwielbiają wszystkie etapy przygotowywania tych łakoci -  zarówno wycinanie kształtów, jak i ozdabianie lukrem i bakaliami. W tym roku w warsztatach kulinarnych towarzyszyła nam zaprzyjaźniona pani Ninka z Powiatowej Biblioteki Publicznej, która przeczytała dzieciom książkę o Franklinie i jego przygotowaniach do świąt. Przedszkolaki złożyły pani życzenia świąteczne i zaprosiły na kolejne spotkanie, które odbędzie się styczniu.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

11 grudnia w ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Ciechanowie odbyły się zajęcia poświęcone tradycjom bożonarodzeniowym. Na zakończenie dzieci wykonały piękne bałwanki ze skarpet.

W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-09

Fascynujące spotkanie z Ewą Chotomską!
W czwartek 7 grudnia przedszkolaki  grupy „Pszczółki” i „Niezapominajki” uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z panią Ewą Chotomską - córką pisarki Wandy Chotomskiej, Ciotką Klotką z telewizyjnego programu dla dzieci Tik – Tak, autorką książek i piosenek.  Pani Ewa opowiadała o swojej pracy, recytowała wiersze swojej mamy, śpiewała piosenki i razem z dziećmi się bawiła. Zachęcała też do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Gośćmi też były pani dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie Teresa Sadowska i nasza zaprzyjaźniona pani Ninka Wichowska. Było super!
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-07

Pieczemy pierniczki.
Tradycyjnie, jak co roku w grudniu, dzieci z naszego przedszkola zaczynają piec pierniczki. W tym roku 4 grudnia, jako pierwsze, pierniczki piekły dzieci z grupy I Krasnali. W kolejne dni będą piekły swoje ciastka dzieci z poszczególnych grup. Dzieci zaciekawione obserwowały wyrabianie ciasta, a następnie uczestniczyły w wykrawaniu ciastek foremkami. Następnie będą ozdabiały swoje ciastka. Po zapakowaniu zabiorą do swoich domów.
D. L
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-07

 
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają…”
I doczekały się. Święty Mikołaj nie zawiódł, odwiedził przedszkolaki i każdego obdarował słodkim upominkiem. Dzieci też przygotowały krótki program artystyczny, a kilkoro  przedszkolaków gościa  obdarowało własnoręcznie przygotowanymi pierniczkiem i laurkami. Mikołaj był mile zaskoczony i obiecał odwiedzić jeszcze dzieci przed świętami.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-04

W dniu 29 listopada nasze przedszkole odwiedził pan Rafał Kado- rysownik, ilustrator, twórca komiksów dla dzieci, członek Ciechanowskiego Oddziału Autorów Polskich wraz z panią prezes Janiną Janakakos -Szymańską. Pan Rafał w bardzo przystępny sposób przybliżył dzieciom kolejne etapy powstawania komiksów nauczył dzieci jak z kół i trójkątów szybko stworzyć na przykład postać smoka czy misia. Zajęcia bardzo wszystkim się podobały. Liczymy na stałą współpracę ze stowarzyszeniem.

W.T.  M.S.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

 

            Siedmioro dzieci wspólnie z rodzicami przygotowało prace na konkurs „Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa” organizowany przez nasze przedszkole. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i rozwijanie zainteresowań plastycznych swoich pociech.

A oto wspólne prace dzieci i rodziców – prawda, że piękne!

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

Jak co roku Staramy się kultywować polską tradycję ludową organizując z dziećmi zabawy i wróżby andrzejkowe.

W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-28

W dniu 24 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia  Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Przeważały misie,jednak były także i inne zabawki. Dzieci brały udział w konkursach ,wspólnie śpiewały piosenki,uczestniczyły w pląsach i tańcach.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-28

Tydzień z Misiem Uszatkiem nasze przedszkolaki uwieńczyły pięknymi portretami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tejże wystawy.D. P.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-28

 Wiedzą już ,że należy zdrowo się odżywiać i uprawiać sporty. Poznały też Piramidę zdrowia. Bardzo smakowały im przyniesione przez siebie owoce i warzywa.Wszystkie zostały zjedzone. D.P.
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-24

Grupa najmłodsza ,,Krasnoludki” przygotowały  pracę na konkurs pt. ,,Portret Misia Uszatka i jego przyjaciół” Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wykonały portret z zgromadzonych wcześniej materiałów.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-23

Przedszkolaki z grupy „Niezapominajki” przygotowały dwa portrety „Misia Uszatka” na konkurs organizowany przez nasze przedszkole. Jeden portret wykonały dziewczynki a drugi chłopcy. Oba portrety są urocze. Zapraszamy do podziwiania prac!

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-23

W piątek 17 listopada przedszkolaki ze wszystkich  grup wiekowych  wzięły udział we wspólnych zajęciach edukacyjno – ruchowych pt. „Poznaj swój kraj”. Podróż po Polsce rozpoczęła się w Zakopanem i biegła przez Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawę aż do Ciechanowa. Celem zajęć było wzbudzenie zainteresowania poznawaniem historii naszego kraju oraz zdobywaniem wiedzy na temat własnej miejscowości, stolicy naszego kraju oraz głównych miast i charakterystycznych regionów. Panie prowadzące zadbały też o muzyczną oprawę  zajęć w rytmie „disco polo”.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-21

Przygotowujemy prace na wystawę prac pt."Portret Misia Uszatka i jego przyjaciół" A.Ch.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-21

 

           W czwartek 16 listopada odbyło się kolejne spotkanie dzieci z grupy „Niezapominajki” z pracownikiem biblioteki, które zapoczątkowało przygotowania do realizacji zadania „Tydzień z Misiem Uszatkiem” , które połączone jest ze Świętem Pluszowego Misia. Zapraszamy rodziców do czytania dzieciom utworów Cz. Janczarskiego z serii „ Miś Uszatek”.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

Dnia 16 listopada w grupie  Krasnoludki gościła pani Janina Wichowska z Powiatowej Biblioteki. Pani przeczytała bajki o,,Małym Misiu”.Akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom”jest doskonałą okazją do rozawijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.Książki pobudzają dziecięcą fantazję,pamięć,uczą języka,rozwijają słownictwo,dają swobodę w mówieniu.Dzieci z uwagą i dużym zainteresowaniem słuchały pięknego czytania.

 

         A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-17

TRYUMFY KRÓLA NIEBIESKIEGO
W środę 15 listopada grupa solistów z „Niezapominajek” nagrała kolędę „Tryumfy Króla niebieskiego” w studio nagraniowym, które się mieści w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej STUDIO. Grupa plastyków wykonała ilustrację do nagranej kolędy. Płyta z kolędami i pracami plastycznymi zostanie wydana jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. To była super przygoda – zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

W środę 15 listopada w ramach współpracy z Ciechanowskim Ośrodkiem Edukacji Kulturalnej Studio dzieci z grupy Pszczółki były nagrać kolędę pod tytułem Lulajże Jezuniu. W nagraniu wzięło udział 10 dzieci Pozostali artuści wykonali ilustrację do kolędy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

Kubusie odwiedziły przedszkolną kuchnię. Zapoznały się z pracą Pań tam pracujących. Poznały urządzenia jakie są potrzebne do przygotowania posiłków. Były bardzo zaskoczone ich wielkością. D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

 

9 listopada dzieci z grupy Krasnali wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę. Odwiedziły przedszkolną kuchnię. Obserwowały panie kucharki przy pracy. Poznały urządzenia elektryczne pomagające w pracy. Naszym przewodnikiem po kuchennych zakamarkach, była pani Hania. Dzieci zaciekawione słuchały o pracy naszych pań kucharek. Zadowolone wróciły do swojej grupy.

                                               D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

Przedszkolaki z grupy Niezapominajki nie zapomniały o żołnierzach, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny.  W czwartek 9 listopada wybrali  się na cmentarz przy ulicy Płońskiej żeby zapalić znicze – symbol naszej pamięci i wdzięczności. Z okazji Święta Niepodległości przedszkolaki pamiętały o tych, co zginęli z a wolność.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-14

Dnia 6 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w grupie Pszczółki gościła pani Ania z Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie. Nasze dzieci wykazały się dużą znajomością na temat postaci z bajek i świetnie radziły sobie z zadaniami stawianymi przez prowadzącą. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci  zaprosiły już panią Anię na zajęcia w grudniu.

W&J

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

9 listopada dzieci z grupy Pszczółki zapaliły znicze na grobach Żołnierzy Walczących o Wolność i Niepodległość Polski na cmentarzu przy ulicy Płońskiej.

W&J

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

Dzieci z grupy Pszczółki bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach w ostatnim czasie wszystkie dzieci otrzymały nagrodę w postaci lizaków i gry planszowej dla grupy za udział w konkursie na Najładniejszą Zakładkę do książki, a także nagrodę za udział w konkursie "Jesienna biżuteria"

 

W&J

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-09

W dniu 8 listopada nasze przedszkole odwiedził wspaniały gość, którym była pani Zofia Stanecka autorka cyklu książek Basia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-08

19 października przedszkole rozpoczęło kontynuację współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Ciechanowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Z biblioteką nadal współpracuje grupa: Niezapominajki i Kubusie oraz dołączyły „Motylki” i „Biedroneczki”. Na pierwszym spotkaniu pani bibliotekarka  czytała dzieciom książkę Zofii Staneckiej pt. „Basia w bibliotece”. Było to krótkie wprowadzenie i przygotowanie małych czytelników do spotkania z autorką serii książek „Basia…” z  Z. Stanecką, które odbędzie się w naszym przedszkolu 8 listopada. Starszaki z niecierpliwością czekają na  wspaniałego gościa.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-23

Dzień 18 października pozostanie na długo w pamięci dzieci. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość ,,Pasowanie na Przedszkolaka” połączona z,, Kolorowym Dniem”. Dzieci stały się członkami przedszkolnej społeczności. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności.Były więc piosenki,wierszyki,zabawy ruchowe.Po części artystycznej,dzieci obiecały:zgodnie bawić się w przedszkolu,przychodzić każdego dnia z uśmiechem,słuchać pani i pomagać kolegom,być dzielnym. Po złożonej na koniec występów wspólnej przysiędze przedszkolakom zostały uroczyście wręczone dyplomy oraz złożone gratulacje poprzez uścisk dłoni Pani Dyrektor oraz dotknięcie przez Nią ogromną kredką ramienia każdego malca. Oficjalnie w ten sposób nasze grono przedszkolaków się powiększyło :-) 

W tym samym czasie Dzieci z grup starszych również się doskonale bawiły obchodząc Kolorowy Dzień. Każda grupa zaprezentowała się w częsci artystycznej, a następnie były wspólne tańce , gry i zabawy.

Na pewno był to niezapomniany dzień,pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i nauczycielek.

                                                                                                                                                                                                                                                                  J.G. & W.T. & A.W.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-19

 

19 października naszą grupę odwiedziła pani Janina Wichowska z koleżanką, z Powiatowej Biblioteki. Panie przeczytały dzieciom utwory o tematyce jesiennej, rozpoczynając cykl, co miesięcznych spotkań z książką. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.

                                                                                                                                                                                            D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-19

W dniu 5 października przedszkolaki z grupy "Motylki" samodzielnie wykonały owocową sałatkę. Miały okazję doświadczyć za pomocą różnych zmysłów: dotyku, węchu oraz smaku rozpoznawania różnego rodzaju owoców. Okazało się, że motylki wprost uwielbiają takie sałatki! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przyniesione owoce :-). 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

A tak przedszkolaki z grupy VI "Motylki" zaczynają poznawać pierwsze literki.... :-)
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

Jesienne kompozycje z wykorzystaniem materiału przyrodniczego w gr III.BIEDRONECZKI.

Dzieciaki miały okazję rozwijania aktywności twórczej poprzez zabawy z kasztanami i innymi darami jesieni.

Zajęcia  dały dzieciom wiele radości i zachęciły do wspłpracy. Efekty widoczne są na zdjęciach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-15

W dniu 4 października przedszkolaki z grupy VI "Motylki" udały się na pobliski bazar w celu obejrzenia owoców i warzyw. Dzieciaki miały okazję jednocześnie przyjrzeć się pracy sprzedawców oraz przedmiotom niezbędnym w ich pracy tj. waga itp. Spacer ten sprawił "Motylkom" mnóstwo frajdy, a jednocześnie pozwolił zapoznać się bliżej z owymi źródłami witamin. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-05

2 pażdziernika odwieddzili nas goście z Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej "Studio" aby włączyć się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci z ogromną uwagą wsłuchały się w słowa czytanych bajek. Lektorzy posiadający świetną dykcję przenieśli dzieci w wirtualny świat bajki gdzie spotkały mnóstwo bohaterów i przeżywały z nimi wiele przygód .

 

W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-02

W środę 27 września w przedszkolu odbyło się losowanie kolęd, które przedszkolaki z najstarszych grup będą nagrywały na płytę „Kolędujące Brzdące”. Do tego przedsięwzięcia przedszkolaki zostały zaproszone przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej „STUDIO”.

Grupa „Pszczółki” zaśpiewa kolędę „Lulajże,  Jezuniu”

Grupa „Niezapominajki” zaśpiewa kolędę „Tryumfy Króla niebieskiego”

Losowanie odbyło się w obecności dzieci, nauczyciela i przedstawicieli COEK „STUDIO”

Przedszkolaki już zaczynają przygotowania.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-27

Już kolejny raz przedszkolaki  wzięły czynny udział w ekologicznej, ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci ze starszych grup sprzątały teren wokół przedszkola a młodsze poszczególne place zabaw. Poprzez udział w akcji przybliżamy dzieciom treści programowe dotyczące utrzymania porządku w swoim otoczeniu, dostrzegania i krytyki wszelkich przejawów wandalizmu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

Grupa I Krasnoludki

Uczymy się bezpiecznie poruszać po ulicy.Poznajemy sytuacje zagrażające bezpieczeństwu:bawieniu się w miejscach niedozwolonych np.przy ruchliwej ulicy.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

 

Świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

A.W

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

Dzieci z grupy trzeciej i czwartej wspólnie obchodziły Dzień przedszkolaka były gry , zabawy , tańce  i mnóstwo radości. Dzieci z grupy czwartej przygotowały kartki z życzeniami dla swoich rodziców oraz dla pani dyrektor Przypominając w ten sposób iż oni też kiedyś byli przedszkolakami. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-12

19 czerwca troje dzieci z grupy „Leśne skrzaty”: Gabrysia Stawińska, Dawid  Wiśniewski i Alan Pawłowski reprezentowali nasze przedszkole na konkursie recytatorskim „Opowiem Ci bajkę, wierszem lub prozą” organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Przedszkolaki zaprezentowały następujące utwory:

Gabrysia – „Tańcowała igła z nitką” J. Brzechwy

Alan – „Murzynek Bambo” J. Tuwima

Dawid – „Kukuryku na ręczniku” M. Kownackiej

Dwa pierwsze utwory zdobyły wyróżnienia a Dawid wyrecytował III nagrodę. Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali książki a Dawidek dyplom za zajęcie III miejsca i książkę.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-26

20 czerwca już po raz XV w naszym przedszkolu odbył się konkurs „Zaczynam czytać’’. Skierowany był do dzieci z miejskich przedszkoli, zainteresowanych czytelnictwem. Każde z dzieci miało do rozwiązania osiem zadań, za które otrzymały punkty. Maksymalnie mogły zdobyć 58 punktów.  Podczas pracy dzieci były skupione i szybko pracowały. Gościem konkursu była pani Janina Wichowska z Powiatowej Biblioteki, która przeczyła dzieciom wiersz „Wakacyjne przygody Zosi’’ i zagadki.

Każdy uczestnik otrzymał zestaw nagród i dyplom pamiątkowy. Dzieci zadowolone wróciły do swoich przedszkoli.

                                                           D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-26

22 czerwca dzieci z grupy V po czterech wspólnie spędzonych latach pożegnały się z przedszkolem. Na uroczystość dzieci zaprosiły: panią dyrektor Renatę Kowalik i rodziców. Zgromadzonym gościom przedstawiły przygotowany program artystyczny.  Na zakończenie występu pani dyrektor podziękowała dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzone lata, współpracę i życzyła wszystkim zgromadzonym wypoczynku. Z rąk pani dyrektor dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Zjadły wspólny ostatni posiłek i wróciły do domu.

