·         mąka – owoc ziemi i pracy człowieka, symbol dostatku,

·         jajko – symbol początku,

·         miód – symbol zdrowia, bogactwa, pomyślności,

·         przyprawa do pierników – zapach korzenia przyciąga marzenia, kreatywne myśli i ułatwia ich realizację,

·         jeszcze tylko cukier, masło, soda lub proszek do pieczenia i  po połączeniu wszystkich składników ciasto zostało wyrobione, podzielone na części i rozwałkowane. Wycinaniem pierniczków zajęły się sprytne i pracowite przedszkolaki.

Życzymy smacznego.