Jagódki Sprzątają świat 2020

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Dlatego 18 września, po zajęciach dydaktycznych, dzielne i pełne zapału przedszkolaki z grupy V ,,Jagódki"  wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.Po wysprzątaniu placu zabaw i trenu wokół przedszkola dzieci uczestniczły w sadzeniu sadzonek drzew , które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa w ramach Ogólnopolskiej akcji Sadzimy drzewa.

A.W