zajęcia warsztatowe z elementami teakwondo

W piątek 27 grudnia dzieci z grup: Leśne skrzaty, Pszczółki i Smerfy brały udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez pana Radosława Lisowskiego trenera II klasy Taekwondo Olimpijskie. Przedszkolaki obejrzały pokaz w wykonaniu zawodników Taekwondo, a następnie dzieci z pomocą zawodników pod instruktarzem trenera wykonywały ćwiczenia kształtujące gibkość kończyn dolnych, obręczy biodrowej i obręczy barkowej w formie statycznej i dynamicznej. Były zabawy wzmacniające mięśnie całego ciała i zabawy ruchowe kształtujące koordynację z ćwiczeniami ukierunkowanymi. Przedszkolaki wykonywały też podstawowe techniki ręczne i nożne Taekwondo – uderzenia ręką, bloki, uderzenia nogą w powietrze i sprzęt specjalistyczny. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom. Wśród zawodników Taekwondo wykonujących pokaz znalazło się dwoje wychowanków naszego przedszkola: Oliwia Cichmińska i Bartosz Pawłowski, którzy swoja przygodę z Taekwondo zaczynali w przedszkolu. Życzymy im wielu sukcesów i wytrwałości.