To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria  /  zajęcia w gr. II- Spacerkiem po Ciechanowie
zajęcia w gr. II- Spacerkiem po Ciechanowie
data dodania: 2014-05-08

Koniec kwietnia to dobry czas na realizację treści z obszaru działalności edukacyjnej przedszkola – wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne, które są jednym z zadań zawartych w rocznym planie pracy placówki – „Moja rodzina i moje miasto”.

Dzieci z grupy „Kubusie” podczas  realizacji tematu „Spacerkiem po Ciechanowie” zostały zapoznane z historią Ciechanowa. Potrafią wymienić zabytki i podać kilka informacji na temat swojego miasta ; wskazać Polskę, stolicę i Ciechanów na mapie; potrafią wymienić symbole narodowe: godło, flaga, hymn oraz podać kilka informacji na temat swojego kraju.  Zapoznały się też z flagą Unii Europejskiej.

W nawiązaniu do obchodów majowych świąt państwowych: Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 – go Maja dzieci wykonały samodzielnie flagę narodową z omówieniem jej barw, którą zabrały do domu w celu wykorzystania jej na wspólnym, majowym  spacerze z rodzicami.