Strona głowna  /  O przedszkolu
O przedszkolu

Miejskie Przedszkole nr 1 jest zlokalizowane na terenie miasta Ciechanowa w dzielnicy Śródmieście. W pobliżu znajduje się osiedle mieszkaniowe , Sąd Rejonowy i budynek telekomunikacji oraz  sklepy zlokalizowane w centrum miasta. Korzystne położenie placówki sprzyja atrakcyjności placówki i popularności wśród rodziców zapisujących dzieci do przedszkola.
Budynek przedszkola został oddany do użytku w roku 1970 . Jest to typowy obiekt przeznaczony dla placówek wychowania przedszkolnego i spełniający wymagania właściwe dla lat siedemdziesiątych.
Na parterze znajdują się trzy sale zabaw z łazienkami dla dzieci, pomieszczenia administracyjne i szatnia dzieci . Na piętrze są dwie sale zajęć
 z łazienkami oraz jedna zaadoptowana z sali zabaw ruchowych,  pokój nauczycielski  i kuchnia przedszkolna .

W piwnicy znajdują się pomieszczenia gospodarcze i magazyny.

Przedszkole posiada duży teren zabaw, podzielony na poszczególne grupy wiekowe ze sprzętem dostosowanym do potrzeb i możliwości ruchowych dzieci. Teren jest zadrzewiony, umożliwia zabawę dzieciom w pogodne i słoneczne dni.

Z historii przedszkola .

Przedszkole istnieje od 1945 roku , jest najstarszą placówką tego typu na terenie miasta.

Pierwszą siedzibą przedszkola był drewniany barak przy ulicy Augustiańskiej. Od 1970 roku placówka zajmuje budynek przy ulicy Nadfosnej 12.

Organem prowadzącym jest Gmina Miejska  Ciechanów. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie Delegatura w Ciechanowie.

Pracownicy przedszkola

W placówce zatrudnionych jest 25 osób,  w tym: 12 nauczycielek , 13 pracowników administracji i  obsługi.

Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie

Kadra pedagogiczna posiada następujące kwalifikacje zawodowe :

·         11 nauczycielek wykształcenie wyższe magisterskie o specjalności wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna, w tym 2 posiadają studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej, 1 z gimnastyki korekcyjnej, 1 z języka angielskiego.

·         8 nauczycielek posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego, 2 nauczycieli mianowanego, 1 kontraktowego i 1 rozpoczęła staż na nauczyciela kontraktowego .

Nauczycielki systematycznie doskonalą swój warsztat pracy uczestnicząc w różnorodnych formach dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Dyrektorem Miejskiego Przedszkola nr 1 jest mgr Renata Kowalik

Obsada grup:

grupa I- mgr Bożena Pigut, mgr Renata Kowalik, woźna- Beata Kaszuba

grupa II- mgr Joanna Wilk , mgr Anna Węgrodzka, woźna- Paulina Frankowska

grupa III mgr Joanna Chełmińska, mgr Dorota Podgórska,woźna- Elżbieta    Zimnowodzka, pomoc Agnieszka

Borzuchowska

grupa IV- mgr Iwona Woźniak, mgr Marta Sosnowska, woźna- Bogumiła Cendrowska,

grupa V- mgr WiolettaTobolska , mgr Jolanta Kamińska , woźna Dorota Adamiak

grupaVI - Karolina Poznańska , mgr Ewelina Adamczyk, woźna- Magdalena Chojnowska-Radulska

Pozostali pracownicy to: Teresa Klimkowska- samodzielny referent, Aleksandra Kucharska- intendent, Danuta Oglińska, Hanna Kontraktewicz -pomoc kuchenna, Hanna Żmijewska - kucharka,  pracownik gospodarczy- Tadeusz Ostrowski

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-24