Mali Patrioci

W ramach realizacji treści patriotycznych w grupie III „Smerfy” i IV „Pracowite pszczółki”  w ostatnie dni kwietnia odbył się cykl zajęć poświęconych kształtowaniu poczucia przynależności do narodu i kraju. Dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych: godło, barwy narodowe i hymn. Zostały zapoznane z historią powstania państwa Polskiego. Poznały też historię powstania Ciechanowa, legendę o Łydyni i Zamku Książąt Mazowieckich. Na zajęciach plastycznych wykonały flagę Polski i w czwartek ruszyły na spacer ulicami miasta. Oglądały zabytki i miejsca pamięci narodowej. Obserwowały osoby, które wywieszały na budynkach fagi w związku z nadchodzącym Świętem Pracy, Dnia Flagi ,  Świętem Konstytucji 3 – go Maja i Dniem Unii Europejskiej.