Dzień Teatru

Teatr to jest widownia i scena. Niby nic magicznego w tym nie ma, aż do chwili, gdy nagle na scenie dzienne zacznie się dziać przedstawienie….
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszym przedszkolu podczas obchodów Dnia Teatru motywem przewodnim były treści przyrodnicze. Występy małych aktorów rozpoczęły się od wspólnego zaśpiewania piosenki o teatrze „Magiczne miejsce”. Na scenie zaprezentowały  swoje umiejętności aktorskie przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych.
Prezentacje grupowe:
Grupa I Krasnale zaprezentowała:
• Recytację wiersza pt. „Dbamy o przyrodę” i zaśpiewała piosenkę „Żyrafa”
Grupa II Kubusie  zaprezentowała:
• inscenizację utworu W. Chotomskiej „Ślimak” i zaśpiewała piosenkę „Tęcz nad łąką”
Grupa III Jagódki  zaprezentowała:
• zabawę  muzyczno – ruchową „Wiewióreczka mała” i inscenizację „Kaczuszki”
Grupa IV Pszczółki  zaprezentowała:
• inscenizację utworu „Grymaśna stokrotka”
Grupa V Biedroneczki  zaprezentowała”
• inscenizację pt. „Jak wiosna przychodzi na świat”
 Grupa VI Motylki zaprezentowała:
• Inscenizację pt. „Chrońmy las” i zaśpiewała piosenkę „W lesie”
Dziękujemy bardzo wszystkim małym aktorom oraz paniom za przygotowanie i przedstawienie tak ciekawych utworów o tematyce przyrodniczej na naszej przedszkolnej scenie.
Do zobaczenia w naszym przedszkolnym teatrze za rok. Dziękujemy
B.P