Wizyta w aptece gr VI

W ramach tygodniowego planu zajęć '' Jesienią dbamy o zdrowie „ GR. VI  wybrała się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenie apteki oraz asortymentu leków.
Okazało się ,że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści ,krople syropy tabletki ,kolorowe plastry,które pomagają im  w walce z chorobą. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.
Dzięki takiej wizycie dzieci wiedzą ,co można w aptece kupić , jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie. Na koniec dzieci zostały obdarowane kolorowankami.

Serdecznie dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie.

A. W