Przedszkolaki współpracują z Powiatową Biblioteką Publiczną

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego została wznowiona współpraca przedszkola z PBP. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pracownik biblioteki pani J. Wichowska raz w miesiącu spotyka się z przedszkolakami z grup: Smerfy, Jagódki i Leśne skrzaty. Tematyka spotkań często łączy się z realizowanymi przez nauczycieli tematami kompleksowymi, ale bywają też i niespodzianki. Pierwsze spotkanie odbyło się 22 września, na którym dzieci z zainteresowanie słuchały książki o  przygodach  psa Reksia i jego przyjaciół. Przedszkolaki uwielbiają spotkania z panią Janiną i z niecierpliwością czkają na kolejne. Spotkania te przyczyniają się też do rozwijania zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.

B.P