Wspólne pieczenie świątecznych pierniczków grupa ,,Jagódki"

Święta bez pierniczków to Święta stracone. Kierując się tym przesłaniem nasza grupa ,,Jagódki” postanowiła zadośćuczynić tej tradycji. Dzieci zaprosiły do przedszkola rodziców,żeby pomogły przy pieczeniu pierniczków. Ciasto na pierniczki zostało już wcześniej przygotowane przez nasze panie.Czyż to nie wspaniale, w przedszkolu zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza. Wspólne wałkowanie z mamami ciasta na pierniki a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa.Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni,gdzie pod czujnym okiem pań nabierały złocistej barwy.Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Gdy pierniczki były już gotowe dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

A.W