                                   D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-26

22 czerwca grupa Jagódki uroczyście pożegnała przedszkole. Dzieci z pomocą pań przygotowały przedstawienie. Na koniec Pani Dyrektor Renata Kowalik wręczyła każdemu przedszkolakowi dyplom ukończenia przedszkola oraz mały upominek w postaci książki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
Życzymy wszystkiego dobrego na dalszej drodze edukacji oraz sukcesów w szkole.

D.D

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-26

 

Dzieci z grupy V reprezentowały nasze przedszkole w XIV Mini- Spartakiadzie przedszkolaków.Każda drużyna 10- cio osobowa miała do wykonania 9 zadań. Dzieci walczyły o każdą sekundę podczas wykonywania zadań. Cieszyły się każdym zdobytym punktem.

Za udział zawodach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a drużyna dyplom. Dzieci dumne z siebie i zadowolone wróciły do przedszkola.

                                                           D. L 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-19

Dnia 9 czerwca odbyła się kolejna już impreza pt. VII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus. W tym roku tematem przewodnim było "Motyle i inne skrzydlate". Uczestnicy przemaszerowali w barwnym korowodzie od Pomnika Jana Pawła II do Ratusza na plac Jana Pawła II. Podczas tegorocznej imprezy został pobity rekord świata w ilości ludzi przebranych za motyle. Nasze przedszkolaki także wzięły udział w biciu rekordu.

D.D 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

Leśne skrzaty dziękują pani z biblioteki za całoroczną wspołprace w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

B.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

Amelka i Gabrysia – małe artystki! We wtorek 13 czerwca Amelia Szlaska i Gabrysia Cieślak odebrały wyróżnienia – dyplom i upominek za udział w konkursie plastycznym pt: „Kubuś i Przyjaciele” organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie. Nagrodzone prace można podziwiać w witrynach okien Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie przy ulicy Warszawskiej 54. Dziewczynkom gratulujemy . Zapraszamy do oglądania nagrodzonych prac.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

5 czerwca grupa Jagódki została zaproszona do Powiatowej Biblioteki w Ciechanowie na Dzień Przedszkolaka z Kubusiem Puchatkiem. Pani opowiedziała trochę o Kubusiu, były również zagadki, w których dzieci chętnie brały udział. Mogły także pooglądać książki o Przygodach Kubusia Puchatka. Na koniec pani oprowadziła grupę po bibliotece. Każde dziecko dostało dyplom za aktywne uczestnictwo.

D.D 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-12

31 maja grupy V i VI wybrali się na wycieczkę do Płocka. W programie było:
- rejs statkiem po Wiśle
- spektakl w Teatrze Dramatycznym pt. "Kopciuszek"
- McDonald's
- spacer po ZOO
Wycieczka była bardzo udana, a dzieci i panie bardzo zadowolone.

D.D 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

W czwartek 1 czerwca na przedszkolnym placu zabaw odbyła się już kolejna edycja MINI OLLIMPIADY PRZEDSZKOLNEJ. W zawodach  sportowych wzięły udział dzieci uczęszczające na zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Po złożeniu przysięgi i krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się rywalizacja dwóch drużyn, które do udziału w zawodach przygotowała pani Jola Kamińska – nauczyciel gimnastyki korekcyjnej, a pani Iwona Woźniak współuczestniczyła w prowadzeniu zawodów. Nad sprawiedliwym przebiegiem zawodów czuwało jury w składzie: pani dyrektor R. Kowalik, pani Dominika i pani Danusia, a koledzy i koleżanki dopingowały zawodników z trybun. Całe zawody sportowe przebiegały w miłej atmosferze, a zawodnicy przestrzegali zasad fair play – uczciwej walki sportowej. Zmagania sportowe zakończyły się remisem. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Na tym nie koniec!

Po zakończeniu konkurencji sportowych wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowo – tanecznych przygotowanych i poprowadzonych przez nauczyciela rytmiki panią Martę Sosnowską.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

W dniu 2.06.2017r. z okazji obchodów Dnia Dziecka, przedszkolaki z całego naszego przedszkolaodwiedziły Zespół Pałacowy Muzeum Romantyzmu wOpinogórze. Dzieci były zachwycone atrakcjamiprzygotowanymi przez pracowników Muzeum, a w szczególności spacerem po parkowej ścieżce przyrodniczej, zwiedzaniemptaszarni, zameczku, nauką zumby i pobytem na atrakcyjnym placu zabaw. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

W&J

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

W grupie IV Dzień Mamy i Taty przebiegł pod hasłem "Festiwal disco i dance z okazji DniaMamy i Taty." Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne w nowoczesnym stylu. Następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki i zaprosiły na poczęstunek.

W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-31


26 maja dzieci z grupy V spotkały się ze swoimi rodzicami z okazji Dnia Mamy i Taty. Zaprezentowały przygotowany program artystyczny, złożyły życzenia i wręczyły wykonane upominki. Pełne emocji wróciły z rodzicami do domu.

                                                                       D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30

Dnia 29 maja grupa Jagódki wykonała przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci pięknie odegrały swoje role oraz śpiewały piosenki dla swoich rodziców. Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30

 30 maja dzieci  z grupy III „Leśne skrzaty” spotkały się z rodzicami z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny – piosenki, tańce, wiersze i inscenizacje. Złożyły życzenia i obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanym upominkiem. Rodzice podziwiali też zdolności plastyczne dzieci podczas odnajdowania swego portretu. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30

 

  W naszym przedszkolu obchodzimy uroczyście Dzień Mamy i Taty. Dlatego dzieci z grup III, IV, V i VI w dniach 16- 19 maja uczestniczyły w warsztatach plastycznych organizowanych przez PCKiSz. Warsztaty prowadziła pani Marzanna Bielawska. Wspólnie  wykonywaliśmy upominki dla rodziców.  Dzieci pełne zapału przystąpiły do pracy. Starały się, żeby ich prace były ładnie wykonane. w trakcie oglądaliśmy również wystawę prac malarstwa księżnej Kudrzyckiej De Klonowskiej a także wystawę poświęconą miejscowości Sokołówek i tamtejszej szkole  założonej przez Tomasza Klonowskiego.

                                               D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-23

Dnia 18 maja dzieci z grupy trzeciej „Leśne skrzaty” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Przedszkolaki brały udział w lekcji muzealnej pt: „Z kuferka prababci”. Pracownicy muzeum przebrani w stroje szlacheckie: szlachcianka i szlachcic prosili kolejno do siebie dzieci, których zadaniem było wybranie przedmiotu z kufra oraz próba go nazwania. Następnie pracownicy muzeum omówili wybrany przedmiot. Dziewczynki podchodziły do szlachcianki, bo w jej kufrze znajdowały się przedmioty związane z prowadzeniem domu i służące do upiększania  się. Chłopcy zaś podchodzili do szlachcica, bo w jego kufrze znajdowały się przedmioty związane z prowadzeniem gospodarstwa i uprawą roli. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane lekcją, udało im się też nazwać kilka przedmiotów, albo powiedzieć do czego służyły.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-23

Dnia 28 kwietnia pięć osób z grupy Jagódki wzięło udział w międzyprzedszkolnym turnieju "Znam swoje miasto - Ciechanów" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 10 imienia Janusza Korczaka w Ciechanowie. Dzieci wzięły udział w sześciu konkurencjach związanych z wiedzą o naszym mieście. Wszystkim przedszkolom i szkołom poszło bardzo dobrze i wszyscy zajęli pierwsze miejsce. Na koniec czekał na dzieci poczęstunek.

D.D 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-09

Jak co roku koniec kwietnia to dobry czas na realizację treści patriotycznych w przedszkolu. Święta majowe: Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja to dobry czas do utrwalenia znajomości symboli narodowych: flagi, godła, barw narodowych i hymnu państwowego. Przedszkolaki z grupy III „Leśne skrzaty” na zajęciach wykonały flagi narodowe, które postanowiły zabrać na rodzinny spacer lub majówkę.

B P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-28

 

            We wtorek 25 kwietnia przedszkolaki z grupy Leśne skrzaty na warsztatach kulinarnych wykonały „owocowe szaszłyki”, którymi poczęstowały swoich kolegów z grupy „Pszczółki” i „Smerfy” oraz personel pedagogiczny, administracyjny i obsługi. Same podczas drugiego śniadania degustowały własnoręcznie przygotowane „owocowe szaszłyki”. Dzieci były odpowiednio przygotowane do wykonania czynności związanych z przygotowaniem posiłku. Przedszkolaki wiedzą, że zdrowiu służy właściwe odżywianie, aktywność ruchowa i konieczność stosowania odpowiednich zabiegów higienicznych oraz znają niektóre zasady zdrowego stylu życia.

Życzymy smacznego!

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

Dzieci z grupy Krasnoludków wykonały wiosenne kanapeczki. Pracowały wytrwale, a efektem były smakołyki na stole. Dzieci z chęcią podzieliły się z grupą sześciolatków i czterolatków. Poczęstunek przygotowany przez Krasnoludki bardzo smakował również wszystkim pracownikom przedszkole. Dzieci po warsztatach kulinarnych już wiedzą, że warzywa są ważnym elementem żywienia człowieka.

D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

W czwartek 27 kwietnia przedszkolaki z naszego przedszkola w ramach podsumowania „Tygodnia zdrowia i czystości” spotkały się z  nauczycielką  wychowania fizycznego i instruktorką fitness panią Joanną Iwaszko,  która omówiła jak ważną rolę w prowadzeniu zdrowego stylu życia ma aktywność fizyczna. Dzieci zostały zapoznane z dyscyplinami sportu i razem uczyły się rymowanki, do której wykonywały proste ćwiczenia. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: 5 i 6 latki oraz 3 i 4 latki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały pani Joannie za spotkanie wręczając drobny upominek.

B P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27


Dnia 27 kwietnia grupa VI z okazji Tygodnia zdrowia i czystości wykonała koreczki warzywne. Następnie poczęstowały nimi swoich kolegów oraz nauczycieli i cały personel przedszkola. Wszystkim bardzo smakowały, a na talerzach nic nie zostało. Dzieci wiedzą, że powinny zdrowo się odżywiać, jeść dużo warzyw, owoców i pić dużo wody, a także, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna.

D.D

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-27

Dzieci z grup V i VI spotkały się z poetką p. Barbarą Sitek-Wyrembek. Miały okazję posłuchać o twórczości p. Barbary oraz obejrzeć kolekcję książeczek i wierszy.

Barbara Sitek-Wyrembek - korzeniami z ciechanowskiej wsi Kalisz. Mieszka w Ciechanowie. Ekonomistka i bibliotekarka. Laureatka wielu konkursów o różnej tematyce. Debiut poetycki nagrodzony w 1986r. - "Czas ziemię krajać piórem i postępem". Utwory w prasie ogólnopolskiej i lokalnej, we wspólnych antologiach. Prezentacje utworów w radio, telewizji, w świątyniach, placówkach kultury, szkołach i domach opieki. Uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i kraju, gdzie propaguje rodzimą kulturę. Animatorka życia kulturalnego, pomysłodawczyni Zaduszek Literackich, wystaw, spotkań, konkursów. Lubi podróże, muzykę, śpiew, fotografię, obrazy, haft i robótki ręczne. Ceni prawdę, dobro, piękno, ciszę, prostotę i szczerość słowa.

D.D.                                                                                                  

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-21

Tak Krasnoludki przygotowują się do Świąt . Pracują bardzo wytrwale to i efekty są znakomite. Pisanki są przepiękne. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-14

 

            Czwartego kwietnia (wtorek) dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych, w środę wspólnie z wychowawczynią zorganizowały kącik wielkanocny, a w piątek na zajęciach wykonały palemkę z gałązki bukszpanu, którą ozdobiły kwiatkami z kolorowej krepiny – tak zapoczątkowały swoje przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Od poniedziałku 10 kwietnia nastąpi dalszy etap przygotowań – zapoznanie się ze zwyczajami i tradycjami świątecznymi oraz wykonanie różnych ozdób do koszyczka wielkanocnego.

Życzymy wszystkim Wesołego Alleluja!

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-09

Dnia 6.04 nasze przedszkole odwiedził mistrz pszczelarstwa Aleksander Rębacz. Dzieci poznały zwyczaje pszczół, widziały żywe pszczoły w szklanym ulu. Kosztowały miodek i jadać go ślubowały. Uwieńczeniem spotkania było wykonanie świeczki z wosku pszczelego. Dzieci otrzymały również certyfikat.

D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-07

Pisanki, pisanki, jajka malowane

Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.

Na jednej kogucik……

Dnia 4 kwietnia dzieci z grupy III po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki, aby uczestniczyć w warsztatach dotyczących Świąt Wielkanocnych. Po krótkim wstępie przedszkolaki zabrały się do pracy i wykonały „wielkanocne baranki” z gliny. Następnie farbami malowały kogutki – wyszły piękne. Zwiedziły też świąteczną wystawę oraz podziwiały stojące przed budynkiem centrum „słomiane panny – Marzanny”. Zadowolone z wykonanych prac i pierwszej tak udanej wycieczki wróciły do przedszkola.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-05

W poniedziałek 20 marca grupę V i VI odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół STO w Ciechanowie. Przygotowali oni przedstawienie polsko-angielskie pt. Number family. Przedszkolaki mieli okazję powtórzyć sobie cyferki po angielsku. Chętnie także brali udział w różnych ćwiczeniach zorganizowanych przez uczniów.

D.D. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-05

 

30 marca grupy V i VI odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3. Przybyłe dzieci powitała pani dyrektor Agnieszka Wiśniewska. Zaprosiła dzieci do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez jedną z klas III. Uczniowie przedstawiali mini scenki do popularnych wierszy dziecięcych klasyków. Występy uczniów były przyjęte gromkimi brawami. Dzieci zwiedziły klasę, gdzie otrzymały od uczniów w prezencie psa z origamii i ciastko. W bibliotece pani wbiła im stempelki z Kubusiem Puchatkiem. Radosne i zadowolone wróciły do przedszkola.

                                                                                                          D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-03

Dnia 29 marca wybraliśmy się do Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie na warsztaty wielkanocne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wykonały karty świąteczne oraz pięknie malowały na szkle. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy wystawę palm i pisanek.

D.D.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-03

 

Grupa V 28 marca po raz kolejny odwiedziła PCKiSz w Ciechanowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych, prowadzonych przez panią Marzannę Bielawską. Na początku spotkania dowiedziały się o tradycjach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy oraz o dominujących o tej porze roku kolorach. Malowały pisanki farbami akrylowymi oraz wykonały kartkę świąteczną. Część elementów do kartki wykonały samodzielnie, np. zajączka, trawkę.

Oglądały wystawę konkursową prac wielkanocnych: pisanki, koszyczki, palmy wielkanocne, zajączki, itp.

Zadowolone z wykonanych prac wróciły do przedszkola.

                                                                                              D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-30

24 marca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia  Teatru.  W zwiazku z tym ,że jedno z założeń Rocznego Planu Pracy Przedszkola jest  związana z  muzyką postanowiliśmy iść w tym  kierunku. Dzieci  ze wszystkich  grup zaprezentowały swoje zdolności muzyczno- rytmiczno-taneczno-teatralne. Grupa I zaprezentowała taniec "Kółeczka ", grupa II taniec przeplataniec, grupa III piosenkę  Królewna Gburka oraz piosenkę z inscenizacją " Kraina bajek", grupa IV taniec "Smerfny rap", grupa V taniec "Czekolada",grupa VI Poleczkę. Pomiędzy występami dzieci odgadywały zagadki muzyczno-słuchowe, a także  uczestniczyły w  zabawach ruchowych. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały z rąk  Pani Dyrektor pamiątkowe  dyplomy.

                                                                            W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

Dzieci z grupy Pszczółki  zakładają  mały ogródek w kąciku przyrody.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-08

Silny jak lew – zdrów jak ryba!

