"100 kwiatów (listków) na stulecie"

7 listopada przedszkolaki z grup V i VI udały się wraz z paniami na spacer ulicą Warszawską. Celem wycieczki było utrwalanie znajomości historii narodu polskiego oraz rozwijanie uczuć patriotycznych. Dzieci miały za zadanie rozdać „100 kwiatów (listków) na stulecie” mieszkańcom naszego miasta. Spotkani przechodnie byli bardzo życzliwi i uprzejmi dla naszych małych patriotów. Z radością przyjmowali podarki naszej wesołej grupy. W trakcie rozdawania listków dzieci śpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” co spotkało się z ogromną aprobatą przechodniów. Na koniec przedszkolaki zapozowały do zdjęcia na tle muralu, który powstał z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wycieczka sprawiła im dużo radości jednocześnie wzbogacając ich wiedzę o historii polskiego narodu.