Strona głowna  /  Galeria  /  Święta tuż,tuż..czas więc na pieczenie pierników w grupie Jagódki
Święta tuż,tuż..czas więc na pieczenie pierników w grupie Jagódki
data dodania: 2018-12-12

12 grudnia dla dzieci z grupy Jagódek był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

A.W

Strona: 1 2