To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria  /  W świecie pszczół
W świecie pszczół
data dodania: 2014-05-14

Dnia 13 maja dzieci z wszystkich grup wiekowych odbyły godzinne spotkania z panem Aleksandrem Rębaczem  - mistrzem pszczelarstwa, który zaprezentował prelekcję na temat „W świecie pszczół”. Podczas rozmowy dzieci zostały zapoznane z:

·         rodzajami mieszkań – ulami

·         strojem pszczelarza – bartnika

·         zwyczajami pszczół

·         narzędziami pszczelarza

Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w pokazie szklanego ula z żywymi pszczołami z możliwością obserwacji pszczół przez lupę.

Następnym etapem spotkania była degustacja pyłku kwiatowego (witaminek życia) i miodu na plasterkach wafelka. Podczas pracy przy stolikach dzieci samodzielnie wykonały świeczkę z wosku pszczelego. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał „Certyfikat”, słoiczek z miodkiem, magiczną pałeczkę i został zachęcony do spożywania miodku każdego dnia. Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci jak i pracowników przedszkola. Było bardzo ciekawie!

Strona: 1 2