Pieczenie pierniczków (2015)

We wtorek 8 grudnia dzieci z grupy I Krasnale rozpoczęły pieczenie pierniczków. W następnej kolejności pierniczki piekły: 9 grudnia Kubusie, 10 grudnia Leśne skrzaty, 11 grudnia Smerfy, zakończą 14 grudnia dzieci z najstarszej grupy Pszczółki.
Przed przystąpienie do pracy przedszkolaki zapoznały się z historią pieczenia świątecznych ciasteczek, przepisem oraz znaczeniem – symbolem podstawowych składników:
mąka – owoc ziemi i pracy człowieka, symbol dostatku,
jajko – symbol początku,
miód – symbol zdrowia, bogactwa, pomyślności,
przyprawa do pierników – zapach korzenia przyciąga marzenia, kreatywne myśli i ułatwia ich realizację

B.P.

Zapraszamy na kiermasz i życzymy smacznego!