Pod takim tytułem w piątek 10 lutego w dwóch grupach wiekowych „Leśne skrzaty” i „Smerfy” odbył się I etap bloku edukacyjnego – więcej o zdrowiu przeprowadzonego przez pracownicę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ciechanowie.  Działania oparte były na bezpośredniej edukacji dzieci, a temat przewodni to szeroko rozumiany zdrowy styl życia. Pierwszy etap edukacji przeprowadzony został z wykorzystaniem literatury dziecięcej za pomocą atrakcyjnych metod i form nauczania. Była praca w grupach, tańce, śpiewy i zagadki. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejny etap edukacji zdrowotnej.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-14

6 lutego nasze przedszkole odwiedzili: przedstawiciel straży miejskiej i policjant. Podczas krótkiej prelekcji opowiedzieli, czym zajmują się w pracy. Zaprezentowali charakterystyczne elementy swoich mundurów. Dzieci wysłuchały krótkiej rozmowy prowadzonej przez krótkofalówkę. Najbardziej dzieciom podobał się strój szturmowy policjanta. Chętne dzieci mogły go przymierzyć.

                                                                                                          D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-08

6 lutego nasze przedszkole odwiedzili: przedstawiciel straży miejskiej i policjant. Podczas krótkiej prelekcji opowiedzieli, czym zajmują się w pracy. Zaprezentowali charakterystyczne elementy swoich mundurów. Dzieci wysłuchały krótkiej rozmowy prowadzonej przez krótkofalówkę. Najbardziej dzieciom podobał się strój szturmowy policjanta. Chętne dzieci mogły go przymierzyć.

                                                                                                          D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-08

Dnia 30 stycznia dzieci z grupy V i VI wybrały się do CPKiSZ w Ciechanowie na spektakl pt.Baśnie braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w  Krakowie.Przedstawienie w atrakcyjny sposób zapoznało dzieci z najbardziej znanymi bohaterami baśni braci Grimm.Przedstawienie było piękne a dzieci zachwycone.Wyjście wzbudziło wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

A.W

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-27

Dnia 24 stycznia grupa VI zorganizowała przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Dzięki temu wszystkie babcie i dziadkowie mogli przenieść się do swoich lat młodości. Po przedstawieniu odwiedzili nas policjanci, którzy omawiali, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku.

D.D. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-27

25 stycznia w gr Pszczółki odbyła się  uroczystość  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przed uroczystością odwiedzili nas Policjanci z KPP w Ciechanowie w celu przeprowadzenia krótkiej  pogadanki na temat bezpieczenstwa w ruchu drogowym. Pan policjant Grzegorz  Koziatek w bardzo ciekawy sposób  przypomniał dzieciom  zasady ruchu drogowego, a korzystając z okazji, że  w przedszkolu sa również  Dziadkowie przybyli na uroczystość  z okazji ich święta zwrócił się do  nich z apelem aby byli dobrym przykladem dla dzieci, przestzegajac zasad ruchu drogowego ponieważ są dla dzieci ogromnym autorytetem. Po prelekcji dzieci  otrzymały odblaski, a nastepnie zaprezentowały przygotowaną dla Babć i Dziadków część  artystyczną  i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek  przygotowany w dużej mierze z pomocą  rodziców. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-25

25 stycznia w gr Pszczółki odbyła się  uroczystość  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przed uroczystością odwiedzili nas Policjanci z KPP w Ciechanowie asp. Grzegorz Koziatek i asp.Marek Parda  w celu przeprowadzenia krótkiej  pogadanki na temat bezpieczenstwa w ruchu drogowym. Pan policjant Grzegorz  Koziatek w bardzo ciekawy sposób  przypomniał dzieciom  zasady ruchu drogowego, a korzystając z okazji, że  w przedszkolu sa również  Dziadkowie przybyli na uroczystość  z okazji ich święta zwrócił się do  nich z apelem aby byli dobrym przykladem dla dzieci, przestzegajac zasad ruchu drogowego ponieważ są dla dzieci ogromnym autorytetem. Po prelekcji dzieci  otrzymały odblaski, a nastepnie zaprezentowały przygotowaną dla Babć i Dziadków część  artystyczną  i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek  przygotowany w dużej mierze z pomocą  rodziców. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-25

Dzień Babci i Dziadka w grupie V.
20 stycznia w grupie V odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczne, który został gorąco przyjęty przez zebraną publiczność. Następnie wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki. Dzięki takim spotkaniom dzieci wzmacniają więzy rodzinne. Wszyscy w dobrych humorach rozeszli się do domu.
D. L
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-24

Dzień Babci i Dziadka w grupie III „Leśne skrzaty”
Dziadek i Babcia – para kochana.
Zawsze wesoła i roześmiana.
Oni dla wnuków co dzień czas mają
i za to wnuki Ich tak kochają.
W poniedziałek 23 stycznia przedszkolaki z grupy „Leśne skrzaty” gościły w przedszkolu swoich ukochanych dziadków i babcie. Po uroczystym programie artystycznym dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane drobne upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w miłej i serdecznej atmosferze.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-24

16 stycznia odwiedziła nasze przedszkole panie Bożenna Parzuchowska, pisząca utwory dla dzieci oraz pani Janina Janakakos- Szymańska, prezes Ciechanowskiego Oddziału SAP. Pani prezes przedstawiła dzieciom osiągnięcia literackie i teatralne naszego gościa.  Pani Parzuchowska przeczytała dzieciom swoje najnowsze opowiadanie pt. „Tino’’. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego utworu oraz dzieliły się swoimi przygodami ze zwierzętami. Wiedziały jak powstaje książka. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom drobne upominki.

                                                                                                                      D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-30

Jasełka w grupie V
Dzieci z grupy V po raz kolejny przygotowały jasełka. W przygotowanie uroczystości zaangażowały się: wszystkie dzieci wraz z rodzicami i panie pracujące w grupie. Prace koordynowała pani katechetka Grażyna Gwiazda. Efekty swojej pracy dzieci dwukrotnie prezentowały 21 grudnia w przedszkolu. Pierwszy występ był dedykowany wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola. Na zakończenie tego spotkania pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
Po południu dzieci prezentowały się przed swoimi rodzinami. Występ wprowadził zebranych w świąteczny nastrój. Został przyjęty gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania dzieci spotkały się z Mikołajem, od którego otrzymały prezenty. Chętnie robiły sobie z nim zdjęcia. Pełne emocji, z prezentami wróciły do domu.
D. L
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-29

20 grudnia w gr. IV odbyły się  Jasełka.  Na uroczystość licznie przybyli najbliżsi naszych przedszkolaków. Występ  dzieci  wszystkim się  bardzo podobał, a w szczególności Mikołajowi , ktory obdarzył  dzieci i panie prezentami.  

Bardzo  serdecznie dziekujemy wszystkim rodzicom , którzy pomogli w organizacji i uświetnieniu imprezy. Dziękujemy za  słodkości, uśmiech , piękne stroje, zdjęcia i przyjazd Mikołaja . 

W.T. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-22

 
„…Wszystkie małe dzieci Jezuska kochają i szczerym serduszkiem, dają to co mają…”
W poniedziałek 19 grudnia odbyło się  świąteczne spotkanie dzieci z rodzicami. Przedszkolaki zaprezentowały gościom program artystyczny pt. „Szczere serduszka” – mini jasełka przeplatane pastorałkami i kolędami, a podczas spotkania z Mikołajem  śpiewały piosenki, recytowały wiersze i zatańczyły śląski taniec ludowy „Koziorajka”. Mikołaj zachwycony występami dzieci obdarował je prezentami. Spotkanie zakończyło składaniem życzeń świątecznych i wspólnym poczęstunkiem. 
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-21

19 grudnia grupa VI wystawiła Jasełka Bożonarodzeniowe. Widownię stanowili rodzice oraz najbliżsi dzieci. Po przedstawieniu odwiedził nas Święty Mikołaj i wręczył prezenty przedszkolakom. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku.

D.D. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-15

Bardzo dziekujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom ktorzy wzięli udział w konkursie pt. "Mój  instrument muzyczny". Gratulujemy pomysłowości. 

                                                                               W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-14

13 grudnia poraz kolejny grupę  IV odwiedziła pani z biblioteki pedagogicznej aby przybliżyć  tradycje świąteczne w literaturze. Przeczytała piekną opowiesć i bajkę świateczną. Na zakończenie spotkania  dzieci  wykonały  kartki świąteczne .

W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-13

PIERNICZKI – ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA
Pierniki czekoladowobrązowe, pierniki złote jak miód, pierniki w kolorze orzechów i nasion, słodkie i aromatyczne, piernikowe serca, domki, gwiazdki od zawsze kuszą, dlatego przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki na warsztatach kulinarnych pieką świąteczne ciasteczka. Dzieci uwielbiają wszystkie etapy przygotowania tych łakoci: zarówno wycinanie kształtów, jak i ozdabianie lukrem i bakaliami.  A co potem? Można powiesić pierniczki na choince, ozdobić nimi świąteczny stół, można je także wręczyć jako upominki przyjaciołom…. A co zrobią ze swymi wypiekami nasze przedszkolaki…?
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-09

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-09

Dnia 6 grudnia 2016 roku grupa V uczestniczyła w warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez PCK i Sz. Zajęcia prowadziła pani Marzanna Bielawska. Podczas warsztatów dzieci wykonały kartkę świąteczną i rysunek farbami witrażowymi na płytkach ceramicznych. Dzieci obejrzały wystawę szopek i aniołów. Zadowolone wróciły do przedszkola.

                                                                                                                                                                                                                                       D.L

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06

5grudnia Krasnoludki wraz ze swoją Panią piekły pierniczki. Pracowały wytrwale ,żeby zrobić świąteczny prezent dla swoich rodzicòw. Uciechy było przy tym co nie miara ,a i efekt znakomity.

                                                D.P.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

Andrzejkowe czary – mary….
Jest taki szczególny wieczór, kiedy spełniają się wróżby i przepowiednie, dlatego przedszkolaki z naszego przedszkola na wtorkowych zajęciach w wigilię świętego Andrzeja próbowały się dowiedzieć, co spotka je  w najbliższym roku. Obecnie andrzejki są okazją do zabawy dla dziewcząt i chłopców, połączonej z wróżbami. 
W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba królują wśród nas.
Święty Andrzej wróżby nosi,
da dziewczynie, gdy poprosi.
Katarzyna wróżby nosi,
da je chłopcu, gdy poprosi.
Wróżby andrzejkowe:
• Lanie wosku. Nie ma andrzejek bez lania wosku! To najbardziej magiczna wróżba.
• Wróżba z łupinami orzecha.
• Rzuty monetą do miski z wodą.
• Który but będzie pierwszy? 
Zajęcia warsztatowe miały na celu poszerzenie wiadomości na temat tradycji andrzejkowej w naszym kraju, zapoznanie z obrzędami ludowymi oraz stworzenie atmosfery radości, zadowolenia ze wspólnej zabawy.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-30

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

                                  W.T.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-25

Wizyta grup V i VI w kościele Św. Franciszka.
21 listopada dzieci z grup V i VI, dzięki uprzejmości księdza proboszcza J. Dzieniszewskiego i organisty p. Roberta Bartołda mogły zobaczyć organy kościelne. Pan Robert pokazał dzieciom: jak zbudowane są organy, jakie wydają dźwięki. Dzieci słuchały różnych melodii granych na organach. Zobaczyły też jak wygląda perkusja i bongas. Słuchały ich dźwięków. Pełne wrażeń muzycznych wróciły do przedszkola.
D. L.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-23

 
Wizyta w Kinie
 
Przedszkolaki z grupy V i VI  22 listopada wybrały się do kina w  PCK i Sz im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Było to niezwykłe wydarzenie.Celem wycieczki było zwiedzanie kulis a mianowicie zobaczyliśmy tajemnicze pomieszczenie,w którym operator za pomocą magicznych maszyn- projektorów puszcza filmy i bajki. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, bardzo zadowolone i już od „progu” przekazywały relację swoim kolegom.
 
A.W
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-23

PRAWA DZIECKA
„O prawach dziecka niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały…”
Słowami wiersza M. Brykczyńskiego przedszkolaki  podczas zajęć prowadzonych  we wszystkich grupach wiekowych w dniu 21 listopada udowodniły, że znają swoje prawa.  Gdy czują się krzywdzone, źle traktowane wiedzą kogo mogą prosić o pomoc. Wiedzą też, że czasem trzeba mówić NIE! 
„Każde mądre dziecko wie – czasem trzeba mówić NIE!”
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-20

Konkurs recytatorski „Pory Roku’’
Dwoje dzieci z grupy V 17 listopada uczestniczyło w konkursie recytatorskim „Pory Roku’’, zorganizowanym przez M. Przedszkole Nr 8. Dzieci recytowały wiersze o tematyce jesiennej. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja umiejętności dzieci. Stroje do prezentacji przygotowali rodzice. Za swój występ dzieci otrzymały upominki i dyplomy.
                                D. L
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-20

KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY….
11 listopada to dobry czas do realizacji treści patriotycznych. Przedszkolaki z grupy „Leśne skrzaty” przypomniały symbole narodowe: flagę – wywieszaną z okazji świąt państwowych, godło – stały element wystroju sali, śpiewały hymn państwowy z zachowaniem właściwej postawy ciała. Wykonały też „Kotylion Małego Patrioty” z krepiny w barwach narodowych: biel i czerwień, który zabrały do domu, aby świętować Narodowe Święto Niepodległości z rodzicami.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-14

Spotkanie z ratownikiem medycznym.
10 listopada nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny. Dzieci dowiedziały się, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Miały okazję przećwiczyć podstawowe czynności – pozycja boczna, zakładanie opatrunku. Poznały czynności, jakie wykonuje ratownik medyczny. Pełne wrażeń wróciły do swoich sal.
                                              D. L.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-14

Wizyta w aptece – gr. V.
4 listopada dzieci z gr. V wybrały się na spacer do pobliskich aptek. Odwiedziły dwie apteki. Miały okazję porównać wyposażenie aptek, rozłożenie leków. W jednej z nich zostały zaproszone na zaplecze, do pokoju, w którym są robione leki na zamówienie. Poznały potrzebny sprzęt do ich wykonania. Na pożegnanie za dobre zachowanie otrzymały w prezencie długopisy. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
D. L.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-08

 
W ramach tygodniowego planu zajęć '' Jesienią dbamy o zdrowie „ GR. VI  wybrała się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenie apteki oraz asortymentu leków.
Okazało się ,że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści ,krople syropy tabletki ,kolorowe plastry,które pomagają im  w walce z chorobą. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.
Dzięki takiej wizycie dzieci wiedzą ,co można w aptece kupić , jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie. Na koniec dzieci zostały obdarowane kolorowankami.
 
Serdecznie dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie.
 
A. W
 
  
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-06

W dniu 27.10.2016r. grupę Pszczółki odwiedzili policjanci KPP w Ciechanowie . W miłej i serdecznej atmosferze przedstawili pracę policjantów poszczególnych wydziałów. dzieci  miały  okazję zobaczyć i przymierzyć ubiór policjanta prewencji oraz obserwować technikę zdejmowania odcisków .  

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-27

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-27

Dnia 26.10.2016r. grupę Pszczółki  odwiedził  pracownik PSP Ciechanów p.Andrzej Gosiewski,który demonstrował sprzęt oraz wyposażenie podczas akcji ratowniczych. 

                                                                                        J.K

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-26

Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni!
Pod takim hasłem w piątek 21 października odbyło się spotkanie przedszkolaków z paniami Ewą i Sylwią z Powiatowej Komendy Policji w Ciechanowie. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: 4 – 5 latki i 5 – 6 latki. Pani Ewa policjantka z działu prewencji Powiatowej Komendy Policji przypomniała przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują w ruchu drogowym. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały prelekcji i bardzo się cieszyły, że mogły zobaczyć i dotknąć wybrane akcesoria (kajdanki) niezbędne w pracy policji. 
Dziękujemy i zapraszamy na następne spotkanie.
B.P.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-24

Ale kosmos!
 
