Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona głowna  /  Galeria  /  Jasełka 2014
Jasełka 2014
data dodania: 2014-12-18


 Dnia 15 grudnia dzieci z grupy IV „Pracowite Pszczółki” wzięły udział w Przeglądzie Przedstawień Kolędniczych JASEŁKA ‘2014, które organizowało Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki. Przedszkolaki pierwszy raz prezentowały swoje umiejętności teatralne na dużej, prawdziwej scenie. Przedszkolaki wcielając się w  role bohaterów „Szopki Betlejemskiej”opowiedziały w sposób tradycyjny historię narodzin Pana Jezusa. Opowieść przeplatana była śpiewem kolęd. Jury Konkursowe biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, spójność z elementami tradycyjnej obrzędowości ludowej oraz ogólny wyraz artystyczny artystom z naszego przedszkola przyznało wyróżnienie. Bardzo się cieszymy!

W godzinach przedpołudniowych 17 grudnia przedszkolaki zaprezentowały „Jasełka” dla całej społeczności przedszkolnej – Wigilia Przedszkolna – po obejrzeniu przedstawienia pani dyrektor złożyła życzenia świąteczne dla dzieci i personelu przedszkola, po czym nastąpiło dzielenia się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Dzieci z grupy „Pracowite Pszczółki” w godzinach popołudniowych trzeci raz z kolei odegrały role bohaterów „Szopki Betlejemskiej” dla najważniejszej publiczności – rodziców i rodzeństwa.

Spotkanie zakończyło się wizytą Mikołaja.

Strona: 1 2