Strona głowna  /  Galeria  /  Leśne skrzaty w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
Leśne skrzaty w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
data dodania: 2017-05-23

Dnia 18 maja dzieci z grupy trzeciej „Leśne skrzaty” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Przedszkolaki brały udział w lekcji muzealnej pt: „Z kuferka prababci”. Pracownicy muzeum przebrani w stroje szlacheckie: szlachcianka i szlachcic prosili kolejno do siebie dzieci, których zadaniem było wybranie przedmiotu z kufra oraz próba go nazwania. Następnie pracownicy muzeum omówili wybrany przedmiot. Dziewczynki podchodziły do szlachcianki, bo w jej kufrze znajdowały się przedmioty związane z prowadzeniem domu i służące do upiększania  się. Chłopcy zaś podchodzili do szlachcica, bo w jego kufrze znajdowały się przedmioty związane z prowadzeniem gospodarstwa i uprawą roli. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane lekcją, udało im się też nazwać kilka przedmiotów, albo powiedzieć do czego służyły.

B.P