W czwartek 20 października do naszego przedszkola zawitało Mobilne Planetarium Cassiopeia. Przedszkolaki obejrzały film animowany „Mała Gwiazdka”. Film opowiadał historię żółtej gwiazdki (dzieci oglądały jej narodziny i dowiedziały się jak to się dzieje) poszukującej własnych planet, które mogłaby ogrzać i ochronić. Podróżując po Wszechświecie spotykała inne gwiazdy, odkrywała dlaczego gwiazdy maja różne kolory, różne wielkości oraz że łączą się w galaktyki i gromady. Po rozmowie z Drogą Mleczną, dzięki której poznała rodzaje galaktyk, zauważyła swoje planety. Każda z planet udzieliła o sobie podstawowych informacji. Na koniec Mała Gwiazdka okazała się być Słońcem, które z omawianymi planetami i innymi obiektami tworzy Układ Słoneczny. 
Przedszkolaki miały wspaniałą okazje do pogłębienia wiedzy na temat kosmosu.
B.P
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-20

Dnia 17 października grupa VI wzięła udział w kolorowym przemarszu z okazji Światowego Dnia Żywności. Ulicą Warszawską przeszły dzieci i młodzież przebrani za owoce i warzywa oraz z własnymi transparentami. Marsz miał za zadanie zwrócić uwagę na problem marnotrawienia żywności. Grupa VI szła na przedzie z własnym plakatem, którego hasło brzmiało "Jedzenia się nie wyrzuca, kiedy innym głód dokucza". Maszerując, każdy wykrzykiwał "Szanujemy - nie marnujemy". Było kolorowo i wesoło. Każdy wczuł w ten istotny problem.

D.D 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-19

W piątek 7 października w naszym przedszkolu pojawił się z trojgiem uczniów,  trener TAEKWON – DO wielokrotny mistrz Polski ( II dan, czarny pas) Michał Rząsiński. Trener wyjaśnił przedszkolakom, że TAEKWON – DO to nie tylko sztuka walki i samoobrony, ale też styl życia, który preferuje 5 zasad:

grzeczność,

odwaga,

wytrwałość,

samokontrola,

niezłomny duch.

Po teoretycznym wstępie odbyły się w dwóch grupach wiekowych: 4 – 5 latki i 5 - 6 latki zajęcia pokazowe i praktyczne z udziałem przedszkolaków. Na zakończenie trener zaprosił dzieci na swoje zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

B.P

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-10

Tak się bawimy i pracujemy w grupie Krasnoludków. D.P.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-10

 

Dzieci zapoznały się z pracą: ratownika medycznego, policjanta i strażaka. Poznały i utrwaliły numery alarmowe. Wiedzą, jak należy zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba.  Zdobytą wiedzę wykorzystywały podczas różnorodnych działań. Obserwowały doświadczenie „Skąd się bierze ogień’’

                                                                                                                                                                                                                               D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-04

 

Dnia 3 października dzieci z grup V i VI wysłuchały prelekcji nt. „Segregacja jest OK.’’ prelekcja odbyła się w ramach kampanii edukacyjnej Miasta Ciechanów. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat segregowania odpadów. Za aktywny udział w spotkaniu otrzymały karmnik i budkę lęgową dla ptaków.

                                                            D. L

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-04

Spacer na skrzyżowania ulic w Ciechanowie. Dzieci z  gr. VI w czasie zajęć wyszły na skrzyżowanie ulic, aby móc pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego ruchu drogowego. Nie tylko obserwowały ruch na ulicach, ale także wyrażały swoje opinie i spostrzeżenia. W bezpośredni sposób uczyły się właściwych zachowań. Na początku obserwowały skrzyżowanie na którym obowiązywały sygnalizatory świetlne, a następnie były na skrzyżowaniu gdzie świateł nie było. W ten sposób mogły porównać dwa skrzyżowania i wypowiedzieć się gdzie panuje większe bezpieczeństwo i co na to wpływa. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale bardzo, bardzo zadowolone.

                                                                                   A.W   

data dodania: 2016-09-29

data dodania: 2016-09-29

Kolorujemy bohatera ksiązki Lalusia

J.CH.

data dodania: 2016-09-27

27 września gr. Pszczółek odwiedziła Pani Ania Mieszkowska - pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowe. Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych literaturze dzicięcej. Dzieci chętnie wysłuchały wierszy czytanych przez Panią , a następnie wspólnie omówiliśmy treści zawarte w utworach. Nie zabrakło również zabaw i ciekawych zagadek, które pokazały, iż nasze dzieci znają bardzo wiele tytułów bajek co bardzo zaskoczyło panią Bibliotekarkę, a nas niezmiernie ucieszyło i utwierdziło w przekonaniu, że codzienne czytanie przynosi, aż takie efeky. :-)

W.T.

data dodania: 2016-09-27

 W tym roku, jak i w poprzednich latach wzięliśmy udział w 23 edycji Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło akcji brzmiało ,, Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

  W naszym przedszkolu akcja przebiegała w dwóch etapach.; w salach i w terenie. Akcję rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjnych poświęconych  segregacji śmieci pod hasłem „Odpady też służą do zabawy” oraz wspólne zabawy z wykorzystaniem gazet i butelek.  Aby przystąpić do dalszej realizacji akcji grupy otrzymały worki na śmieci, rękawice jednorazowego użytku i wyruszyły w teren.

Muszę dodać iż radość widniejąca na twarzach dzieci jest nieoceniona.

 W.T.

data dodania: 2016-09-26

data dodania: 2016-09-26

Na skrzyżowaniu – gr. V.

Dzieci z gr. V na zajęciach poznały podstawowe zasady ruchu drogowego.  W celu sprawdzenia swoich umiejętności wybrały się na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola.  Przechodziły po pasach z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Za prawidłowe przejście po pasach otrzymały od agenta ubezpieczeniowego znaczki odblaskowe. Rozpoznawały napotkane znaki drogowe. Obserwowały poruszające się pojazdy i pieszych. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

                                                                                                          D. L

data dodania: 2016-09-26

Przedszkolaki współpracują z Powiatową Biblioteką Publiczną

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego została wznowiona współpraca przedszkola z PBP. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pracownik biblioteki pani J. Wichowska raz w miesiącu spotyka się z przedszkolakami z grup: Smerfy, Jagódki i Leśne skrzaty. Tematyka spotkań często łączy się z realizowanymi przez nauczycieli tematami kompleksowymi, ale bywają też i niespodzianki. Pierwsze spotkanie odbyło się 22 września, na którym dzieci z zainteresowanie słuchały książki o  przygodach  psa Reksia i jego przyjaciół. Przedszkolaki uwielbiają spotkania z panią Janiną i z niecierpliwością czkają na kolejne. Spotkania te przyczyniają się też do rozwijania zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.

B.P

data dodania: 2016-09-25

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Przedszkolaka . W tym dniu dzieci wraz z nauczycielkami przebrały się w stroje w kolorze swojej grupy uczestniczyły w zabawach, tańcach, grach ( gr I Krasnale - kolor czerwony; grupa II Kubusie - kolor żółty;  gr III Leśne Skrzaty kolor -zielony; grupa IV- Pszczółki - kolor żółty;  grupa V Niezapominajki- kolor niebieski; grupaVI Jagódki kolor fioletowy). W trakcie obchodów uroczystości odwiedził nas teatrzyk z przedstawieniem pt. "Uwaga! Zebra z pasów zbiegła". Zapraszamy do fotorelacji z uroczystości.

                                                                                                                                                                                                                                        W.T.

data dodania: 2016-09-20

Leśne skrzaty” pełnią dyżury !

Dzieci z grupy III „Leśne skrzaty” doskonalą swoje umiejętności społeczne i  kulturalno – higieniczne podczas pełnienia stałych, tygodniowych dyżurów. Dyżury są pełnione w trzech kategoriach: nakrywanie do stołu, w łazience i utrzymanie porządku w kącikach zainteresowań. Wszystkie dyżury cieszą się popularnością a przedszkolaki rzetelnie starają się wykonywać obowiązki dyżurnego.

B.P

data dodania: 2016-09-20

Spacer po ulicy Warszawskiej gr. V

16 września dzieci z gr. V poszły na spacer na ul. Warszawską. Zaciekawiły je postawione tam gabloty ze zdjęciami. W związku z tym oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające Ciechanów w czasie wojny i po wojnie. Dzieci zwróciły uwagę na pojazdy poruszające się po mieście, inny wygląd budynków, ulic. Miały okazję porównać miejsca przedstawione na zdjęciach z ich obecnym wyglądem. Były też pod pomnikiem Św. Piotra – patrona miasta. Zmęczone spacerem odpoczywały na ławkach. Zadowolone i z nowymi informacjami na temat miasta wróciły do przedszkola.

                                           D.L

data dodania: 2016-09-20

data dodania: 2016-09-20

data dodania: 2016-09-10

W dniach 30.08-31.08.16 odbyły się dni adaptacyjne dla dzieci 3 letnich.
I dnia dzieci zapoznawały się z Paniami, salą, łazienką, szatnią. 
Wspólnie z rodzicami dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych.
Uśmiechnięte buzie dzieci potwierdziły, że chętnie będą uczęszczały do przedszkola. II dnia w związku ze zniwelowaniem strachu przed leżakowaniem dzieci odpoczywały na leżaczkach w pościeli przygotowanej przez rodziców.
Niektórym dzieciom towarzyszyła najdroższa przytulanka.
Po króciutkim odpoczynku wszyscy wyszli na teren ogrodu przedszkolnego.
Uciechom i zabawom nie było końca.
data dodania: 2016-08-31

17 czerwca w naszym przedszkolu odbył się konkurs czytelniczy „Zaczynam czytać’’. Wzięły w nim udział trzy osobowe drużyny z miejskich przedszkoli. Każdy z uczestników miał siedem zadań do rozwiązania, które składały się z kilku części i były punktowane.Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pozytywne motywowanie dzieci oraz kształtowanie samodzielności. Uczestnicy, z rąk pani Dyrektor otrzymali dyplomy i upominki. Zadowoleni wrócili do swoich przedszkoli.

                                                                                                                                                                                                                D. L.

data dodania: 2016-06-20

data dodania: 2016-06-20

Dzieci z grupy „Leśne skrzaty” w piątek 17 czerwca wybrały się na pierwszą wycieczkę do Powiatowej Biblioteki Publicznej na ulicę Warszawską, w której panie bibliotekarki zapoznały dzieci ze sposobem korzystania z wypożyczalni i rodzajami książek. Po drodze zatrzymały się pod pomnikiem św. Piotra – patrona naszego miasta. Sprawdzały godzinę na zegarze słonecznym, odwiedziły też pracownię zegarmistrza pana Ostromeckiego, gdzie podziwiały zgromadzone  zegary. W powrotnej drodze w księgarni  zakupiliśmy książkę do naszej klasowej biblioteczki „Franklin gubi się w lesie”.

                                                                                                                                                                                                B.P

data dodania: 2016-06-20

Wrzuć na luz i jeszcze plus.

W piątek 17 czerwca chętne dzieci z naszych grup reprezentowały przedszkole podczas imprezy „Wrzuć na luz i jeszcze plus’’. Wspólnie z wszystkimi uczestnikami korowodu marszowego przeszły z pod Pomnika Jana Pawła II na Plac Jana Pawła. Tematem przewodnim korowodu był „ Świat bajek’’. Wszystkie dziewczynki przebrane za księżniczki wzięły udział w biciu rekordu świata w ilości księżniczek zgromadzonych w jednym miejscu. Rekord udało się pobić.

                                                   D.L

data dodania: 2016-06-20

data dodania: 2016-06-16

10 czerwca 12 dzieci z grupy V „Smerfy’’ reprezentowało nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym Turnieju Tańca Ludowego. Turniej odbywał się w Miejskim Przedszkolu nr 5. Dzieci zatańczyły krakowiaka oraz  zaśpiewały przyśpiewkę „ O rety dziewuszki’’.                                                                                                                                                 Konkurs miał na celu popularyzację zespołowych form tańca ludowego. Dzieci z dyplomem i nagrodami zadowolone wróciły do przedszkola.

                                             D. L

data dodania: 2016-06-16

W  środę 15 czerwca swoje panie z przedszkola odwiedził wychowanek Szymek Kreft. Korzystając z okazji zapoznał się z młodszymi kolegami oraz w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał  jedną książkę związaną z historią naszej Ojczyzny. Szymek rozpoczął naukę w pierwszej klasie jako sześciolatek i odniósł już pierwsze sukcesy w międzyszkolnych konkursach. Szymkowi życzymy dalszych sukcesów w nauce i zapraszamy do częstszych  odwiedzin.

B.P

data dodania: 2016-06-16

W czwartek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty autorskie pt. " W krainie instrumentów muzycznych". Dzieci poznały budowę i brzmienie instrumentów strunowych, dętych i perkusyjnych. Zajecia bardzo się podobały dzieciom , a szczególnie możliwość zagrania na każdym z nich

                                                                                                                                                             W.T.

data dodania: 2016-06-16

 

7 czerwca dzieci z grupy „Smerfy’’, złożyły wizytę w Powiatowej Komendzie Policji. Miały okazję zobaczyć pracę ma stanowisku dyżurnego, monitoringu oraz technika policyjnego. Były w celi zatrzymań. Mogły wejść do policyjnego samochodu. Obserwowały policyjne psy. Pełne emocji i wrażeń wróciły do przedszkola.

                                                                                  D. L.

data dodania: 2016-06-07

3 czerwca w piątek w naszym przedszkolu odbył się bal z okazji Dnia Dziecka. W trakcie zabawy odwiedzili nas bohaterowie z bajki "Kraina Lodu" Elsa i Olaf. Wspólnie świetnie się bawiliśmy : rzucaliśmy "śnieżkami", układaliśmy wieżę z klocków oraz ogromne puzzle. Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. 

                                                                                                                                                                                       W.T.

data dodania: 2016-06-06

Dzień Przedszkolaka w PBP.

6 czerwca grupa V „Smerfy’’, odwiedziła Wypożyczalnię Główną PBP przy ul. Warszawskiej. Dzieci wzięły udział w Dniu Przedszkolaka z Waltem Disneyem, prowadzonym przez panią Janinę Wichowską. Każde z dzieci otrzymało opaskę z postaciami z bajkowych filmów Disneya i opowiadały o swoich bohaterach. Rozwiązywały zagadki związane z bajkami. Na zakończenie spotkania każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom i książeczkę. Same dzieci również podziękowały za całoroczną współpracę z biblioteką. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

                                                                                                                                                                                                                   D. L.

data dodania: 2016-06-06

 Mali sportowcy!

W środę  1 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbyła się już V edycja MINI – OLIMPIADY PRZEDSZKOLNEJ.  W zawodach sportowych wzięły udział dwie drużyny: drużyna  Pszczółek i drużyna Smerfów, przygotowanych przez panią Jolę . Impreza sportowa rozpoczęła się i zakończyła wspólną zabawą ruchowo - muzyczną poprowadzoną przez  panią Wiolę.  Po złożeniu przysięgi i krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się sportowe zmagania drużyn. Tym zmaganiom przyglądało się jury w składzie: pani dyrektor Renata Kowalik, pani Ela i pani Bożena, a dopingowały przedszkolaki, które zasiadły na przygotowanych trybunach. Całe zawody sportowe przebiegały w miłej atmosferze, a zawodnicy przestrzegali zasad fair  play – uczciwej walki sportowej. Po sześciu konkurencjach sportowe zmagania zawodników zakończyły się remisem. Wszyscy zawodnicy z rąk pani dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Przedszkolaki z młodszych grup już zapowiedziały przygotowania do następnej edycji MINI – OLIMPIADY.

                                                                                                                           B.P

data dodania: 2016-06-02

Dnia 30 maja w grupie II odbyło się uroczyste spotkanie dzieci z Rodzicami z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, który spotkał się gorącym przyjęciem rodziców. Następnie wręczyły upominki przez siebie wykonane, składając życzenia. Po poczęstunku Przygotowanym przez przez przedszkole i w dużej mierze przez Rodziców (Dziękujemy) wszyscy w uroczystych nastrojach wrócili do domu.

