Spotkanie z Ludwikiem ? czyli warsztaty edukacyjne z jaszczurką-agamą brodatą.

Dnia 22 października 2014 r. od godziny 9.30 gościliśmy w przedszkolu pracownika płockiego ZOO- p.E.Iwańską. Przybliżyła nam ona ciekawostki związane ze zwierzętami- mieszkańcami ZOO.Opowiedziała między innymi o słoniach, żołwiach, sowach i lwach.Dzieci wykazały się bogatą wiedzą na temat

tych właśnie zwierząt.

Najważniejszym gościem był jednak LUDWIK-jaszczurka australijska - agama brodata a najfajniejszą atrakcją – możliwość jej dotknięcia i pogłaskania oraz wykonania wspólnego zdjęcia.

Dzieci dowiedziały się, że agamy mają ciało szorstkie, chropowate, potrafią się wspinać i nie wydają żadnych odgłosów. Chętnie żywią się kwiatkami mniszka lekarskiego oraz listkami bazylii, koniczyny i melisy.

Na zakończenie zaproszono wszystkie dzieci do odwiedzenia zwierząt w ZOO w Płocku.