Kubusie słuchają bajek

„ Cała Polska czyta dzieciom"

W ramach wyżej wymienionej akcji gościliśmy w naszym przedszkolu , w grupie II

w dniu19.11.2013 r uczennice Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie wraz z nauczycielką panią Anną

Szymańską. Dziewczynki przedstawiły przedszkolakom wiersze znakomitych poetów i twórców

klasyki dziecięcej – J. Tuwima , J. Brzechwy  i D. Gellner. Uczennice zaprezentowały również

wiersz pt.”Kaczka -dziwaczka „ a dzieci wykonały prace plastyczną na temat wiersza.

Kolejne spotkanie odbyło się  w środę 20 listopada tym razem gościły trzy uczennice z IV Liceum Ogólnokształcącego z klasy pani Doroty Smolińskiej. Dziewczynki czytały wybrane bajki z książki "Baśnie świata". Była bajka o pastuszku i wędrowniczku, o osiołku i o lisie. Były też wspólne tradycyjne zabawy ruchowe "Stary niedźwieź śpi" , "Krokodyl". Dzieci ze starszymi koleżankami śpiewały piosenki o misiach i jagódkach. Były też słodkie niespodzianki. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały starszym koleżankom zabawą ruchową "Jak przyjemnie maszerować" i zaprosiły na następne spotkanie.

Dnia 26 listopada w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci z grupy "Krasnale" odwiedziła babcia Ani Kopytowskiej, która przeczytała  bajkę pt. "Roszpunka". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki i zaprosiły babcię Lusię na następne spotkanie.

Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.