                                                                                                                                                                                         W.T.

data dodania: 2016-06-02

Dzień Rodziny w grupie V.

Dnia 25 maja w grupie V odbyło się uroczyste spotkanie dzieci z Rodzicami z okazji Dnia Rodziny. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, który spotkał się gorącym przyjęciem rodziców. Następnie wręczyły upominki przez siebie wykonane, składając życzenia. Po poczęstunku wszyscy w uroczystych nastrojach wrócili do domu.

                                        D. L

data dodania: 2016-06-02

data dodania: 2016-05-25

data dodania: 2016-05-25

Dnia 20 maja Zuzia Sałkowska z gr IV "Pszczółki" odebrała I nagrodę za udział wkonkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5  pt. " Poezja W. Broniewskiego w oczach dziecka". Zuzia wykonała pracę do wiersza pt."Pierwiosnek" pod kierunkiem wychowawczyni : D. Podgórskiej.

                                                                                                                                                                                   D.P.

data dodania: 2016-05-25

Dla Mamy…

24 maja dzieci z grupy „Leśne skrzaty” zaprosiły mamy na popołudniowe spotkanie z okazji Ich święta. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny – inscenizacja, wiersze, piosenki i tańce – wszystko dla kochanej mamy. Zanim złożyły życzenia i obdarowały mamy własnoręcznie wykonanym upominkiem zaprezentowały swoje umiejętności teatralne w inscenizacji pt. „Grymaśna stokrotka” przygotowanej i wystawionej podczas kwietniowych obchodów „Dni Teatru”. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

                                                                                                                       B.P

data dodania: 2016-05-25

W piątek 20 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z tatą Tomka z gr II  Panem Mirosławem Pikusem, zawodowym żołnierzem- pracownikiem Jednostki Wojskowej w Modlinie. Pan Mirosław w bardzo przystępny sposób opowiedział dzieciom o pracy żołnierzy, pokazał sprzęt jakim posługują się w swojej pracy, opowiedział o odpowiedzialności jaka spoczywa na żołnieżu. Dzieciom bardzo się spodobał pokaz. Większość chłopców cały dzień bawiło się w żołnierzy. Serdecznie dziękujemy Panu Mirkowi, że zechciał nas odwiedzić i opowiedzieć o swojej pracy.

                                                                                                                                                                    W.T.

data dodania: 2016-05-23

W poniedziałek 16 maja pracownica pani Ewelina z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku ze swoim podopiecznym Papugą Amazonką o imieniu Figo odwiedziła nasze przedszkole. Przedszkolaki wzięły udział w bezpłatnych, merytorycznie przystosowanych do wieku warsztatach edukacyjnych poświęconych światu zwierząt egzotycznych. Dzieci miały okazję bezpośredniego kontaktu z egzotycznym zwierzątkiem poprzez głaskanie, karmienie i trzymanie na rękach. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci pozowały do zdjęć z bohaterem pokazu.

B.P

data dodania: 2016-05-18

Dzieci z grupy V 10 maja wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez PCK i Sz. Warsztaty prowadziła pani Marzanna Bielawska.

Dzieci poznały nową technikę malowania na szkle. Warsztaty bardzo im się podobały.

                                                                                                                                                                                                                   D. L

data dodania: 2016-05-12

Grupa V 26 kwietnia była na wycieczce w piekarni p. Adama Gawareckiego przy ul. Płońskiej. Dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze piekarni oraz urządzenia pomagające piekarzom w pracy. Szczególne zainteresowanie wzbudziła maszyna do wyrobu ciasta. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane pizzerkami. Zadowolone wróciły do przedszkola.

                                                                                                                                                                                                              D. L.

data dodania: 2016-05-05

 

W nawiązaniu do obchodów majowych świąt: Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 –go Maja dzieci z grupy Leśne skrzaty przypomniały i utrwaliły znajomość symboli narodowych. Samodzielnie wykonały flagę narodową z omówieniem jej barw, którą zabrały do domu w celu wykorzystania jej na wspólnym majowym spacerze z rodzicami.                                                                                                      

                                                                                                                                                                                                                           B.P.

data dodania: 2016-05-05

Ładna pogoda sprzyja częstym wyjściom na świeże powietrze, nasze przedszkolaki uwielbiają zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

                                                                                                                                                                             W.T.

data dodania: 2016-05-05

data dodania: 2016-04-28

Konkurs ekologiczny.

22 kwietnia odbył się X Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Ziemia twój dom’’ w M. Przedszkolu nr 5. Brały w nim udział dzieci z grupy V „Smerfy’’. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do dbania o naszą planetę Ziemię; dzielenie się swoją wiedzą z innymi.

Dzieci wykonywały zadania w trzyosobowych zespołach. Za każde dobrze wykonane zadanie jury przyznawało punkty. Wszystkie dzieci były wygranymi. Na zakończenie konkursu z rąk pana prezydenta Krzysztofa Kacprzaka otrzymały upominki. Przedszkole otrzymało: dyplom, grę i książkę. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

                                                                                              D. L.

data dodania: 2016-04-26

data dodania: 2016-04-26

data dodania: 2016-04-26

data dodania: 2016-04-04

data dodania: 2016-04-04

HTTP://zalacznik.wp.pl/d682/plik.html?p=1.2.2&t=IMAGE&st=PNG&ct=QkFTRTY0&wid=13001&POD=1&type=&zalf=Nowe&tsn=145885340041488176&sid=80010036bb7e690ffa455c6bc459d0c3

 

Spotkanie z zawodnikami Legii Warszawa.

23 marca dzieci z grupy IV i V spotkały się z zawodnikami Legii Warszawa. W trakcie spotkania dzieci uczestniczyły w treningu sportowym. Zostały poinformowane o powstającej w Ciechanowie filii Legia Soccer Schools. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w treningu. Przeżywały go do końca pobytu w przedszkolu.

 

data dodania: 2016-03-24

 21 marca,  jak co roku witaliśmy Wiosnę. Młodsze dzieci witały gaikami własnoręcznie zrobionymi, a starszaki poszły ulicami miasta z Marzanną do PCKiSZ aby wziąć udział w konkursie pt. "Najładniejsza Marzanna". Kolorem dominującym tego dnia był Zielony. W całym przedszkolu słychać było śpiew wiosenych piosenek. Mamy nadzieję, że Wiosna "się posłuchała" i szybko da odczuć swoją obecność 
                                                                                                                                                                                                        W.T.
data dodania: 2016-03-22

 Wizyta grup IV i V w Szkole Podstawowej nr 3
Grupy IV i V 10 marca odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3 w ramach Dnia Otwartego.
Na początku spotkania przybyłe dzieci przywitała pani dyrektor Agnieszka Wiśniewska. Następnie dzieci obejrzały przygotowany przez klasy III program artystyczny. Zaprezentowano wiersze J. Brzechwy i taniec baletowy do fragmentów „Jeziora Łabędziego’’.
Po zakończeniu programu artystycznego dzieci zwiedziły sale lekcyjne oraz bibliotekę i świetlicę. Otrzymały w prezencie zakładki do książek. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
 
 
                                                                                                                                                                                                             D.L.
data dodania: 2016-03-15

 Spacer do kwiaciarni „ Cuda Wianki’’ grupy V.
11 marca grupa V odwiedziła kwiaciarnię „Cuda Wianki’’ przy ul. Pułtuskiej. Dzieci były zachwycone ilością zgromadzonych kwiatów i ozdób kwiatowych. Z wielkim zainteresowaniem oglądały zgromadzone kwiaty i różne ozdoby. Bardzo podobał im się zapach, jaki unosił się w kwiaciarni. Do przedszkola wróciły z zakupionym kwiatem – gloksynią, do kącika przyrody.
                                                                                                                                                                                                      D.L
 
data dodania: 2016-03-15

data dodania: 2016-02-20

data dodania: 2016-02-20

 W piątek, tuż przed feriami odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane były w różne stroje : księżniczki, strażaków, policjantów, wróżki, motylki, pszczółki i wiele innych. Gościem specjalnym balu była Myszka Minie i Pies Goofi. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych piosenek. Bal można uznać za bardzo udany. Do galerii foto zapraszamy na stronę Pana fotografa: fotorama24.pl ,następnie wejść w strefę klienta i zalogować się użytkownik: fot01 ,a hasło: bal2016 , natomiast film można obejrzeć na stronie agencji artystycznej Agnes lub na Fb https://www.facebook.com/638011609654676/videos/830465517075950/
                                         W.T.
data dodania: 2016-02-18

 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, my z dziećmi z gr II też postanowiliśmy zaakcentować ten dzień poprzez odpowiedni dobór zabaw, rozmowy, oglądanie zdjęć, kolorowanie obrazków z postaciami kotów, a także poprzez malowanie twarzy. Malowanie twarzydo zabawy w  "koty" dzieciom najbardziej się podobało :-)                    
                                                                                                                                                                 W.T.
data dodania: 2016-02-18

 „Leśne skrzaty” w przedszkolnej kuchni!
Podczas realizacji tematu kompleksowego „Przysmaki z babcinego garnuszka” dzieci z grupy III „Leśne skrzaty” zwiedziły kuchnię przedszkolną. Przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem kuchni i naczyniami kuchennymi oraz z pracą pań kucharek. Pani Hania opowiedziała dzieciom o zasadach zdrowego żywienia i zachęciła do zjadania lub chociaż próbowania wszystkich potraw serwowanych w naszym przedszkolu.
                                                                                                                                                                                                       B.P.
 
data dodania: 2016-01-26

data dodania: 2016-01-26

 21 stycznia w grupie II odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Na uroczystość licznie przybyli nasi zaproszeni goście. Dzieci pięknie zaprezentowały przygotowany program artystyczny, na zakończenie  wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części artystycznej odbył się poczęstunek, w przygotowaniu którego pomogli rodzice. Serdecznie dziękujemy Pani Rycharskiej,Pikus, Korpanty,Gasińskiej, Chmielewskiej, Mendyk, Pątkowskiej i Panu Winnikowi. 
                                                                                                                                                                                      W.T.
data dodania: 2016-01-25

22 stycznia w grupie V odbyło się uroczyste spotkanie z Babciami i Dziadkami z okazji ich święta. Przybyłym gościom dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny i wręczyły samodzielnie wykonane prezenty.
Na zakończenie spotkania, goście wysłuchali prelekcji policjantów z KPP w Ciechanowie na temat „ Bezpieczny Senior’’. Każdy z obecnych Seniorów otrzymał odblask i ulotkę informacyjną.
                                                                                                                                                                                  D. L.
 
data dodania: 2016-01-25

data dodania: 2015-12-28

 18 grudnia 2015 na placu Jana Pawła odbyło się uroczyste wręczenie płyty "Kolędujące brzdące" nagranej w COEK studio. Dzieci z grupy pszczółki zaprezentowały kolędę "Jezusa narodzonego" z tej płyty .
 
 
                                                                                                                                             J.CH.
data dodania: 2015-12-28

 17 grudnia w gr II ogbyło się spotkanie choinkowe, w trakcie którego, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie prezentując "Jasełka"przenosząc nas w magiczne miejsce- "do stajenki Betlejemskiej". Po przedstawieniu odwiedził nas Mikołaj i obdarował prezentami. następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który został przygotowany dzięki pomocy rodziców: Jasia Chmielewskiego, Agatki Korpanty, Patryka Gasińskiego, Wiktorii Mendyk, Kai Pątkowskiej, Mariki Rycharskiej,Dominiki Ścibek, Stasia Cichowskiego. Po uroczystości tata Anastazji Mosakowskiej nagrał życzenia świąteczne z udziałem dzieci dla telewizji "Ciechanowinaczej". Dziękujemy.
 
 
W.T.
data dodania: 2015-12-28

„Kolorowe świeczki, kolorowy łańcuch, wkoło choineczki przedszkolaki tańczą….”
We wtorek 15 grudnia dzieci z grupy Leśne skrzaty zaprezentowały swoje umiejętności na przedszkolnej scenie. Program artystyczny poświęcony był zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia – były piosenki o choince i Mikołaju, kolędy, wiersze i tańce. Gromkimi brawami występy dzieci nagradzali rodzice oraz gość specjalny św. Mikołaj, który siedząc obok choinki bacznie obserwował występy przedszkolaków.
Na zakończenie programu artystycznego pani dyrektor Renata Kowalik złożyła życzenia świąteczne i noworoczne, po czym poprosiła Mikołaja o obdarowanie dzieci prezentami. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze.
 B.P.
data dodania: 2015-12-17

data dodania: 2015-12-17

 Udział grupy V w przeglądzie JASEŁKA ? 2015
9 grudnia grupa V SMERFY uczestniczyła w VII Przeglądzie Przedstawień Kolędniczych JASEŁKA ? 2015.
Celem przeglądu było: kontynuowanie tradycji dorocznych w okresie Bożego Narodzenia; prezentacja przedstawień kolędniczych, jasełek, szopek oraz zainteresowanie dzieci teatrem obrzędowym.
Jako pierwsza w przeglądzie wystąpiła grupa Smerfy. Za swój występ otrzymała statuetkę Anioła. W konkursie zajęliśmy III miejsce.
Dzieci pełne wrażeń i emocji wróciły do przedszkola.
 D.L.
data dodania: 2015-12-09

 Świąteczne ciasteczka – złote pierniki.
We wtorek 8 grudnia dzieci z grupy I Krasnale rozpoczęły pieczenie pierniczków. W następnej kolejności pierniczki piekły: 9 grudnia Kubusie, 10 grudnia Leśne skrzaty, 11 grudnia Smerfy, zakończą 14 grudnia dzieci z najstarszej grupy Pszczółki.
Przed przystąpienie do pracy przedszkolaki zapoznały się z historią pieczenia świątecznych ciasteczek, przepisem oraz znaczeniem – symbolem podstawowych składników:
mąka – owoc ziemi i pracy człowieka, symbol dostatku,
jajko – symbol początku,
miód – symbol zdrowia, bogactwa, pomyślności,
przyprawa do pierników – zapach korzenia przyciąga marzenia, kreatywne myśli i ułatwia ich realizację
jeszcze tylko cukier, masło, soda lub proszek do pieczenia i po połączeniu wszystkich składników ciasto zostało wyrobione, podzielone na części i rozwałkowane. Wycinaniem pierniczków zajęły się sprytne i pracowite przedszkolaki. Zapach upieczonych pierników roznosił się po cały przedszkolu. Upieczone ciasteczka ułożone w pudełeczku czekają na lukrowanie i ozdabianie, po czym 21 grudnia trafią na kiermaszowy stół.
 
B.P.
 
