Dni adaptacyjne

W dniach 29 – 31 sierpnia nowo przyjęte przedszkolaki do grupy „Krasnali” (3 – latki) wraz z rodzicami i rodzeństwem uczestniczyły w „dniach adaptacyjnych” organizowanych przez nauczycielkę Bożenę Pigut.

Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z panią, salą i innymi pomieszczeniami w przedszkolu. Po krótkiej zabawie w kącikach zainteresowań przedszkolaki kontynuowały zabawę w ogrodzie przedszkolnym.
 Następnego dnia wspólnie bawiliśmy się przy muzyce – śpiewaliśmy i tańczyliśmy – różnie nam to wychodziło, ale było fajnie!
 W ostatnim dniu spotkań dzieci wraz z rodzicami przygotowywały leżaki do codziennego odpoczynku, czyli „leżakowania”.
 „Dni adaptacyjne” upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci czuły się swobodnie w nowym dla nich środowisku , z wielkim zainteresowaniem poznawały kąciki zainteresowań, wykazały się swobodną działalnością wg własnych zainteresowań. Rodzice wykazali się dużym zaangażowaniem i pomocą.