Wybrać zawód trudna sprawa ......

Wybrać zawód – trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa!
Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w spotkaniach z panią Hanią pracownikiem naszej przedszkolnej kuchni, która opowiedziała o zasadach właściwego i zdrowego odżywiania. Przedszkolaki dowiedziały się, że najistotniejsze składniki pożywienia to białka, węglowodany, tłuszcze, sole mineralne i witaminy. Natomiast należy unikać cukru i słodyczy – powodują one powstawanie różnych chorób, np. próchnicy zębów. Przedszkolaki zwiedziły też kuchnię, poznały wygląd i przeznaczenie przedmiotów wykorzystywanych do przygotowywania posiłków i poznały jak ciężka jest praca pań z kuchni. Przedszkolaki obiecały, że ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki przygotowane przez panie kucharki w przedszkolnej kuchni.
B.P