 
Zapraszamy na kiermasz i życzymy smacznego!
 
data dodania: 2015-12-09

data dodania: 2015-12-08

data dodania: 2015-12-07

 W poniedziałek 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość ..." św. Mikołaj". Wspólnie z dziećmi  bawił się, śpiewał , tańczył, a na koniec rozdał dzieciom paczki przygotowane przez przedszkole.  
data dodania: 2015-12-07

 
4 GRUDNIA DZIECI Z GRUPY PSZCZÓŁKI UCZCIŁY DZIEŃ GÓRNIKA. DZIECI ZROBIŁY NA ZAJĘCIACH CZAPKI GÓRNIKA, KTÓRE ZAPREZENTOWAŁY NA ZDJĘCIACH
data dodania: 2015-12-06

Andrzejki to najbardziej magiczny dzień w roku. Według wierzeń, tego dnia uchylają się wrota do nieznanej przyszłości i spełniają się wróżby.
Czary – mary, garnek stary.
Niech się spełnią nasze czary.
Takim zaklęciem przedszkolaki z grupy II Kubusie i z grupy III Leśne skrzaty w poniedziałek 30 listopada wspólnie rozpoczęły andrzejkowe wróżby i zabawy. Nie ma andrzejek bez lania wosku! Do andrzejkowych wróżb potrzebny jest ogień i woda. W tym szczególnym dniu ważny jest jeszcze jeden przedmiot – klucz.
Dzieci andrzejkowe wróżby traktują z przymrużeniem oka i wszyscy dobrze się bawią.
Przykłady wspólnych zabaw andrzejkowych:
• Lanie wosku
• Rzuty monetą do miski
• Który but będzie pierwszy?
• Wróżba z kartkami
• Wróżba ze skórki jabłka
Wspólne zabawy i wróżby miały na celu stworzenie atmosfery zaciekawienia i zapoznania dzieci ze zwyczajami związanymi z tradycją andrzejek poprzez czynny udział w zabawie.
 
data dodania: 2015-12-03

data dodania: 2015-11-27

 26 listopada Pani Dyrektor z Panią Joanną  wręczyły nagrody w gr II, po rozstrzygnięciu Rodzinnego konkursu pt. " Moja książeczka ". Nagrodzone zostały: Kalinka i Daria- Gratulujemy!
data dodania: 2015-11-27

 „Dziś w przedszkolu jest wesoło, wszystkie misie tańczą wkoło”…… Tak było 25 listopada, kiedy jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych przyniosły tego dnia swoje ulubione, duże i te całkiem malutkie misie do przedszkola. Misie w roli głównej towarzyszyły przedszkolakom podczas zajęć, zabaw ruchowych i dowolnych oraz tym najmłodszym podczas odpoczynku – na leżaczku.
data dodania: 2015-11-27

 W piątek 27 grudnia dzieci z grup: Leśne skrzaty, Pszczółki i Smerfy brały udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez pana Radosława Lisowskiego trenera II klasy Taekwondo Olimpijskie. Przedszkolaki obejrzały pokaz w wykonaniu zawodników Taekwondo, a następnie dzieci z pomocą zawodników pod instruktarzem trenera wykonywały ćwiczenia kształtujące gibkość kończyn dolnych, obręczy biodrowej i obręczy barkowej w formie statycznej i dynamicznej. Były zabawy wzmacniające mięśnie całego ciała i zabawy ruchowe kształtujące koordynację z ćwiczeniami ukierunkowanymi. Przedszkolaki wykonywały też podstawowe techniki ręczne i nożne Taekwondo – uderzenia ręką, bloki, uderzenia nogą w powietrze i sprzęt specjalistyczny. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom. Wśród zawodników Taekwondo wykonujących pokaz znalazło się dwoje wychowanków naszego przedszkola: Oliwia Cichmińska i Bartosz Pawłowski, którzy swoja przygodę z Taekwondo zaczynali w przedszkolu. Życzymy im wielu sukcesów i wytrwałości.
data dodania: 2015-11-27

 
16 LISTOPADA DZIECI Z GRUPY "PSZCZÓŁKI" WZIĘŁY UDZIAŁ W NAGRANIU PŁYTY "KOLĘDUJĄCE BRZDACE" W COEK "STUDIO" W CIECHANOWIE. DZIECI ZAGRAŁY I ZAŚPIEWAŁY KOLĘDĘ "JEZUSA NARODZONEGO". PRODUKTEM KOŃCOWYM JEST PŁYTA CD ZAWIERAJĄCA KOLĘDY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PROJEKTU.CZEKAMY NA NIĄ Z NIECIERPLIWOŚCIĄ.
 
                                                                                                                                                                                   DZIECI I PANIE Z GR. PSZCZÓŁKI
data dodania: 2015-11-23

data dodania: 2015-11-18

data dodania: 2015-11-18

 Warsztaty pn. „Ekologiczny przedszkolak’’.

W ramach Programu Edukacyjnego „EKO-CIECHANÓW’’, dzieci z grupy V uczestniczyły w warsztatach „Ekologiczny przedszkolak’’, zorganizowanych przez Urząd Miasta Ciechanów.

Warsztaty ekologiczne miały na celu zaznajomienie dzieci ze światem roślin i zwierząt, z przyrodą nieożywioną. Nauczenie dzieci dostrzegania i przeżywania zależności zachodzących w świecie przyrody. Rozwijanie szacunki i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz racjonalne korzystanie z jego zasobów.

Dzieci pełne wrażeń, z pracami, które wykonały i otrzymaną budką lęgową dla ptaków wróciły do przedszkola.

data dodania: 2015-11-10

data dodania: 2015-11-04

data dodania: 2015-10-31

data dodania: 2015-10-22

data dodania: 2015-10-18

data dodania: 2015-10-18

data dodania: 2015-10-18

 Wyjście do kina grup IV i V.

16 października najstarsze grupy IV i V były w PCKiSz  na musicalu „ Śpiąca Królewna’’

przygotowanym przez Teatr Muzyczny z Wrocławia.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 

data dodania: 2015-10-18

data dodania: 2015-10-11

data dodania: 2015-09-24

                                         „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”

 

21 września 2015 r obchodzimy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Odbędzie się on po raz trzeci. Pierwszy raz dzieci z siedmiu ciechanowskich przedszkoli miały okazję spędzać czas razem.

                Każde przedszkole miało chwilę na autoprezentację, wspólne śpiewanie, tańce, przewidziano  takie atrakcje, jak bańki mydlane, wielkie puzzle, klocki, malowanie twarzy, konkursy, niespodzianki. Organizatorzy podkreślali, że ważna w tym wszystkim jest nie tylko zabawa, ale także integracja miejskich przedszkoli, różnych środowisk czy nawiązywanie kontaktów.
Przedszkolaki świętowały w hali sportowej przy ulicy 17-go Stycznia.
Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński.

data dodania: 2015-09-24

data dodania: 2015-07-13

data dodania: 2015-07-13

data dodania: 2015-06-19

 Krakowiaczek jeden…….

12 czerwca  sześć par tanecznych (6 dziewczynek i 6 chłopców) z grupy „Pracowite pszczółki” reprezentowały  nasze przedszkole na IX Turnieju Tańca Ludowego organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 5 w Ciechanowie. Przedszkolaki zaprezentowały polski taniec ludowy „krakowiak”. Jury w składzie: H. Bonisławska – dyrektor M. Przedszkola Nr 5, K. Kacprzak – wiceprezydent i R. Tarczyńska – kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Mały Ciechanów” jednogłośnie przyznali wszystkim występującym grupom tanecznym pierwsze miejsce. Turniej przebiegał w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

data dodania: 2015-06-19

 Po przeprowadzonych wstępnych eliminacjach przedszkolnych dzieci z grupy „Pracowite pszczółki” wybrały następujących przedszkolaków: Madzię Rzeczkowską, Kubę Cendrowskiego i Szymona Kreft, aby reprezentowali nasze przedszkole na Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą” organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury i  Sztuki w Ciechanowie. I tak 16 czerwca nasze przedszkolaki zaprezentowały się na scenie recytując następujące utwory:

Madzia Rzeczkowska – Cz. Janczarski „Wszyscy kochamy naszą stolicę”

Kuba Cendrowski – J. Tuwim „Murzynek Bambo”

Szymon Kreft – M. Konopnicka „Stefek Burczymucha”

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a jury przyznało pierwszą nagrodę za recytację Kubie Cendrowskiemu i Szymkowi Kreft. Chłopcy otrzymali dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca i książki.

            Myślę, że trafny był wybór kolegów z grupy.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do udziału w konkursie w ramach współpracy przedszkola z domem rodzinnym dziecka.

data dodania: 2015-06-19

data dodania: 2015-06-11

     9 czerwca grupa dziesięciorga dzieci z grup: Pracowite pszczółki i Leśne skrzaty odebrała z rąk dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie zbiorowe wyróżnienie dla M. Przedszkola nr 1 za udział w konkursie plastycznym „Świat baśni Hansa Christiana Andersena”. Uroczystość wręczenia dyplomów i drobnych upominków odbyła się w Kawiarni Artystycznej. Cała gala zakończyła się drobnym poczęstunkiem, a nagrodzone prace można oglądać w witrynach okiennych budynku Powiatowej Biblioteki Publicznej mającej siedzibę przy ulicy Warszawskiej. Zapraszamy do oglądania i podziwiania talentów plastycznych małych artystów.

data dodania: 2015-06-11

data dodania: 2015-06-02

data dodania: 2015-06-02

data dodania: 2015-06-02

  Mali sportowcy!

We wtorek 2 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbyła się już IV edycja MINI – OLIMPIADY PRZEDSZKOLNEJ.  W zawodach sportowych wzięły udział dwie 10 – osobowe drużyny: drużyna Pracowitych Pszczółek i drużyna Leśnych Skrzatów, przygotowanych przez panią Jolę Kamińską.  Po złożeniu przysięgi i krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się sportowe zmagania drużyn. Tym zmaganiom przyglądało się jury, a dopingowały przedszkolaki, które zasiadły na przygotowanych trybunach. Całe zawody sportowe przebiegały w miłej atmosferze, a zawodnicy przestrzegali zasad feir  play – uczciwej walki sportowej. . Choć zwyciężyła drużyna Leśnych skrzatów przewagą dwóch punktów, przegranych nie było. Wszyscy zawodnicy z rąk pani dyrektor otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Przedszkolaki z młodszych grup już zapowiedziały przygotowania do następnej edycji MINI – OLIMPIADY.

data dodania: 2015-06-02

 Pracowite pszczółki w Ratuszu !

We wtorek 12 kwietnia dzieci z grupy „Pracowite pszczółki” wybrały się do Ratusza na spotkanie z urzędującym panem prezydentem Krzysztofem Kosińskim. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w miłej atmosferze. Pan prezydent odpowiedział na wścibskie pytania przedszkolaków oraz opowiedział o swoich obowiązkach i  trudnej pracy. Po zwiedzeniu gabinetu dzieci podziękowały za miłe przyjęcie oraz obdarowały pana prezydenta drobnym, własnoręcznie wykonanym upominkiem. Przedszkolaki zwiedziły też „Salę Ślubów”, a pani Ela Szymańczyk opowiedziała krótko, na czym polega jej praca.  Po zakończonej wizycie przedszkolaki obdarowane lizakami przemaszerowały przez Plac Jana Pawła II wzdłuż fontanny i wróciły do przedszkola. Dziękujemy bardzo Karolinki mamie za zorganizowanie spotkania.

data dodania: 2015-05-14

data dodania: 2015-05-14

data dodania: 2015-05-14

 
30 kwiecień 2015 PRZEDSTAWIENIE " WIOSNA NA ŁĄCE" W WYKONANIU DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR.3 W CIECHANOWIE KL.I A. PRZEDSTAWIENIE OBEJRZAŁY  DZIECI Z GRUP I i II. PO CZYM WRĘCZYŁY UPOMINEK I NAGRODZIŁY BRAWAMI MAŁYCH ARTSTÓW.
data dodania: 2015-05-14

 W ramach realizacji treści patriotycznych w grupie III „Smerfy” i IV „Pracowite pszczółki”  w ostatnie dni kwietnia odbył się cykl zajęć poświęconych kształtowaniu poczucia przynależności do narodu i kraju. Dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych: godło, barwy narodowe i hymn. Zostały zapoznane z historią powstania państwa Polskiego. Poznały też historię powstania Ciechanowa, legendę o Łydyni i Zamku Książąt Mazowieckich. Na zajęciach plastycznych wykonały flagę Polski i w czwartek ruszyły na spacer ulicami miasta. Oglądały zabytki i miejsca pamięci narodowej. Obserwowały osoby, które wywieszały na budynkach fagi w związku z nadchodzącym Świętem Pracy, Dnia Flagi ,  Świętem Konstytucji 3 – go Maja i Dniem Unii Europejskiej.

data dodania: 2015-05-06

data dodania: 2015-04-26

data dodania: 2015-04-13

 Dnia 18 marca dwoje przedszkolaków: Karolinka Bartołd i Franio Kowalski  z grupy „Pracowite pszczółki” reprezentowało nasze przedszkole na VI Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „Wiersze Doroty Gellner” organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 6 w Ciechanowie. Karolinka recytowała wiersz pt: „Portret wiosny”,  a Franio pt: „Bosa osa” . Nasze przedszkolaki spisały się wspaniale zajmując pierwsze i drugie miejsce – tak zdecydowało trzyosobowe jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i drobne upominki. W czasie obrad jury uczestnicy konkursu spotkali się na słodkim poczęstunku. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Atmosfera była bardzo miła, ale mali aktorzy trochę się denerwowali. GRATULACJE!data dodania: 2015-03-22

 „Marzanno, Marzanno odpływaj prosimy ,

Nie chcemy już więcej żadnych oznak zimy…”

Ten fragment piosenki przyświecał dzieciom i paniom z grup: „Leśne skrzaty”, „Pracowite pszczółki” i „Smerfy” podczas wykonywania „Marzanny”. W piątek – 20 marca  dzieci z wyżej wymienionych grup wraz z paniami i „Marzanną – słomianą panną” wybrały się na powitanie wiosny i konkurs „Najładniejsza  Marzanna”, którego celem jest kultywowanie tradycji ludowej oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i przestrzennej organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki. Pogoda była piękna wiec i spacer udany. Wszystkie trzy grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Nasza „Marzanna” otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii – przedszkola, a konkurencja była bardzo duża. Do przedszkola dzieciaki wróciły z uśmiechem na twarzy, gaikiem – symbolem wiosny i  obdarowane nagrodami.

data dodania: 2015-03-22

 Wiosna na parapecie w gr. III.

10 marca dzieci z gr. III wybrały się do sklepu ogrodniczego w celu zakupienia nasion i cebulek do siewu i wsadzenia. Następnego dnia wspólnie z paniami zasiały nasionka kwiatów i wsadziły cebulki do przygotowanych pojemników. Założyły swój własny ogródek na parapecie okna w sali. Teraz codziennie będą pielęgnowały swoje roślinki.

data dodania: 2015-03-11

data dodania: 2015-02-19

 Dnia 13 lutego dzieci z grupy „Pracowite pszczółki” odwiedziły z programem artystycznym pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Pani dyrektor przywitała wszystkich mieszkańców i zaprosiła do obejrzenia krótkiego programu artystycznego z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Program obejmował:

·         Inscenizacja pt. „Dzień babci i dziadka”

·         Taniec „Wiewióreczka”

·         Inscenizacja „Królewna Gburka”

·         Taniec ludowy „Koziorajka”

·         Piosenki: „Królewna Gburka” i „W krainie baśni”

Po zakończonych występach dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki z życzeniami. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, słodkimi cukierkami i zostali zaproszeni do częstszego odwiedzania pensjonariuszy. Całemu spotkaniu przyglądał się redaktor z Tygodnika Ciechanowskiego, który robił zdjęcia, a pani dyrektor udzieliła krótkiego wywiadu.

Dziękujemy bardzo pani Ani Malinowskiej za pomoc w zorganizowaniu wizyty i tak miłe przyjęcie nas. 

data dodania: 2015-02-13

 

                                  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

                                                 ZAGRAŁA W PRZEDSZKOLU

 

 

                 W piątek 9 stycznia 2015 r. w naszym przedszkolu zbieraliśmy pieniądze na 23 Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem udało nam się zebrać 369 zł. 13 groszy.

W rolę wolontariuszy wcielili się Ania i Szymon z grupy „ Pracowite pszczółki”. 
data dodania: 2015-02-12

 Niech żyje bal.....
data dodania: 2015-02-10

data dodania: 2015-02-06

 Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia..... takimi oto wierszykami nasze maluszki powitały swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Ich święta.    

 
data dodania: 2015-02-06

 „Świąteczne ciasteczka – złote pierniczki” . Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki zapoznały się z historią pieczenia świątecznych ciasteczek, przepisem oraz znaczeniem - symbolem podstawowych składników:

·         mąka – owoc ziemi i pracy człowieka, symbol dostatku,

·         jajko – symbol początku,

·         miód – symbol zdrowia, bogactwa, pomyślności,

·         przyprawa do pierników – zapach korzenia przyciąga marzenia, kreatywne myśli i ułatwia ich realizację,

·         jeszcze tylko cukier, masło, soda lub proszek do pieczenia i  po połączeniu wszystkich składników ciasto zostało wyrobione, podzielone na części i rozwałkowane. Wycinaniem pierniczków zajęły się sprytne i pracowite przedszkolaki.

Zapach upieczonych pierników roznosił się po całym przedszkolu. Upieczone ciasteczka zostały ułożone w pudełku i czekają na lukrowanie i dekorowanie, które wykonają dzieciaki w czwartek, pakowanie w piątek, a w poniedziałek trafią na kiermaszowy stół.

