Witamy w dziale galeria
tu zobaczycie Państwo najciekawsze zdjęcia z wydarzeń, uroczystości jakie miały miejsce w naszym przedszkolu. ZAPRASZAMY!!!

Warsztaty Bożonarodzeniowe ? gr. V

Dnia 6 grudnia 2016 roku grupa V uczestniczyła w warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez PCK i Sz. Zajęcia prowadziła pani Marzanna Bielawska. Podczas warsztatów dzieci wykonały kartkę świąteczną i rysunek farbami witrażowymi na płytkach ceramicznych. Dzieci obejrzały wystawę szopek i aniołów. Zadowolone wróciły do przedszkola.

D.L

Pieczenie pierniczków w gr I

5grudnia Krasnoludki wraz ze swoją Panią piekły pierniczki. Pracowały wytrwale ,żeby zrobić świąteczny prezent dla swoich rodzicòw. Uciechy było przy tym co nie miara ,a i efekt znakomity.

D.P.

Andrzejkowe czary – mary….
Jest taki szczególny wieczór, kiedy spełniają się wróżby i przepowiednie, dlatego przedszkolaki z naszego przedszkola na wtorkowych zajęciach w wigilię świętego Andrzeja próbowały się dowiedzieć, co spotka je  w najbliższym roku. Obecnie andrzejki są okazją do zabawy dla dziewcząt i chłopców, połączonej z wróżbami.
W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba królują wśród nas.
Święty Andrzej wróżby nosi,
da dziewczynie, gdy poprosi.
Katarzyna wróżby nosi,
da je chłopcu, gdy poprosi.
Wróżby andrzejkowe:
• Lanie wosku. Nie ma andrzejek bez lania wosku! To najbardziej magiczna wróżba.
• Wróżba z łupinami orzecha.
• Rzuty monetą do miski z wodą.
• Który but będzie pierwszy?
Zajęcia warsztatowe miały na celu poszerzenie wiadomości na temat tradycji andrzejkowej w naszym kraju, zapoznanie z obrzędami ludowymi oraz stworzenie atmosfery radości, zadowolenia ze wspólnej zabawy.
B.P
Święto Pluszowego Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

W.T.

Wizyta gr V i VI w kościele św. Franciszka
Wizyta grup V i VI w kościele Św. Franciszka.
21 listopada dzieci z grup V i VI, dzięki uprzejmości księdza proboszcza J. Dzieniszewskiego i organisty p. Roberta Bartołda mogły zobaczyć organy kościelne. Pan Robert pokazał dzieciom: jak zbudowane są organy, jakie wydają dźwięki. Dzieci słuchały różnych melodii granych na organach. Zobaczyły też jak wygląda perkusja i bongas. Słuchały ich dźwięków. Pełne wrażeń muzycznych wróciły do przedszkola.
D. L.
Wizyta w kinie

Wizyta w Kinie

Przedszkolaki z grupy V i VI  22 listopada wybrały się do kina w  PCK i Sz im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Było to niezwykłe wydarzenie.Celem wycieczki było zwiedzanie kulis a mianowicie zobaczyliśmy tajemnicze pomieszczenie,w którym operator za pomocą magicznych maszyn- projektorów puszcza filmy i bajki. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, bardzo zadowolone i już od „progu” przekazywały relację swoim kolegom.

A.W
Prawa Dziecka
PRAWA DZIECKA
„O prawach dziecka niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały…”
Słowami wiersza M. Brykczyńskiego przedszkolaki  podczas zajęć prowadzonych  we wszystkich grupach wiekowych w dniu 21 listopada udowodniły, że znają swoje prawa.  Gdy czują się krzywdzone, źle traktowane wiedzą kogo mogą prosić o pomoc. Wiedzą też, że czasem trzeba mówić NIE!
„Każde mądre dziecko wie – czasem trzeba mówić NIE!”
B.P
Konkurs recytatorski "Pory roku"
Konkurs recytatorski „Pory Roku’’
Dwoje dzieci z grupy V 17 listopada uczestniczyło w konkursie recytatorskim „Pory Roku’’, zorganizowanym przez M. Przedszkole Nr 8. Dzieci recytowały wiersze o tematyce jesiennej. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja umiejętności dzieci. Stroje do prezentacji przygotowali rodzice. Za swój występ dzieci otrzymały upominki i dyplomy.
                                D. L