Dzień Teatru

Od czterech lat w naszym przedszkolu organizowany jest ,,Dzień Teatru”.

Tegoroczna impreza odbyła się 26.03.2014r i miała na celu przybliżyć dzieciom twórczość

Marii Konopnickiej.

W zabawie w aktorstwo wzięły udział wszystkie grupy wiekowe.

Otwarcie uroczystości nastąpiło po zaśpiewaniu przez wszystkich dzieci piosenki

,,Magiczne miejsce”.

Grupa I (3 latki) przygotowały utwór ,,Pranie” oraz tańce ,,Poleczka kłanianka” i ,,Krasnoludki idą”

Grupa II (4latki) przygotowały utwór ,,Stefek Burczymucha”

Grupa III (4-5 latki) utwór ,,Czy to bajka czy nie bajka” oraz zabawa przy piosence ,,My jesteśmy krasnoludki”.

Grupa IV (5 latki) utwór ,,Parasol”

Grupa V( 6 latki) ,,Nasze kwiaty” oraz ,,Powitanie wiosny”

Występy dzieci miały spory  ładunek emocji i widać było , że wszystkie dzieci i panie włożyły wiele serca i pracy w przygotowanie i wykonanie swoich przedstawień.

Po prezentacji  utworów literackich nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,

,Twórczość Marii Konopnickiej” , której  autorem byli rodzice i dzieci.

Następnego dnia tj. 27.03.2014r miało miejsce spotkanie dzieci z panem Mirosławem Krejpowicz , który wzbogacił wiedzę dzieci na temat życia i twórczości pani Marii Konopnickiej oraz ciekawych zabytków Ciechanowa.

Za ogromną wiedzę dzieci, gość  nagradzał pamiątkami