Życzymy smacznego.

data dodania: 2014-12-18

 Dnia 15 grudnia dzieci z grupy IV „Pracowite Pszczółki” wzięły udział w Przeglądzie Przedstawień Kolędniczych JASEŁKA ‘2014, które organizowało Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki. Przedszkolaki pierwszy raz prezentowały swoje umiejętności teatralne na dużej, prawdziwej scenie. Przedszkolaki wcielając się w  role bohaterów „Szopki Betlejemskiej”opowiedziały w sposób tradycyjny historię narodzin Pana Jezusa. Opowieść przeplatana była śpiewem kolęd. Jury Konkursowe biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, spójność z elementami tradycyjnej obrzędowości ludowej oraz ogólny wyraz artystyczny artystom z naszego przedszkola przyznało wyróżnienie. Bardzo się cieszymy!

W godzinach przedpołudniowych 17 grudnia przedszkolaki zaprezentowały „Jasełka” dla całej społeczności przedszkolnej – Wigilia Przedszkolna – po obejrzeniu przedstawienia pani dyrektor złożyła życzenia świąteczne dla dzieci i personelu przedszkola, po czym nastąpiło dzielenia się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Dzieci z grupy „Pracowite Pszczółki” w godzinach popołudniowych trzeci raz z kolei odegrały role bohaterów „Szopki Betlejemskiej” dla najważniejszej publiczności – rodziców i rodzeństwa.

Spotkanie zakończyło się wizytą Mikołaja.

data dodania: 2014-12-18

data dodania: 2014-12-18

 Dnia 3 grudnia dzieci z grupy II Kubusie piekły wraz z Paniami pierniczki.

Pierniczki były pieczone na kiermasz świąteczny. I etap mają już za sobą - pierniczki gotowe i bardzo smaczne!

Teraz w pudełeczkach miękną i czekają na lukrowanie. Zabawa była pyszna.

 
data dodania: 2014-12-03

 Przedświąteczną gorączkę czas zacząć ;-) . Dzieci z grupy "Krasnale" wraz ze swoimi paniami w miniony wtorek tj. 2 grudnia po raz pierwszy odbyły warsztaty kulinarne , podczas których, własnoręcznie przygotowały ciasto na pierniczki a następnie odbyła się nauka wałkowania i wycinania ciasteczek. Zapach unosił się w całym przedszkolu. Po upieczeniu w przedszkolnej kuchni odbyła się bardzo wyczekiwana przez dzieci degustacja. Kolejnym etapem warsztatów będzie zdobienie kolorowym lukrem i posypką, a następnie pakowanie do ozdobnych torebek i sprzedaż podczas kiermaszu, który odbędzie się 15 grudnia.
data dodania: 2014-12-03

 
data dodania: 2014-12-01

 
data dodania: 2014-12-01

data dodania: 2014-11-27

 
data dodania: 2014-11-27

data dodania: 2014-11-24

data dodania: 2014-11-23

data dodania: 2014-11-02

      Dnia 22 października 2014 r. od godziny 9.30 gościliśmy w przedszkolu pracownika płockiego ZOO- p.E.Iwańską. Przybliżyła nam ona ciekawostki związane ze zwierzętami- mieszkańcami ZOO.Opowiedziała między innymi o słoniach, żołwiach, sowach i lwach.Dzieci wykazały się bogatą wiedzą na temat

tych właśnie zwierząt.

         Najważniejszym gościem był jednak LUDWIK-jaszczurka australijska - agama brodata a najfajniejszą atrakcją – możliwość jej dotknięcia i pogłaskania oraz wykonania wspólnego zdjęcia.

Dzieci dowiedziały się, że agamy mają ciało szorstkie, chropowate, potrafią się wspinać i nie wydają żadnych odgłosów. Chętnie żywią się kwiatkami mniszka lekarskiego oraz listkami bazylii, koniczyny i melisy.

          Na zakończenie zaproszono wszystkie dzieci do odwiedzenia zwierząt w ZOO w Płocku.

        

data dodania: 2014-10-28

 Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego trwa dalsza współpraca przedszkola z Powiatową Biblioteką Publiczną, która ma swoją siedzibę przy ulicy Warszawskiej. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pani bibliotekarka Janina Wichowska raz w miesiącu odwiedza dzieci z grupy III „Smerfy” i z grupy IV „Pracowite pszczółki” czytając im ciekawe książki. Tematyka spotkań często dotyczy realizowanych przez nauczycielki tematów kompleksowych ale też bywają i niespodzianki. Przedszkolaki uwielbiają spotkania z panią Janiną i z niecierpliwością czekają na kolejne. Spotkania te przyczyniają się do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. 

data dodania: 2014-10-28

data dodania: 2014-10-23

data dodania: 2014-10-23

 Dnia 23 października dzieci z grupy IV „Pracowite pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Polskiego Banku Spółdzielczego, który mieści się w Ciechanowie przy ulicy Warszawskiej. Przedszkolaki zwiedzały pomieszczenia banku, a pani dyrektor wspólnie z innymi pracownikami zapoznała dzieci ze specyfiką pracy pracowników placówki. Czas spędzony w budynku banku upłynął w bardzo miłej atmosferze. Każde dziecko czuło się wyróżnione oraz nagrodzone  drobnymi upominkami i „Dyplomem małego bankowca”.

Bardzo dziękujemy dyrekcji Banku Spółdzielczego za tak miłe i serdeczne przyjęcie dzieci.

Dziękujemy też pani Renacie Kreft za zorganizowanie wycieczki.

data dodania: 2014-10-23

 W dniu 25.09. 2014r. w naszym przedskolu gościliśmy aktorów z teatru " Fraszka" z Warszawy. Zaprezentowali nam przedstawienie pt. "Złoty kurczak". Dzieciom bajka bardzo się podobała, niektórzy po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu :-)
data dodania: 2014-09-25

data dodania: 2014-06-30

data dodania: 2014-06-30

data dodania: 2014-06-30

data dodania: 2014-06-30

data dodania: 2014-06-30

data dodania: 2014-06-15

data dodania: 2014-06-15

data dodania: 2014-06-03

data dodania: 2014-06-02

 30 maja w gr V odbyły się uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały program artystyczny- wiersze, piosenki. Następnie wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Po tym przygotowaliśmy konkurs dla rodziców- zadaniem ich było odnaleźć siebie na portretach namalowanych przez dzieci. Kolejną niespodzianką , którą przygotowaliśmy był zabieg kosmetyczy- "satynowe dłonie" dla spracowanych dłoni rodziców. Zabiegi przeprowadziły panie wizażystki kosmetykami firmy Mary Kay. Odbyło się losowanie 3 nagród dla uczestników zabiegu. Po wszystkim był słodki poczęstunek. Uroczystość  była bardzo udana.
data dodania: 2014-06-02

data dodania: 2014-06-02

 19 maja dzieci z gr "KUBUSIE" uczestniczyły w uroczystych obchodach Dnia Przedszkolaka  z janem Brzechwą , ordanizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną
data dodania: 2014-05-23


Dnia 13 maja dzieci z wszystkich grup wiekowych odbyły godzinne spotkania z panem Aleksandrem Rębaczem  - mistrzem pszczelarstwa, który zaprezentował prelekcję na temat „W świecie pszczół”. Podczas rozmowy dzieci zostały zapoznane z:

·         rodzajami mieszkań – ulami

·         strojem pszczelarza – bartnika

·         zwyczajami pszczół

·         narzędziami pszczelarza

Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w pokazie szklanego ula z żywymi pszczołami z możliwością obserwacji pszczół przez lupę.

Następnym etapem spotkania była degustacja pyłku kwiatowego (witaminek życia) i miodu na plasterkach wafelka. Podczas pracy przy stolikach dzieci samodzielnie wykonały świeczkę z wosku pszczelego. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał „Certyfikat”, słoiczek z miodkiem, magiczną pałeczkę i został zachęcony do spożywania miodku każdego dnia. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci jak i pracowników przedszkola. Było bardzo ciekawie!

data dodania: 2014-05-14

data dodania: 2014-05-09

data dodania: 2014-05-08

data dodania: 2014-05-08

 Koniec kwietnia to dobry czas na realizację treści z obszaru działalności edukacyjnej przedszkola – wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne, które są jednym z zadań zawartych w rocznym planie pracy placówki – „Moja rodzina i moje miasto”.

Dzieci z grupy „Kubusie” podczas  realizacji tematu „Spacerkiem po Ciechanowie” zostały zapoznane z historią Ciechanowa. Potrafią wymienić zabytki i podać kilka informacji na temat swojego miasta ; wskazać Polskę, stolicę i Ciechanów na mapie; potrafią wymienić symbole narodowe: godło, flaga, hymn oraz podać kilka informacji na temat swojego kraju.  Zapoznały się też z flagą Unii Europejskiej. 

W nawiązaniu do obchodów majowych świąt państwowych: Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 – go Maja dzieci wykonały samodzielnie flagę narodową z omówieniem jej barw, którą zabrały do domu w celu wykorzystania jej na wspólnym, majowym  spacerze z rodzicami.  

data dodania: 2014-05-08

data dodania: 2014-05-07

data dodania: 2014-04-27

 23 kwietnia w grupie III i V  w ramach  tygodnia zdrowia , który w tym roku przebiega pod hasłem "Witaminki , witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki" odbyły się warsztaty kulinarne.W grupie III dzieci wraz z Panią wykonały piękne i kolorowe szaszłyki owocowe, natomiast dzieci z gr V przyrządziły przepyszne soki ze świeżych owoców i warzyw. Po przygotowaniu odbyła się degustacja, aż miło było patrzeć jak dzieci ze smakiem piją soki i jedzą szaszłyki owocowe.
data dodania: 2014-04-23

data dodania: 2014-04-17

data dodania: 2014-04-14

 Udział w konkursie zorganizowanym przez MP.5 wzięły trzy dziewczynki z gr. V Julia, Zuzia i Amelia. Dziewczynki godnie prezentowały nasze przedszkole. wykonały piosenkę pt. "Maszeruje Wiosna"
data dodania: 2014-04-07

 Dzieci z grupy Kubusie w środę, 2 kwietnia  wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie mieszczącej się przy ulicy Warszawskiej. Przedszkolaki  w „kąciku dla dzieci” zostały zapoznane ze sposobem korzystania z wypożyczalni książek oraz zostały zaproszone wraz z rodzicami do odwiedzenia biblioteki w celu  założenia karty, która pozwoli na wypożyczanie książek. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę o wiośnie i zbliżających się świętach Wielkanocnych. Przedszkolaki samodzielnie wybierały sobie książki z półek i oglądały. Na zakończenie wyrecytowały wiersz M. Konopnickiej „Stefek Burczymucha” i przekazały prace plastyczne na temat „Twórczość M. Konopnickiej, które maja zawisnąć w oknach biblioteki. Zapraszamy do oglądania wystawki. W drodze powrotnej dzieci weszły do księgarni w celu zakupienia książek do klasowej biblioteczki – wybór padł na książki z serii „Franklin”.

data dodania: 2014-04-02

data dodania: 2014-03-27

data dodania: 2014-03-27

 Od czterech lat w naszym przedszkolu organizowany jest ,,Dzień Teatru”.

Tegoroczna impreza odbyła się 26.03.2014r i miała na celu przybliżyć dzieciom twórczość

Marii Konopnickiej.

W zabawie w aktorstwo wzięły udział wszystkie grupy wiekowe.

Otwarcie uroczystości nastąpiło po zaśpiewaniu przez wszystkich dzieci piosenki

,,Magiczne miejsce”.

Grupa I (3 latki) przygotowały utwór ,,Pranie” oraz tańce ,,Poleczka kłanianka” i ,,Krasnoludki idą”

Grupa II (4latki) przygotowały utwór ,,Stefek Burczymucha”

Grupa III (4-5 latki) utwór ,,Czy to bajka czy nie bajka” oraz zabawa przy piosence ,,My jesteśmy krasnoludki”.

Grupa IV (5 latki) utwór ,,Parasol”

Grupa V( 6 latki) ,,Nasze kwiaty” oraz ,,Powitanie wiosny”

Występy dzieci miały spory  ładunek emocji i widać było , że wszystkie dzieci i panie włożyły wiele serca i pracy w przygotowanie i wykonanie swoich przedstawień.

Po prezentacji  utworów literackich nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,

,Twórczość Marii Konopnickiej” , której  autorem byli rodzice i dzieci.

Następnego dnia tj. 27.03.2014r miało miejsce spotkanie dzieci z panem Mirosławem Krejpowicz , który wzbogacił wiedzę dzieci na temat życia i twórczości pani Marii Konopnickiej oraz ciekawych zabytków Ciechanowa.

Za ogromną wiedzę dzieci, gość  nagradzał pamiątkami
data dodania: 2014-03-27

data dodania: 2014-03-27

data dodania: 2014-03-27

data dodania: 2014-03-24

 21 marca dzieci z grupy V wraz z paniami pojechały do " Mamutowa" przywitać wisnę i pożegnać zimę. W wycieczce uczestniczyły również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Każda  grupa wraz z paniami przygotowała Marzannę. Marzanny zostały ocenione przez jurorów a następnie wspólnie poszliśmy nad rzekę aby spalić a następnie utopić Marzanny tak jak to nakazuje tradycja. po powrocie dzieci wspaniale się bawiły, jeździły bryczką, zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni, piekły kiełbaski . Piękna pogoda dopełniła moc wrażeń i dobrą zabawę.
data dodania: 2014-03-23

data dodania: 2014-02-16

data dodania: 2014-02-14

data dodania: 2014-02-14

data dodania: 2014-02-14

data dodania: 2014-02-14

 Dnia 31 stycznia 2014 roku dzieci z grup:  „Kubusie”, „Leśne Skrzaty”, „Biedronki” i „Niezapominajki”  prowadziły obserwacje astronomiczne  w Mobilnym Planetarium. Przedszkolaki z wielka uwagą leżąc na plecach obserwowały sklepienie niebieskie, a na nim konstelacje gwiazd , Księżyc i Zodiak. Z zainteresowaniem śledziły ruchy planet Układu Słonecznego wokół Słońca. Ruch Ziemi po orbicie wokół Słońca wzbudził wiele emocji . Dzieci zobaczyły też gwiazdy dużo, dużo większe od Słońca. Na zakończenie pani Ula opowiedziała krótko o naszym uczonym Mikołaju Koperniku. 

data dodania: 2014-02-03

data dodania: 2014-01-27

    Dzieci z naszej grupy odwiedziła pani Hania, która pracuje w przedszkolnej kuchni. Opowiedziała dzieciom o sposobie przygotowywania dla nich posiłków. Zaznaczyła, że są one przygotowywane ze zdrowych produktów i świeżych warzyw. Zachęciła dzieci do spożywania przygotowanych posiłków, surówek, warzyw i owoców. Następnie zaprosiła nas do zwiedzenia pomieszczeń kuchennych. Dzieci oglądały magazyn, miejsce, gdzie obierane są warzywa i ziemniaki; kuchnię, gdzie gotowane są obiady i zmywalnię. Dzieciom wizyta bardzo się podobała, niektóre z nich wcieliły się w rolę kucharki. Bardzo dziękujemy pani Hani za uatrakcyjnienie nam zajęć i przybliżenie pracy kucharki. 

data dodania: 2014-01-27

  

Czy może być lepsza okazja do integracji, niż wspólne śœpiewanie, zabawa i 
praca nad świątecznymi ozdobami? Na bożonarodzeniowe warsztaty   w przedszkolu 
zaprosiliœmy rodziców.
 
