Spacer gr. VI na skrzyżowanie

Spacer na skrzyżowania ulic w Ciechanowie. Dzieci z  gr. VI w czasie zajęć wyszły na skrzyżowanie ulic, aby móc pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego ruchu drogowego. Nie tylko obserwowały ruch na ulicach, ale także wyrażały swoje opinie i spostrzeżenia. W bezpośredni sposób uczyły się właściwych zachowań. Na początku obserwowały skrzyżowanie na którym obowiązywały sygnalizatory świetlne, a następnie były na skrzyżowaniu gdzie świateł nie było. W ten sposób mogły porównać dwa skrzyżowania i wypowiedzieć się gdzie panuje większe bezpieczeństwo i co na to wpływa. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale bardzo, bardzo zadowolone.

A.W