Spacerkiem po Ciechanowie

Dzieci z grupy „Leśne skrzaty” w piątek 17 czerwca wybrały się na pierwszą wycieczkę do Powiatowej Biblioteki Publicznej na ulicę Warszawską, w której panie bibliotekarki zapoznały dzieci ze sposobem korzystania z wypożyczalni i rodzajami książek. Po drodze zatrzymały się pod pomnikiem św. Piotra – patrona naszego miasta. Sprawdzały godzinę na zegarze słonecznym, odwiedziły też pracownię zegarmistrza pana Ostromeckiego, gdzie podziwiały zgromadzone  zegary. W powrotnej drodze w księgarni  zakupiliśmy książkę do naszej klasowej biblioteczki „Franklin gubi się w lesie”.

B.P