 Na œświątecznych warsztatach w  grupie  LEŚŒNE SKRZATY rodzice wraz z dziećmi 
wykonywali stroiki  œświąteczne.  Efektem wspólnej pracy były  przepiękne 
bożonarodzeniowe  ozdoby.  Niektóre wykorzystano do dekoracji holu 
przedszkolnego  a cz궜ć prac trafiła na kiermasz świąteczny zorganizowany w  
przedszkolu.

data dodania: 2013-12-30

 17 grudnia dzieci z gr V pod opieką pani Joli i Wioli wystąpiły w CKiSz na powiatowym przeglądzie "Jasełek" . Występ był bardzo ładny o czym świadczy to , że zajęliśmy II miejsce. 
data dodania: 2013-12-27

 Ostatni tydzień upłynął w bardzo świątecznej atmosferze we wszystkich  grupach w naszym przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne z udziałem rodziców i Św. Mikołaja. było pieczenie pierniczków i kiermasz świąteczny.
data dodania: 2013-12-27

 Tradycyjnie jak co roku o tej porze w naszym przedszkolu unosi się zapach pierniczków. Dzieci ze wszystkich grup wraz z paniami pieką pierniczki , które będziemy sprzedawać na kiermaszu świątecznym.
data dodania: 2013-12-10

data dodania: 2013-12-10

data dodania: 2013-12-10

data dodania: 2013-12-04

 29 listopada w naszym przedszkolu zorganizowany został "Poranek Andrzejkowyk" dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zabawach. Całość  poprowadziła pani Wioletta Tobolska i Joanna Chełmińska. Impreza miała na celu poszerzenie wiadomości  na temat tradycji andrzejkowej w naszym kraju,a także stworzenie atmosfery radości , zadowolenia ze wspólnej zabawy, rozwijanie twórczej aktywności.
data dodania: 2013-12-03

data dodania: 2013-11-29

 Dnia 21 listopada 2013 roku troje dzieci z grupy II „Kubusie” reprezentowalo nasze przedszkole na konkursie recytatorskim „Pory Roku” organizowanym przez M. Przedszkole Nr 8 w Ciechanowie. Marysia Szymańczyk, Szymek Kret i Piotruś Żebrowski wyrecytowali wierz Doroty Gellner „Jesienny pociąg”. Wszyscy uczestnicy byli bardzo mile przyjęci przez organizatorów konkursu, a jury wszystkim  przyznało równorzędne nagrody. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem. 

data dodania: 2013-11-27

 20 listopada dzieci z gr V " Niezapominajki" wraz z panią Wiolą odwiedziły pobliski bank PKO B.P. Możliwość odbycia tak ciekawej wycieczki zawdzięczamy pani Romanowskiej, która pomogła w zorganizowaniu wizyty. Na miejscu bardzo miło przyjęła dzieci pani kierownik Iwonka, która zapoznała dzieci ze specyfiką pracy w poszczególnych oddziałach. Po przedstawieniu najważniejszych informacji panie zorganizowały konkurs z nagrodami z wiedzy o bankowości, dzieci bardzo dużo zyskały po tak wspaniałej wizycie. Jeszcze raz gorąco dziękujemy.
data dodania: 2013-11-21

 

                                               „ Cała Polska czyta dzieciom"

                  W ramach wyżej wymienionej akcji gościliśmy w naszym przedszkolu , w grupie II

  w dniu19.11.2013 r uczennice Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie wraz z nauczycielką panią Anną

 Szymańską. Dziewczynki przedstawiły przedszkolakom wiersze znakomitych poetów i twórców

 klasyki dziecięcej – J. Tuwima , J. Brzechwy  i D. Gellner. Uczennice zaprezentowały również

 wiersz pt.”Kaczka -dziwaczka „ a dzieci wykonały prace plastyczną na temat wiersza. 

Kolejne spotkanie odbyło się  w środę 20 listopada tym razem gościły trzy uczennice z IV Liceum Ogólnokształcącego z klasy pani Doroty Smolińskiej. Dziewczynki czytały wybrane bajki z książki "Baśnie świata". Była bajka o pastuszku i wędrowniczku, o osiołku i o lisie. Były też wspólne tradycyjne zabawy ruchowe "Stary niedźwieź śpi" , "Krokodyl". Dzieci ze starszymi koleżankami śpiewały piosenki o misiach i jagódkach. Były też słodkie niespodzianki. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały starszym koleżankom zabawą ruchową "Jak przyjemnie maszerować" i zaprosiły na następne spotkanie.

Dnia 26 listopada w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci z grupy "Krasnale" odwiedziła babcia Ani Kopytowskiej, która przeczytała  bajkę pt. "Roszpunka". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki i zaprosiły babcię Lusię na następne spotkanie.

 

 Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

data dodania: 2013-11-20

 W dniu 14 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty techniczne, podczas których dzieci ze wszystkich gruppod bacznym okiem prowadzących wykonały odlewy gipsowe. Dzieciom warsztaty bardzo się podobały z niecierpliwością czekają na dalszą część warsztatów,  a mianowicie własnoręczne malowanie wykonanych odlewów.
data dodania: 2013-11-14

data dodania: 2013-11-13

 7 listopada dzieci z gr.V 'Niezapominajki" wraz z paniami Jolą i Wiolą byli z wizytą w siedzibie Sądu Rejonowego w Ciechanowie przy ul. Mikołajczyka. Możliwość odbycia takiej wycieczki zawdzięczają Pani Kasi Piotrowskiej, która wszystko zorganizowała. Wspólnie ze swoim kolegą z pracy Panem Maćkiem Perczyńskim zapoznali dzieci ze specyfiką pracy w Sądzie. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę sędziego, prokuratorów, adwokatów, świadków, widowni- wspólnie odgrywając scenki dramowe. Wizyta dzieciom bardzo się podobała , po powrocie do przedszkola długo jeszcze wspominały opowiadając kolegom i koleżankom " jak to było fajnie" ;-).
data dodania: 2013-11-10

data dodania: 2013-11-04

 Dzieci z gr V wraz ze swoimi Paniami odwiedziły pobliski cmentarz Rzymsko -Katolicki przy parafi św. Tekli przy ul. Płońskiej. Zapalając znicze na grobach Nieznanych żołnierzy pokazaliśmy, że dzisiejsza "młodsza młdzież" pamięta o tych, których już nie ma wśród nas , bo zginęli 16.01.1954 roku na dziedzińcu ciechanowskiego ratusza.
data dodania: 2013-11-04

data dodania: 2013-10-27

 16 października dzieci w z gr V z p. Wioletką podjęli wyzwanie pieczenia chleba z ziarnem. Zajęcia kulinarne bardzo dzieciom przypadły do gustu. Wspólnie przygotowali rozczyn na chleb następnie wymieszali niezbędne składniki. Jakież było zdziwienie dzieci gdy po tym jak ciasto zostało odstawione na 20 min podwoiło swoją objętość , niektóre dzieci śmiałysię, że to jakieś czary . po wyrośnięciu ciasto przełożono do blaszek i włożono do pieca w przedszkolnej kuchni.Po upieczeniu zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Następnego dnia odbyła się degustacja, kromki chleba zostały rozczęstowane wśród dzieci, pań i rodziców . Wszystkim bardzo smakował! Pycha!
data dodania: 2013-10-17

 W ramach akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka pod hasłem "Zboża zjadamy energię z nich mamy" dzieci z gr IV i V wykonały prace na konkurs pt. " Zbożowa mandala". Przedszkolaki przyniosły ziarna zbóż, kasze, ryż, makarony, nasiona, z tych to właśnie materiałów wykonały przepiękne prace na bazie koła. Z prac została zrobiona wystawa na holu górnym, Dzieci wraz z rodzicami po kilka razy podziwiają soje arcydzieła. Prace w formie zdjęć zostaną wysłąne na konkurs do redakcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, czekamy na nagrody!
data dodania: 2013-10-17

Gupa I „Krasnale’ ’nawiązała współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Ciechanowie. Cyklicznie, co miesiąc w naszej grupie będą się odbywać spotkania z p. Janiną Wichowską, która będzie przychodziła czytać dzieciom książki ze zbiorów biblioteki.

10 października pani Nina przyszła do dzieci ze zbiorem wierszy j. Brzechwy. Dzieci wysłuchały dwóch utworów „ Żuk’’ i  „Jajko’’. Dzieci szybko nawiązały kontakt z panią Niną i umówiły się na kolejne spotkanie w przedszkolu.

data dodania: 2013-10-15

data dodania: 2013-10-15

data dodania: 2013-10-08

 Zajęcia w gr. II w ramach akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka pod hasłem "Zboża zjadamy, energię z nich mamy"
data dodania: 2013-10-08

 4.10.2013r. z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska dzieci z grupy IV i V wykonały z korków owady pszczoły i biedronki. Pracę plastczną poprzedziła rozmowa nt ochrony zwierząt, wspólnie  oglądaliśmy albumy ze zwierzętami. Ku naszej radości dzieci posiadają ogromną wiedzę na  temat zwierzątoraz ich pielęgnacji i ochrony.
data dodania: 2013-10-08

data dodania: 2013-09-25

 Podczas obchodów Dni Ciechanowa, na Placu Jana Pawła, Dzieci z naszego Przedszkola zaprezentowały swoje zdolności artystyczne. Grupa "żabki" zatańczyła taniec ludowy " krakowiak", nieco starsi koledzy zaprezentowali wiersz " Rzepka". Występ bardzo się wszystkim podobał. 
data dodania: 2013-09-25

 Jak co roku dzieci z grupy V Niezapominajki wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się jak dbać o środowisko. Dzieci bardzo chętnie porządkowały teren wokół przedszkola a przy tym świetnie się bawiły rywalizując ze sobą, która drużyna staranniej i szybciej sprzątnie swój teren.
data dodania: 2013-09-24

 
    W dniach 28 – 30 sierpnia 2013 roku w grupie I 3-latków odbyły się spotkania adaptacyjne dla dzieci z rodzicami. Tematem spotkań było: wzajemne zapoznanie się dzieci i rodziców, zapoznanie się z nauczycielkami, poznanie sali i pomieszczeń przedszkola; zabawy integracyjne z udziałem dzieci i rodziców oraz przełamywanie oporów związanych z leżakowaniem.
Celem spotkań było: przełamywanie u dzieci bariery strachu, związanej z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej
W spotkaniach adaptacyjnych uczestniczyło 25 dzieci. Wszystkie, które się zgłosiły.
data dodania: 2013-09-09

data dodania: 2013-06-18

Dnia 4 – czerwca dzieci z grupy „Krasnale” z okazji Dnia Dziecka udały się do sali zabaw KreatyFka. Było to nasze pierwsze wyjście poza teren przedszkola. Przedszkolaki przez godzinę świetnie się bawiły. Były też wspólne zabawy ze śpiewem i elementami tańca, malowanie twarzy i indywidualne zabawy wg zainteresowań dzieci. Każde dziecko na zakończenie wspólnej zabawy otrzymało książeczkę. Muszę dodać, przedszkolaki spisały się SUPER!
data dodania: 2013-06-10

data dodania: 2013-06-10

data dodania: 2013-06-05

Dzieci z grupy IV po raz kolejny 27 maja 2013 odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 3.  Uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez terapeutę panią Beatę Szczepkowską, która prowadzi dogoterapię. Tym razem w zajęciu uczestniczyła suczka Tola.
Na początku spotkania pani Beata rozmawiała z dziećmi na temat właściwego odżywiania i pielęgnowania psów w domu. Zaprezentowała kilka umiejętności Toli, które wykorzystuje w terapii. Następnie dzieci mogły bawić się z suczką: dziewczynki czesały ją, chłopcy i dziewczynki karmili Tolę, wspólnie pokonywali tunel. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach z suczką.
 
data dodania: 2013-06-01

23 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci od początku do końca samodzielnie wykonywały odlewy z gipsu. Sprawiło to dzieciom wiele radości , a efekt koncowy był niesamowity. zapraszamy do fotogalerii.
data dodania: 2013-05-24

data dodania: 2013-05-24

DZIEŃ STRAŻAKA  W PRZEDSZKOLU
   W dniu 21.V. 2013r. odbyło się spotkanie  z pracownikami Powiatowej Straży Pożarnej.
Rozpoczęło się od pogadanki z dziećmi na temat „Specyfiki pracy strażaka” i omówiono zachowania dzieci w sytuacjach zagrożenia. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu pożarnictwa i znajomością numerów alarmowych : 997, 998, 999.
  Następnie na terenie przedszkola odbył się pokaz i prezentacja sprzętu gaśniczego w akcji.
Dzieci zachwycone były wyglądem wozu strażackiego i całego sprzętu pożarniczego.
 
data dodania: 2013-05-23

data dodania: 2013-05-20

data dodania: 2013-05-20

Wizyta w księgarni i bibliotece
8 maja grupa IV podczas spaceru po deptaku na ulicy Warszawskiej odwiedziła księgarnię i bibliotekę.
W księgarni dzieci oglądały różne książeczki w dziale dla dzieci. Mogły wybraną książkę obejrzeć i odłożyć na półkę. Wspólnie z nauczycielką dokonały zakupu książki pt. „Recepta na uśmiech’’ wraz płytą CD.
W bibliotece pani Janina Wichowska pokazała dzieciom kącik książek dla dzieci i zachęciła je do korzystania z biblioteki. Przeczytała dzieciom książkę „Murzynek Bambo’’ J. Tuwima.  Dzieci zaprezentowały wiersz J. Tuwima „Okulary’’. Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci umówiły się na spotkanie z panią Wichowską w przedszkolu.
 
data dodania: 2013-05-09

Od 22 do 26 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzony był Tydzień Zdrowia i Czystości. W ramach tej akcji odwiedził nas lekarz, pielęgniarka, prowadzone były zajęcia poświęcone tej tematyce. Na zakończenie tygodnia dzieci pod bacznym okiem nauczycielek przygotowały kiermasz zdrowej żywności pod hasłem " Jedz zdrowo kolorowo".
data dodania: 2013-04-30

data dodania: 2013-04-18

data dodania: 2013-04-03

Taki nastrój jest w teatrze , że zachwycam się gdy patrzę...
data dodania: 2013-04-03

data dodania: 2013-03-07

data dodania: 2013-02-14

data dodania: 2013-02-08

data dodania: 2013-01-22

data dodania: 2013-01-22

data dodania: 2013-01-03

data dodania: 2013-01-03

data dodania: 2013-01-03

data dodania: 2012-12-01

                      
data dodania: 2012-12-01

data dodania: 2012-11-29

data dodania: 2012-11-17

data dodania: 2012-11-17

data dodania: 2012-11-06

data dodania: 2012-11-06

data dodania: 2012-10-31

data dodania: 2012-10-25

data dodania: 2012-10-05

data dodania: 2012-10-05

Zajęcia poświęcone bezpieczeństwu dzieci poprowadziła pani Policjantka, która przypomniała naszym przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze jak również sytuacje z życia codziennego, których należy unikać.
data dodania: 2012-10-05

data dodania: 2012-09-21

data dodania: 2012-09-19

data dodania: 2012-09-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-07-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-19

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-06-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-05-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-12

Warsztaty wielkanocne.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-04-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-18

    Dnia 7 marca 2012 roku grupa IV 5-latki uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
   
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-03-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-28

Wizyta w Szkole Podstawowej Nr 4 w Ciechanowie


Dnia 22 lutego dzieci z grup: IV 5-latków i V 6-latków odwiedziły na zaproszenie nauczycieli i uczniów Szkołę Podstawową Nr 4 w Ciechanowie przy ulicy Płońskiej. Na wstępie obejrzały przedstawienie pt. "Księżniczka na ziarnku grochu'
przygotowane przez uczniów z kółka teatralnego. Następnie zwiedziły szkołę: bibliotekę szkolną, świetlicę, sale w których
uczą się dzieci z  klasy I i dzieci sześcioletnie. Przeszły się korytarzem, gdzie uczą się dzieci  w czasie przerwy. Miały możliwość obserwować zachowanie uczniów podczas przerwy. Na pożegnanie każdy otrzymał balon z tarczą szkoły. W radosnym nastroju dzieci powróciły do przedszkola.
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-26

" Droga Babciu drogi Dziadku mamy dla Was dziś po kwiatku...."
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-23

21 lutego 2012 odwiedziła nas pani Bogusława Hodyl autorka książek dla dzieci i aktoka wraz ze swoim teatrzykiem. Zaprezentowała nam swoją twórczość, a następnie przedstawienie pt. " Strach na wróble"
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-21

Tak się bawiliśmy... 
komentarzy: (0)
data dodania: 2012-02-20