Powitanie wiosny

„Marzanno, Marzanno odpływaj prosimy ,

Nie chcemy już więcej żadnych oznak zimy…”

Ten fragment piosenki przyświecał dzieciom i paniom z grup: „Leśne skrzaty”, „Pracowite pszczółki” i „Smerfy” podczas wykonywania „Marzanny”. W piątek – 20 marca  dzieci z wyżej wymienionych grup wraz z paniami i „Marzanną – słomianą panną” wybrały się na powitanie wiosny i konkurs „Najładniejsza  Marzanna”, którego celem jest kultywowanie tradycji ludowej oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i przestrzennej organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki. Pogoda była piękna wiec i spacer udany. Wszystkie trzy grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Nasza „Marzanna” otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii – przedszkola, a konkurencja była bardzo duża. Do przedszkola dzieciaki wróciły z uśmiechem na twarzy, gaikiem – symbolem wiosny i  obdarowane nagrodami.